dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Jak usunąć plamy na kominie

    Komin mam obity czarną płytką klinkierową. Nasi fachowcy zafugowali go szarą fugą mapei. nie przykryli komina folią mimo naszych próśb. Potem spadł deszcz. W efekcie powstały obrzydliwe plamy i zacieki na kominie. Czym to wyczyścić. Poradźcie coś proszę. Pozdrawiam wszystkich.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie Re: Jak usunąć plamy na kominie

    szmatką zamoczoną w wodzie

  3. #3

    Domyślnie

    Już próbowałem i nic to nie dało bo fuga już zaschła. Fugowali wczorj a diś jest już twarda. Pomóżcie.

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    to zmiękcz wode octem

  5. #5

    Domyślnie

    Dziękuję za radę spróbuję. Czy to szorować szczotką, czy tylko szmatką? Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Dla pewności proszę jeszcze o inne metody usunięcia plam i zacieków z komina. Jutro mam zamiar ostro działać. Pozdrawiam.

  7. #7

  8. #8
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał medoza01
    Proszę o radę
    zakładam, ze to związki soli i wapnia
    sól zmyjesz wodą
    a wapń rozpuscisz octem /robiłes kiedys domowym sposobem wode sodowa ? jesli tak - to wiesz o co mi chodzi .../

  9. #9

    Domyślnie

    W Castoramie i Leroyu są środki do usuwania fug i nalotów (na dziale z glazurą) na bazie kwasu fosforowego lub solnego. Testowałem. Nawet skuteczne. Pomimo tego spróbuj najwpierw wodą i twardą szczotką.

  10. #10

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o zmycie fugi to na 100% zejdzie płynem Atlasu - Szop. Ale niestety jest skutek uboczny, że wchodzi on w reakcję z fugą na właściwym miejscu i staje się ona szara. Może u ciebie skoro masz i tak szarą to jest to wyjście.

    Ja nie miałem wyjścia niczym nie chciało zejść. Moi fachowcy co oklejali kominy nie potrafili fugować niestety i tak zapaćkali kominy, że gdzieniegdzi zostawili grubą warstwę fugi na płytkach i niczym nie chciało to zejść i w końcu sięgnołem po Szopa. Niestety teraz mam odbarwione fugi ( antracytowe) i są jasno szare. Jak pada deszcz to jest dobrze ale jak wyschnie to są szareI tak się zastanawiam co z tym zrobić może ominę wydrapywanie fug i ponowne fugowanie. Zobaczymy na wiosne może coś wymyślę albo ktoś mi podpowie.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał medoza01
    Proszę o radę
    Zamiast wodą spróbuj Coca-colą.
    To nie żart

  12. #12

    Domyślnie

    Teraz nie pamiętam dokładnie jak się nazywał producent, ale są środki do impregnacji klinkieru i fug. One potrafią też usuwać zacieki solne wapnia. W googlarkę wpisz impregnacja betonu lub klinkieru. Powinno coś wyskoczyć. Po zaimpregnowaniu będziesz miał spokój z zaciekami.
    Jak się nie pobuduję to zwariuję

  13. #13

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za życzliwość i radę.Mój fachowiec powiedział, że jutro tak poczyści kominy, że śladu nie będzie. Ciekawe czym?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony