dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pado

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    Poznań /Okolice
    Posty
    834
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie Strop żelbetowy , ale jaki - co sądzicie ?

    W projekcie ,który nas interesuje jest podany : strop żelbetowy (dot. projektu WB-0001 Agrobispa).
    Co to jest za strop - czy to jakaś przedpotopowa konstrukcja ?
    Napisałem do tej pracowni o wyjaśnienie - jak na razie bez odpowiedzi ?
    Czy kupując projekt domu mozna zmienić jego na np. Terriwę czy Filigran ?

  2. #2

    Domyślnie

    Strop żelbetowy jest bardzo czasochłonny - wymaga pełnego szalowania i obecnie ze względu na wysokie koszty stali nie należy do najtańszych, pozatym taki strop musi układać budowlaniec - fachowiec w najlepszym tego słowa znaczeniu. Zmiana na inny strop np. teriva wymaga jedynie wpisu w dzienniku budowy kier.buda. Pozdrawiam.

  3. #3

    Domyślnie

    Zmiana stropu żelbetowego na np. Terivę jest możliwa, ale nie zawsze. Zależy to m. in. od rozpiętości stropu oraz od umiejscowienia ścian działowych na poddaszu lub piętrze oraz od tego, z czego te ściany działowe są wykonane. Czasem na poddaszu są słupy podtrzymujące konstrukcję dachu i wtedy rodzaj stropu też może mieć znaczenie. Jednak na pewno trzeba to ustalić z kierownikiem budowy.

  4. #4

    Domyślnie

    ^^^ dodatkowo żelbet jest cieńszy od Teriwy, a to przy poddaszach ma znaczenie.
    Tak przerabia się mój dom... kostka '73.
    Coś jakby dziennik budowy

  5. #5

    Domyślnie

    ja mam żelbet nad piwnicą i parterem, nad garażem 3 stanowiskowym mam terive
    różnica cenowa to tak mniej więcej 1 /3 tysiąc teriva a 3 tysiące żelbet
    Ale zelbet jet dla mnie lepszy ,przynajmniej niedoswiadcze rysowania sie stropu

    Jeśli chodzi o wykonanie to teriva jest łatwiejsza i szybsza w wykonaniu
    U mnie wszystkie stropy miały być żelbetowe ale przy próbie zamiany stropu nad parterem okazało sie że w każdym pomieszczeniu zostawała duża luka którą trza byłoby szalować i dozbrajać , ponieważ rozstaw belek ni jak nie pasował.
    Oczywiste jest że projekt musi być przygotowany od samego początku pod dany strop,przejście z terive na żelbet może być prostsze(jeśli rozpiętość pozwala) niż z żelbetu na terive, przekonał sie o tym u mnie

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał pismag
    Strop żelbetowy jest bardzo czasochłonny - wymaga pełnego szalowania i obecnie ze względu na wysokie koszty stali nie należy do najtańszych,
    I przy dzisiejszych cenach pustaków Teriva końcowa różnica w cenie nie będzie wcale taka duża.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony