dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Kiedy kupic drewno na strop

    Witam.Mieszkam w domu w którym jest drewniany strop z belek połączonych deskami od spodu jest trzcina i tynk.Mam zamiar w najblizszym czasie tzn na wiosnę wszystko zrzucić i wykonać nowy strop na belkach drewnianych .Od góry założyć płyty osb ,niżej dać watę ,szkielet z profili i do nich dokręcić płyty gipsowe.Teraz góra jest nieużytkowana jednak póżniej będą tam mieszkania .I tu moje pytanie czy kupić drewno wcześniej by wyschło czy też kupić przed samym montażem i mokre zamontować w miejsce stropu.Na strop będzie drewno sosnowe.Dziękuje za odpowiedz.I jeszcze jedno pytanie czy mając odległość miedzy zewnętrznymi ścianami 9 m a pośrodku ścianę działową zakładać belki 9 metrowe czy lepiej żeby były o długości 4,5 m i mijały się ze sobą na środku.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie

    tylko wyciete zima

    strop nie mozna opierac na scianie dzialowej

  3. #3

    Domyślnie

    ale ta ściana ma ok 30 cm i belki mając nawet 9 m będą oparte na tej środkowej ścianie

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozubek1
    ale ta ściana ma ok 30 cm i belki mając nawet 9 m będą oparte na tej środkowej ścianie
    jestes pewien , ze to jest sciana dzialowa nienosna ?
    wyglada na to , ze to sciana nosna
    jezeli tak , to prawdopodobnie bedziesz mogl ulatwic sobie zadanie i nie meczyc sie z tak dlugimi belkami stropowymi

    mozesz montowac mokre pod warunkiem , ze bedzie mialo mozliwosc wyschniecia ,
    tak zamontuj , zeby sie nie skrecilo

    nie ufaj impregnacji wykonanej przez tartak
    sprawdz od czasu do czasu miejsca niewidoczne , czy nie ma np. grzybka

    pomysl o wymiarze plyt OSB

    ingerujesz w konstrukcje , od tego jest konstruktor ,
    tutaj mozesz otrzymac bledne info , lub cos zle zrozumiec

  5. #5
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    xxx

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    ila66

    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Posty
    15.477

    Domyślnie

    ANSE&DREW napisz czym grozi stosowanie do konstrukcji mokrego drewna

    montowalem od "swierzynek" po klejone przywozone w folii , wszystkie stropy sa OK oczywiscie "swierzynke " trzeba wykonywac inaczej

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc i porady mam jeszcze pytanie odnośnie odległości między belkami czytałem ,że od 40 cm w górę ja mam pokoje 4m na 4,5 m jaki rozstaw proponujecie i czy belki wysokie na 18 cm a szerokie na 7 będą odpowiednie.Cały budynek ma ok. 10m na 9m podzielony jest na 4 części jedna ze ścian która będzie biegła w poprzek belek drewnianych ma 30 cm.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony