dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Jak usunąć plamy na kominie

Domyślnie Jak usunąć plamy na kominie

Komin mam obity czarną płytką klinkierową. Nasi fachowcy zafugowali go szarą fugą mapei. nie przykryli komina folią mimo naszych próśb. Potem spadł deszcz. W efekcie powstały obrzydliwe plamy i zacieki na kominie. Czym to wyczyścić. Poradźcie coś proszę. Pozdrawiam wszystkich.

Guest

Domyślnie Re: Jak usunąć plamy na kominie

szmatką zamoczoną w wodzie

3. Termomodernizacja budynku gospodarczego. Ocieplanie od wewnątrz czy od zewnątrz? Jak zmienić budynek gospodarczy na budynek mieszkalny. Łączenie konstrukcji Budynek gospodarczy. Adaptacja poddasza na cele mieszkalne Adaptacja budynku gospodarczego na mieszkalny. Kiedy będzie możliwa?

Domyślnie

Już próbowałem i nic to nie dało bo fuga już zaschła. Fugowali wczorj a diś jest już twarda. Pomóżcie.

Guest

Domyślnie

to zmiękcz wode octem

Domyślnie

Dziękuję za radę spróbuję. Czy to szorować szczotką, czy tylko szmatką? Pozdrawiam

Domyślnie

Dla pewności proszę jeszcze o inne metody usunięcia plam i zacieków z komina. Jutro mam zamiar ostro działać. Pozdrawiam.

Guest

Domyślnie

Cytat Napisał medoza01
    Proszę o radę
    zakładam, ze to związki soli i wapnia
    sól zmyjesz wodą
    a wapń rozpuscisz octem /robiłes kiedys domowym sposobem wode sodowa ? jesli tak - to wiesz o co mi chodzi .../

Domyślnie

W Castoramie i Leroyu są środki do usuwania fug i nalotów (na dziale z glazurą) na bazie kwasu fosforowego lub solnego. Testowałem. Nawet skuteczne. Pomimo tego spróbuj najwpierw wodą i twardą szczotką.

Domyślnie

Jeżeli chodzi o zmycie fugi to na 100% zejdzie płynem Atlasu - Szop. Ale niestety jest skutek uboczny, że wchodzi on w reakcję z fugą na właściwym miejscu i staje się ona szara. Może u ciebie skoro masz i tak szarą to jest to wyjście.

Ja nie miałem wyjścia niczym nie chciało zejść. Moi fachowcy co oklejali kominy nie potrafili fugować niestety i tak zapaćkali kominy, że gdzieniegdzi zostawili grubą warstwę fugi na płytkach i niczym nie chciało to zejść i w końcu sięgnołem po Szopa. Niestety teraz mam odbarwione fugi ( antracytowe) i są jasno szare. Jak pada deszcz to jest dobrze ale jak wyschnie to są szareI tak się zastanawiam co z tym zrobić może ominę wydrapywanie fug i ponowne fugowanie. Zobaczymy na wiosne może coś wymyślę albo ktoś mi podpowie.

Domyślnie

Cytat Napisał medoza01
    Proszę o radę
    Zamiast wodą spróbuj Coca-colą.
    To nie żart

Domyślnie

Teraz nie pamiętam dokładnie jak się nazywał producent, ale są środki do impregnacji klinkieru i fug. One potrafią też usuwać zacieki solne wapnia. W googlarkę wpisz impregnacja betonu lub klinkieru. Powinno coś wyskoczyć. Po zaimpregnowaniu będziesz miał spokój z zaciekami.
    Jak się nie pobuduję to zwariuję

Domyślnie

Dziękuję wszystkim za życzliwość i radę.Mój fachowiec powiedział, że jutro tak poczyści kominy, że śladu nie będzie. Ciekawe czym?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia