dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 7 z 7
Pokaż wyniki od 121 do 129 z 129
  1. #121

    Domyślnie

    Udziały w drodze to jedno. Popytaj jeszcze co tam z mpzp. Jeżeli nie ma można próbować stargować jakieś 2/3% w dół za niepewność – to iż w okolicy są domy nie zawsze przesądza o charakterze budowlanym.
    Tym się zajmuję, czyli organizuję cała papierologię i nadzoruję jakość prac przed rozpoczęciem budowy

  2. #122

    Domyślnie

    Hmmm, się trochę zmartwiłem. O ile wiem facet ma sporo działek w okolicy i kilka biznesów, taki lokalny potentat. Rozumiem, że o 1/3 nie starguję, wiadomo. Czy oczekiwania na upust rzędu kilka % można jednak uznać za realne? Powiedzmy z 140 ma 130 zł? Oczywiście to takie b generalne pytanie, zdaję sobie sprawę, że każda sytuacja jest indywidualna. Tak pytam ogólnie

  3. #123
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Jeżeli jest potentatem to ma w d..pie czy sprzeda działkę teraz czy za parę lat.Już walczę kilka lat z zakupem działki i teraz podchodzę do tego inaczej niż kiedyś. Teraz wiem że jeśli ktoś wystawia działkę na sprzedaż oznacza to że ma taki bliżej nie sprecyzowany zamiar jej sprzedaży. I cały czas walczy ze sobą czy aby za tanio nie sprzedaje.Gdy znajdzie kupca jest załamany że ktoś próbuje odebrać mu za bezcen jego majątek.
    Przynajmniej w moich stronach tak jest.

  4. #124
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Niebiesko

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    90-734
    Posty
    10

    Domyślnie

    To jest zmniejszenie ceny o ok. 7 % czyli całkiem dużo i sprzedający musiałby być mocno przekonany, żeby aż tyle zejść. Niby 140 zł a 130 zł to tylko 10 zł różnicy, ale przy największej działce o jakiej piszesz, to już różnica 10 tys zł - czyli jak tyle utargujesz, to chętnie Cię wezmę ze sobą jak będę negocjowała kupno działki

  5. #125
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sintesi

    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Poznań
    Posty
    44
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Ceny w okolicy Poznania są różne. Niestety te najtańsze to są buble. Czasem problem długoterminowy z mediami, czasem złe warunki wodne (mokro), bywa, że tuż za płotem idzie wspaniała linia wysokiego napięcia, rury gazowe/ropociąg na terenie działki (np. Napachanie) itd. Zdarzają się ceny kosmiczne, ale to tylko sobie takie oferty wiszą i tyle. Centrum miasta to i tak nie pod budownictwo jednorodzinne, a w granicach to tak 300-400zł/m2. Ja kupiłem w pełni uzbrojoną działkę w okolicach Tarnowa Podgórnego za 125zł/m2 (ponad 1500m2). Ogólnie takie ceny transakcyjne bywają. Kilka fajnych ofert się sprzedało, czyli ludzie z pieniędzmi są, ale nie kupią byle czego byle gdzie i za każde pieniądze jak to było kilka lat temu. Taniej pewnie jeszcze będzie, ale chcę już zacząć przygotowania do budowy. Do wiosny będzie zastój. Co potem to już nowy rozdział... Ciekawe za ile Wy (lub znajomi) teraz kupiliście swoje działki/nieruchomości.

  6. #126
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Przemysław_

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Czeladź
    Posty
    249

    Domyślnie

    Wielkich zmian nie ma. Pojawiają się perełki które idą od ręki. Perełki = sensowna cena+ dobra lokalizacja + zapewnione media.
    Te działki, które miały ceny zaporowe dalej je mają i dalej się nie sprzedają ( oczywiście 3/100 sprzedane ludziom, którzy dostali spadek, wygrali w lotto itd.)
    Działki które mają słabą lokalizację ( linie SN, cmentarze, sąsiedztwo itd. ) Pomimo, że obniżyli cenę dalej są w sprzedaży.
    Można kupić działkę w sensownej lokalizacji od Urzędu Miasta. Ludzi coraz mniej, wyceny jeszcze aktualne. Da się.
    Zagłębie ok. 150zł/m2 działka uzbrojona, niewielka 600m2
    "Lepsze wrogiem dobrego"

  7. #127

    Domyślnie

    Leca na zbity pysk ,a i tak nie ma na nie chetnych bo dzis czesto nowowybudowany dom mozna kupic taniej niz wynosza koszta budowy ,nie liczac ceny dzialki ,przylaczy itp w zwiazku tym buduja tylko ludzie ktorzy maja duzo pieniedzy na zbyciu .Poza tym przestalo sie oplacac kupowac domy/mieszkanai skoro cznynsz dzis jest nizszy niz stopien inflacji ,czyli inaczej mowiac nie pokrywa nawet oprocentowania kredytu ,zas spadek wartosci nieruchmosci czynszu kilkukrotnie wyzszy od wplywow z czynszu.Jezeli ktos uwaza inaczej prosze podac przyklad chetnie kupie cos na inwestycje ,ale i tak wiem ,ze nikt nic co by sie oplacalo kupic nie znajdzie .Pzdr
    Regulamin forum

  8. #128
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar firewall
    Zarejestrowany
    Jun 2010
    Skąd
    Górny Śląsk
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    4.749

    Domyślnie

    Tak, tak wiemy o tym lansujesz tą teorię od co najmniej roku.

  9. #129

    Domyślnie

    dokladnie od pieciu ,a tak swoja droga nie sa to "moje teorie' tylko podstawy matematyki na poziomie szkoly podstawowej.Dpkladniej wyglda to w dzisiejszych reliach mniej wiecej tak: roczny spadek cen ok 10% , roczne wplywy z wynajmu netto od kilku promili do kilku procent
    Ostatnio edytowane przez gumis107 ; 23-03-2013 o 23:59
    Regulamin forum

Strona 7 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony