dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    barbia

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    8

    Domyślnie Gruntować czy nie?

    Mam skończone docieplenie tzn styropian, siatka, klej. Tynkować będę na wiosnę. Słyszałem,że powinno się zagruntować ściany na zimę. Przedstawiciel z firmy Kreisel proponuje grunt jego firmy teraz, na wiosnę mycie ścian i tynkowanie. W hurtowni budowlanej proponują zagruntować ściany jakimś tanim gruntem teraz, na wiosne jeszcze raz właściwym gruntem pod tynk i wytynkować, a mój wykonawca oczywiście chce zostawić wszystko tak jak jest twuierdząc, że przez zime nic sie nie stanie. Co wy na to?

  2. #2

    Domyślnie

    Pierwsze i drugie rozwiązanie jest właściwe, natomiast wykonawca niema racji.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    A co się stanie, jak się zostawi na zimę bez gruntu?
    pozdrawiam
    justa

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał justa
    A co się stanie, jak się zostawi na zimę bez gruntu?
    pozdrawiam
    justa
    kleje do klejenia siatek nie mają wystarczającej ilości dyspersji (proszku redyspergowlanego) ponieważ muszą być tanie. W związku z czym:
    1. przyjmują wodę.
    2. jak już przyjmą i woda zamarźnie?? Pojawią się mikorospękania. Oj, będzie bolało!
    Zagruntować dobrym gruntem a najlepiej gruntofarbą bo z gruntem to do końca nie wiadomo czy to nie tylko lekko zabarwiona woda.
    Na wiosnę spłukać i w zasadzie nie wiem czy gruntować czy nie. Jeśli przeciągniesz ręką i nic na niej nie zostanie to raczej nie ale ostateczną decyzję zostawiłbym ekipie tynkarskiej.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie ma sensu gruntować bo grunt w zimie trzyma ok 6 tyg. po tym okresie bedzie tak jakby nie bylo gruntu

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał szarak
    Nie ma sensu gruntować bo grunt w zimie trzyma ok 6 tyg. po tym okresie bedzie tak jakby nie bylo gruntu
    Bzdura!
    Spoiwem w gruncie wodnym lub gruntofarbie jest dyspersja styrenowo - akrylowa (rzadziej czysty akryl) czyli dokładnie to samo co farbach elewacyjnych czy też wewnętrznych. Róznica jest taka że że farbach są jeszcze wypełniacze (biel tytanowa, węglany wapnia talki) a w gruntach niewypełnionych (czyli takich w których po malowaniu nie powstaje widoczna powłoka) jest tylko dyspersja i woda. Ale to własnie dyspersja jest tym składnikiem "czynnym". Ską wziąłeś te 6 tygodni?? A elawcje lub sciany wewnętrze też malujesz co 6 tygodni bo farba tylko tyle trzyma??

  7. #7

    Domyślnie

    Farba to nie jest grunt

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Cytat Napisał szarak
    Farba to nie jest grunt
    Czytać ze zrozumieniem!
    Fraba i grunt mają to samo spoiwo praktyczne w tej samej ilości (stężeniu). Farbę od gruntu odróżnia to że farba ma wypełniacze a grunt nie. Więc grunt nie znika po 6 tygodniach tak jak farba tez nie znika po tym czasie. Tyle w tym temacie.

  9. #9

    Domyślnie

    ocieplałem kawałem domu rok temu jesienią i jakoś nie pomyślałem o zagruntowaniu bo sąsiad miał już też ocieplać (domek czterorodzinny) a potem miał iść na to tynk. Stoi to już rok niezagruntowane (oczywiśćie zaciągnięte klejem) i nic się z ociepleniem nie dzieje. Natomiast poprzednia zima była lekka - może to dlatego...

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Mam to samo. Pomyślałam sobie - nie gruntować. Bo: Jak popęka siatka, to wiosną da się na nią drugą, klej itd. Będzie kosztować, ale grunt i jego kładzenie też kosztuje. Jak nie popęka, to czysty zysk

  11. #11

    Domyślnie

    Wiec co proponujecie?

  12. #12

    Domyślnie

    Ja gruntuję koszt to 600 zł za cały budynek więc można odżałować. Na pewno nie zaszkodzi. Mój inspektor jak i wykonawcy twierdzą, ze należy pokryć gruntem więc gruntuję.
    bilczur

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony