dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 21 z 21
Pokaż wyniki od 401 do 409 z 409
  1. #401
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar kala67
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    9.703
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1353

    Domyślnie


  2. #402
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... DOBRE MZIMU FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nelli Sza
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    5.304

    Domyślnie

    Na te Święta i nadchodzący Nowy Rok życzę Wam błogosławieństwa Bożego, zdrowia, pokoju w sercu, radości, cudowności....
    Bądźcie szczęśliwi!


    Nelka

  3. #403
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Witaj, mam pytanie jaką wysokośc Masz ściankę kolankowa i jaki jest kąt nachylenia dachu bo cały czas myślę czy u siebie podnoscić mam 57 cm przy kącie nachylenia 50stopni ?

  4. #404

    Domyślnie

    58 cm na gotowo, byłoby trochę mniej, ale jest przedścianka, chciałem, by kolankowa była w jednej płaszczyźnie z dolną obróbką okien dachowych, ale ta przedścianka nie dużo jest oddalona od właściwej kolankowej około 15 cm, dach 40 stopni
    w Marysi pokoje na górze są dość duże, także niska ścianka nie przeszkadza

    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez TINEK ; 10-01-2014 o 21:51 Powód: uzupełniłem
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  5. #405
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Greg_81

    Zarejestrowany
    Jul 2009
    Skąd
    Lublin
    Posty
    467
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedz,ciężko podjąć decyzję podnosić czy nie podnosić ...?

  6. #406
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar tommiberry
    Zarejestrowany
    Nov 2010
    Posty
    271
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał TINEK Zobacz post
    Kiedyś w którymś z wątków na temat wentylacji przestrzeni pomiędzy wełną a deskowaniem toczyła się dyskusja nad zabezpieczeniem wlotu powietrza (szczeliny) w przypadku nadbitki (przy podbitce nie ma problemu, są do tego panele wentylacyjne.
    Ponieważ gotowego rozwiązania nie znalazłem wymyśliłem własne zabezpieczenie.
    Ponieważ, są osoby (choć nie wiele), które stosują nadbitkę przedstawię swoje rozwiązanie

    W internecie wyszukałem producenta siatek o różnych oczkach.
    Zamówiłem siatki aluminiowe o wymiarach 100x1000 mm


    u stolarza zamówiłem deseczki z wyfrezowanymi zagłębieniami, pomalowałem je w kolorze nabitki.
    Na kawałku deseczki (bez wgłębień) wyginałem siateczki



    następnie, siateczki mocowałem takerem



    żeby się nie świeciły i nie było ich widać, "prysnąłem" spreyem w kolorze podobnym


    gotowe "zabezpieczenia" wklejałem na klej montażowy Uni-fix, nie trzeba podpierać, ani przytrzymywać, trzyma od razu.

    po zamontowaniu z zewnątrz wygląda tak

    i od strony poddasza

    tutaj po ułożeniu wełny


    może ktoś skorzysta

    pozdrawiam
    TINEK
    Hej

    Wlasnie borykam sie z tym problemem. Czy moglbys wrzucic fotki bo nie bardzo rozumiem jak to zrobiles? Bede wdzieczny.

  7. #407

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommiberry Zobacz post
    Hej

    Wlasnie borykam sie z tym problemem. Czy moglbys wrzucic fotki bo nie bardzo rozumiem jak to zrobiles? Bede wdzieczny.
    fotki poznikały
    daj mi na priv maila to Ci wyślę fotki (jutro najwcześniej)

    pozdrawiam
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  8. #408

    Domyślnie

    Cytat Napisał TINEK Zobacz post
    fotki poznikały
    daj mi na priv maila to Ci wyślę fotki (jutro najwcześniej)

    pozdrawiam

    Hej możesz poprawić te foto odnośnie szczeliny pomiędzy deskowaniem a styropianem? lub też mi przesłać na [email protected]

    Dziękuję.
    Pozdrawiam
    Artur

  9. #409

    Domyślnie

    Cytat Napisał ajerzyk Zobacz post
    Hej możesz poprawić te foto odnośnie szczeliny pomiędzy deskowaniem a styropianem? lub też mi przesłać na [email protected]

    Dziękuję.
    Pozdrawiam
    Artur
    Cześć

    Co miałem to wysłałem

    pozdrawiam
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

Strona 21 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony