dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 129
  1. #1

    Domyślnie Czy ceny działek rosną czy się zatrzymały ?

    Moja koleżanka chce kupić działkę w okolicach Poznania (promień+/- ok 25 km). czy warto teraz czy poczekać ?
    Czy ceny się ustabilizowały czy dalej idą w górę ?.

    Co sądzicie i jak jest u Was na Waszym terenie.?

    Patrząc na ogłoszenia w gazetach jest ich dużo ,choć ceny jak z kosmosu. Miała kupić rok temu nic ciekawego nie znalazła , a teraz żałuje bo stwierdziła ,że jedna z tych co widziała nie była najgorsza a teraz w tym samym miejscu cena zwiększyła się o 50%.
    Co będzie na jesień lub wiosną nikt tego nie wie - ja myślę , że nie ma co czekać bo na wiosnę ceny na pewno ruszą w górę !

  2. #2

    Domyślnie

    Gdyby łatwo było odpiwedzieć na to pytanie, to wszyscy albo rzucaliby się do zakupu, albo czekali na choc niewielki spadek cen

    Ja szczerze mówiąc podejrzewam dalszy wzrost cen, przynajmniej w zakresie działek blisko wielkich aglomeracji - jest ich ograniczona ilość, nie da się nastawiać nowych działek tak jak bloków mieszkalnych A popyt raczej rośnie niż maleje.

  3. #3

    Domyślnie

    Rosną,wolniej ,ale rosną.....i będą rosły.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem jak w Poznaniu, ale na Górnym Śląsku rosną i będą rosły. Dalczego? Bo poprostu popyt przewyższa znacznie podaż. Kolejna sprawa, że przecież niezabudowanych działek nie będzie więcej tylko zawsze mniej lub w mniej atrakcyjnych miejscach (np. znacznie dalej od centrum miasta lub przy ruchliwej drodze) a więc te korzystniej położone będą drożały.
    Pozdrawiam,
    Gep

  5. #5

    Domyślnie

    Koleżanka działkę kupiła wczoraj (wpłaciła zadatek) za miesiąc ma ma podpisać umowę u Notariusza. Cena jaką uzgodniła jest o 70 % wyższa niż w zeszłym roku (troszkę ponad 20 km od Poznania) i była troszku załamana ,ale wraz z mężem wyszli z założenia ,że nie ma na co czekać bo następna okazja może bardziej boleć w kieszeni , a ich marzenia będą gdzieś daleko ....

  6. #6

    Domyślnie

    Czytałam dzisiaj w Gazecie Wyborczej ,że ceny działek osiągnęły poziom sufitowy. Czyżby stabilizacja ? A może ceny drgną w dół !!

  7. #7

    Domyślnie

    Mam kolegę pracującego w agencji nieruchomości.
    Powiada, że sytuacja powoli zaczyna się stabilizować. Może póki co spadku cen nie ma, ale działek zaczyna się pojawiać coraz więcej w stosunku do popytu i tego co działo się jeszcze parę miesięcy temu.
    Nie oznacza to jeszcze spadku cen, ale na początek dobra jest i stabilizacja.

    Moja prywatna opinia - ceny działek osiągnęły poziom księżycowy i na pewno w najlbiższej przyszłości nie powinny rosnąć.
    W mojej okolicy działka kosztuje ok. 200 zł/m2. Parę kilometrów bliżej - W-wy, jest to nawet 300 zł/m2. Kupić więc działkę np. 1300 m2 stanowi olbrzymi koszt, olbrzymi w porównaniu do kosztów samych materiałów budowlanych i robocizny przy budowie domu.
    Za chwilę na rynku pojawi się sporo mieszkań od spekulantów, którzy kupili je tylko po to by w krótkim czasie po wybudowaniu sprzedać i zarobić. Ich ceny nie powinny iść w górę, a rzekłbym że powinny nieco spaść. To też będzie miało wpływ na ceny działek, bo jeżeli te będą zbyt wysokie, to ludzie nie będą się decydowali na "luksus" budowy i mieszkania w domu, ale kupią tańsze mieszkanie.
    W górę idzie też koszt kredytu, trudniej jest spełnić warunku by kredyt dostać.
    A brak możlwości kredytowych,to brak możliwości zakupu działek i realizacji inwestycji. TAk więc mniejszy popyt i hamulec wzrostu cen.
    Z drugiej strony społeczenstwo jest jednak (coby nie mówić) nieco bogatsze i nie potrzebują "na gwałt" pieniędzy. Ludzie sporo się też ostanio nauczyli . A jeżeli tak, to nie będą spraedawali szybko działek bo aktualny poziom cen im odpowiada, jeżeli będą ceny opuszczać, to bardzo niewiele, bo będą liczyli że klient i tak się kiedyś znajdzie. Tak więc moim zdaniem koleżanka kupując działkę teraz zrobiła dobrze. Za bardzo taniej (jeżeli w ogóle) by nie kupiła, a kupując działkę kupiła marzenie o własnym domu , a to jest "bezcenne".

    Pozdrawiam
    Udało się od 1.07.2007 w nowym domu
    Nasz Dom: http://picasaweb.google.pl/gendek1

  8. #8

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tatowy

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    4

    Domyślnie

    Szukajcie a znajdziecie 40 zł/m2
    www.taniedzialki.webpark.pl

  10. #10

    Domyślnie

    W mojej okolicy mozna kupic i dzialke 1000 m2 za 200 zl/m2 (ciekawe ile sprzedajacy bedzie jeszcze czekał na kupca), moza tez za 250.000 zl kupic podobnej wielkosci dzialke ale wraz z nowowybudowanym domem w stanie surowym. Roznica miedzy tymi dwiema ofertami jest taka, ze ten pierwszy za duzo sie naogladal TVN i mysli ze 200 zl/m2 to dobra cena za dzialke w 100.000 miescie a ten drugi chce sprzedac a nie bujac sie przez rok z oczekiwaniem na kupca.

  11. #11

    Domyślnie

    pluszku napisał :
    Co do dzialek .... historia toczy sie tak samo tylko z 1 rocznym opoznieniem.
    W mojej miejscowosci mozna kupic i dzialke 1000 m2 za 200 zl/m2 (ciekawe ile sprzedajacy bedzie jeszcze czekał na kupca), moza tez za 250.000 zl kupic podobnej wielkosci dzialke ale wraz z nowowybudowanym domem w stanie surowym. Roznica miedzy tymi dwiema ofertami jest taka, ze ten pierwszy za duzo sie naogladal TVN i mysli ze 200 zl/m2 to dobra cena za dzialke w 100.000 miescie a ten drugi chce sprzedac a nie bujac sie przez rok z oczekiwaniem na kupca.
    Masz chyba rację szaleństwo powoli mija.Jak przeglądam prasę to widać ,że ofert jest sporo , ceny stoją a kupujący powoli zaspali.
    Moja koleżanka mówiła mi,że jej sąsiad sprzedał koło niej działkę za cenę nieco niższą niż ona sama zapłaciła pod koniec listopada.Więc czyżby zadyszka !!
    A słyszałam wypowiedż pewnej pani z biura nieruchomości ,że ceny będą rosnąć !!
    Tylko pewnie pani zaczyna robić dobrą minę , bo przy tych cenach działek , kosztach budowy oraz rosnących odsetkach moźe być gorąco.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Nefer
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    35.721
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2772

    Domyślnie

    Działki na cele komercyjne mają sie świetnie.
    A jak będe kupujący to ceny będą rosły.
    Tylko, że lawinowe brani kredytów Polska ma już za sobą ...
    Dziennik
    Kołmentarze,
    Nalewki - nowe hobby
    Suma inteligencji na świecie jest stała, ale liczba ludności ciągle rośnie.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krupiarz
    W mojej okolicy działka kosztuje ok. 200 zł/m2. Parę kilometrów bliżej - W-wy, jest to nawet 300 zł/m2.
    Gdzie są te działki w Piasecznie za 200 zł/m2...???? A te za 300 to gdzie..? W Mysiadle, na Kabatach..?

  14. #14

  15. #15
    2mm
    Guest
    2mm

    Domyślnie

    Proponuję poczytać sobie np. ostatnie komunikaty spółki Dom Development SA o zakupie działki w Józefosławiu k/Piaseczna i policzyć ile kosztował 1 mkw i ewent. oszacować ile będzie musiał kosztować średnio wybudowany tam dom.
    Ceny działek pod domy w W-wie czy okolicach doszły do takich poziomów ze powoli kończy się era samodzielnego budowania domów systemem "gospodarczym" bo potencjalnych budujących nie będzie stać na zakup działki. Prędzej czy później do takiej samej sytuacji dojdzie w innych dużych miastach. Zresztą tak jest w całym normalnym, cywilizowanym świecie.
    O ile cena mkw mieszkania jest zbliżona do średnich cen z niektórych miast w UE (no pomijam Londyn, Dublin, Paryż etc.) to ceny tzw. działek budowlanych są u nas jeszcze jednak znacząco niższe.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Giełda dołuje a gdzieś trzeba lokować kapitał. Dlaczego nie w nieruchomościach?

    Jeśli znaczna część inwestorów wyjdzie z takiego założenia to działki będą drogie nie tylko wokół większych miast.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Giełda dołuje a gdzieś trzeba lokować kapitał. Dlaczego nie w nieruchomościach?

    Jeśli znaczna część inwestorów wyjdzie z takiego założenia to działki będą drogie nie tylko wokół większych miast.
    Giełda dołuje a ceny nieruchomosci na szczytach.
    Teraz jest dobry moment na sprzedaz nieruchomosci i kupno
    przecenionych akcji.
    Tajemnicą pozostanie dlaczego niektorzy chca postapic odwrotnie.

  18. #18
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Cytat Napisał pluszku
    ...
    Giełda dołuje a ceny nieruchomosci na szczytach.
    Teraz jest dobry moment na sprzedaz nieruchomosci i kupno
    przecenionych akcji.
    Tajemnicą pozostanie dlaczego niektorzy chca postapic odwrotnie.
    Gdyż ceny akcji będą jeszcze spadać a sporo ziemi jest do zakupu po 30-50 zł za metr.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  19. #19

    Domyślnie

    Ogłoszeń w brud , ale czy działki się sprzedają po takich szalonych cenach ?
    Czy zapał już na zakupy powoli mija ?

  20. #20
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    czinka

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    9

    Domyślnie

    W Piasecznie sąsiadka sprzedała działkę 1800 m za 710 tys. Działka sprzedana na pniu, w tydzień po wystawieniu do sprzedaży. Zainteresowanie było ogromne! Media w ulicy, a okolica jedna z najładniejszych.
    Pani, ja wszystko z budowlanki umim!. Mój dziad był budowlaniec, ojciec też i ja też żem się z kielnią w zębach urodził!

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony