dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 21
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 409
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał zbludzanka1
    bardzo chciałabym wiedzieć czym malowaliście tę nadbitkę czy też podbitkę ,bardzo mi się ten kolor podoba! pozdrawiam
    Witam
    Dzisiaj pojechałem na budowę coby spisać z puszki. Preparat AKZO NOBEL XS600 - Wodny Impregnat Barwiący kolor S03 (ciemny dąb), preparat jest bezbarwny na miejscu bariony na kolor wybrany z palety dostępnych kolorów (za dużo nie jest 10 - 12 kolorów do wyboru) cena zależna od wybranego pigmentu, opakowania 25 l (ale sprzedają mniej - ile sie chce) po napisach na opakowaniu doszedłem, iż produkt made in Italy
    pozdrawiam
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  2. #42

    Domyślnie

    Dzięki wielkie! Piękny kolor, ja zawsze trafiałam na jakieś beznadziejne,co potem paskudnie wychodziły. A teraz już wiem co konkretnie mam kupić !!!Pozdrawiam !

  3. #43

    Domyślnie

    Witam
    Zafundowałem sobie ławę kominiarską, ale wejść się jeszcze nie odważyłem




    pozdrawiam
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  4. #44
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar wojtek Sz
    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    92
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    23

    Domyślnie

    Witam Tinek mam pytanie co za rynny masz u siebie w domku?

  5. #45

    Domyślnie

    Marley kolor miedziany
    pozdrawiam
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Napisał TINEK
    Cytat Napisał jajmar
    ...., ale komin, za niski.
    mam nadzieję, że wentylacja będzie działać

    pozdrawiam
    TINEK
    Hej. Moi tesciowie mieli tez taki niski komin i niestety ale bedziesz mial cofki. Jesli uzywasz tego komina do wentylacji grawitacyjnej to bedzie ci ona dmuchala do srodka. Jesli dodatkowo masz tam wpiety kominek w osobny kanal to dojdzie ci jeszcze zapach wedzonki w calym domu. Dodam, ze tesciowie mili komin duzo blizej srodka dachu tak 1.5m ponizej kalenicy. Skonczylo sie wstawianiem komina wewnatrz komina i wyprowadzeniem go 1m powyzej dachu. Wyglada to bardzo dziwnnie ale teraz nie maja cofek.

  7. #47
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    kasia i grzegorz

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    PAWŁOWICE
    Posty
    221
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Podoba mi się u Ciebie wykonanie prac cieśli. U mnie jest w trakcie pracy więźba dachowa. Ale nie wygląda to tak jak u Ciebie. Nawet nie wiedziałabym, że tak można zrobić dokładnie ,np. wyszlifować krokwie itd. Chyba zwrócę uwagę moim robotnikom. Mam nadzieję, że nie uciekną. Tak trudno o fachowców, a szczególnie cieśli. Naprawdę miałeś szczęście. Efekt super!!! Pozdrawiam
    kasia
    ...dobre rady zawsze w cenie...
    Dziennik
    Komentarze

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Napisał radek_sziwa
    Cytat Napisał TINEK
    Cytat Napisał jajmar
    ...., ale komin, za niski.
    mam nadzieję, że wentylacja będzie działać

    pozdrawiam
    TINEK
    Hej. Moi tesciowie mieli tez taki niski komin i niestety ale bedziesz mial cofki. Jesli uzywasz tego komina do wentylacji grawitacyjnej to bedzie ci ona dmuchala do srodka. Jesli dodatkowo masz tam wpiety kominek w osobny kanal to dojdzie ci jeszcze zapach wedzonki w calym domu. Dodam, ze tesciowie mili komin duzo blizej srodka dachu tak 1.5m ponizej kalenicy. Skonczylo sie wstawianiem komina wewnatrz komina i wyprowadzeniem go 1m powyzej dachu. Wyglada to bardzo dziwnnie ale teraz nie maja cofek.
    Cześć
    Brakuje około 30 cm (do tego co w projekcie), majstry za szybko murowali, jak przyjechałem z pracy był już skończony (i szczerzę powiem, że nie zwróciłem na początku na to uwagi), w tym kominie mam 3 kanały wentylacyjne, dwa z kuchni i jeden z łazienki na dole. Reszta kanałów wentylacyjnych (6 sztuk) jest w kominie na drugiej połaci, jest tam jeszcze (razem) komin do kominka, i ten drugi jest według projektu (ponad kalenicę), jak to wszystko będzie działać zobaczymy, planuję w wybranych oknach nawiewniki.
    Kotłownia będzie w gospodarczym
    Dziękuję za cenne uwagi
    pozdrawiam
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia i grzegorz
    Podoba mi się u Ciebie wykonanie prac cieśli. U mnie jest w trakcie pracy więźba dachowa. Ale nie wygląda to tak jak u Ciebie. Nawet nie wiedziałabym, że tak można zrobić dokładnie ,np. wyszlifować krokwie itd. Chyba zwrócę uwagę moim robotnikom. Mam nadzieję, że nie uciekną. Tak trudno o fachowców, a szczególnie cieśli. Naprawdę miałeś szczęście. Efekt super!!! Pozdrawiam
    Cześć
    Dzięki za miłe słowa
    Kiedyś pisałem (nie pamiętam czy w tym wątku), że drewno na więźbę zamówiłem strugane, a wszystkie elementy widoczne przed malowaniem były szlifowane papierem ściernym (kółko na rzep do kątówki), cały urlop ubiegłoroczny spędziłem przy szlifowaniu i malowaniu (przy ogromnej pomocy teścia), tak się umówiłem z cieślą, wycinał nam trochę elementów tak na 3 dni roboty i my szlifierka i pędzel, i tak aż wszystko było gotowe. Ja znalazłem bardzo dobrego cieślę, wszystko było wycięte na gotowo na "ziemi", tak że nie żadnych cięć nie pomalowanych czy nie zaimpregnowanych.
    Dodatkowo wszystkie elementy, które można "pomacać" po pierwszym malowaniu, przecierałem włókniną ścierną, w celu usunięcia włosków, tak że jak ktoś pomaca to gładziutkie jak pupcia niemowlaka
    Życzę Ci pięknego dachu i szybkiego zamieszkania w wymarzonym domku
    pozdrawiam
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  10. #50

    Domyślnie

    Witam
    Może dziś temat mało z budową związany, ale z przyszłym otoczeniem domku jak najbardziej. Przeglądałem ostatnio stare fotki moich iglaków, i dobrze, że są, widać jak porosły z roku na rok. Jak się patrzy na nie codziennie to widać, że urosły, ale że aż tyle






    zanim się wprowadzę to ładny żywopłot się utworzy, zatrzyma trochę kurzu z drogi (szlakówka)
    pozdrawiam
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Tinek A co to za odmiana tuji?Strasznie szybko rosną
    Świetnie to wyglada

  12. #52

    Domyślnie

    Nazywają się "Kórnik III"
    jak jest sucho to podlewam, wczesną wiosną nawóz sztuczny, koniec czerwca nawóz naturalny (własnej produkcji)
    A jak Twoja więźba ?
    pozdrawiam
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  13. #53
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Hiv
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    178
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Witajcie!

    Super ogląda się jak coś w oczach rośnie!

    Ale zastanawia nas jedno - robićie kotłownie w osobnym budynku? Jak to rozwiążecie? Daleko jest on od domu?
    Emanuela II
    DZIENNIK
    KOMENTARZE

  14. #54

    Domyślnie

    Witam (sąsiada )
    Pomiędzy domem i kotłownią jest 6m. Rury zakopane poniżej strefy przemarzania i zaizolowane, namówił nas na takie rozwiązanie projektant adaptujący projekt (i projektujący budynek gospodarczy). Jak moja lepsza połowa usłyszała o takim rozwiązaniu, i że w ten sposób zyska czyste pomieszczenie (pom na kotłownie w domu) na pralnię to nie dała odporu.
    Mam dwóch znajomych, którzy mają takie rozwiązanie (u jednego 30 m odległość do kotłowni) od kilku lat i obaj chwalą, przy węglu to jednak bałagan zawsze jest (pomimo, że to np ekogroszek) a tak mamy go w osobnym budynku.
    pozdrawiam, życzę trafnego wyboru projektu
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie



    Niech się spełnią świąteczne życzenia,
    te łatwe i trudne do spełnienia.
    Niech się spełnią te duże i te małe,
    te mówione głośno lub wcale.
    Niech się spełnią te wszystkie krok po kroku,
    niech się spełnią w Nowym Roku!

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Na Nowy Rok Ci życzę,
    Byś nie myślał o niczym.
    Tylko ciągle się bawił
    i w luksusach pławił.
    By na to co w głowie
    pozwoliło zdrowie,
    I by wszystkie panienki
    wielbiły Twe wdzięki.
    Niech kłopoty i znoje
    omijają drzwi Twoje!
    No i wiele miłości
    niech ogrzewa Twe kości!




    Z najlepszymi życzeniami -Dagmara
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar DarioAS
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.131

    Domyślnie

    W Nowym Roku życzę Ci pomyślności,
    potęgi miłości, siły młodości,
    samych spokojnych, pogodnych dni
    i mnóstwa cudownych i wzniosłych chwil.

  18. #58
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Yeti
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    2.620
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cześć sąsiad,
    Skoro to pierwszy post po serii życzeń noworocznych, to mogę chyba jeszcze "dokleić" i moje - spóźnione, ale szczere - Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku i w nowym domku .

    Od jakiegoś czasu spotykam cię w naszych wspólnych "miejscach", tylko ty o tym nie wiesz, bo przyglądałem się dotąd tylko "ukradkiem"
    ...ale pora wyjść z cienia, tym bardziej, że masz coś, co mnie obecnie bardzo interesuje ...i wcale nie o dach chodzi

  19. #59

    Domyślnie

    Dziękuję za życzenia i ja również życzę Ci wszystkiego najlepszego w nowym roku

    odnośnie drugiej części postu - no dałeś mi do myślenia
    pozdrawiam
    TINEK
    Moja Marysia

    Dom z poddaszem użytkowym, ukończony i zamieszkały w 2012 roku, powierzchnia po podłogach 180, ogrzewane prawie 160 (po podłogach). Ściany silikat, styropian 15 cm, 0,38. Okna dwuszybowe, podłoga 12 cm 0,38. Poddasze, skosy 30 cm, sufit 45 wełny 0,39. Ogrzewanie: w 2019 roku nawrócony z ekogroszku, PC PW Nibe AMS 10-12, HK200S. PV 9,66 kWp

  20. #60
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yeti
    Cześć sąsiad,
    Skoro to pierwszy post po serii życzeń noworocznych, to mogę chyba jeszcze "dokleić" i moje - spóźnione, ale szczere - Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku i w nowym domku .

    Od jakiegoś czasu spotykam cię w naszych wspólnych "miejscach", tylko ty o tym nie wiesz, bo przyglądałem się dotąd tylko "ukradkiem"
    ...ale pora wyjść z cienia, tym bardziej, że masz coś, co mnie obecnie bardzo interesuje ...i wcale nie o dach chodzi
    Ojoj Tinek ja bym sie juz bała

Strona 3 z 21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony