dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 47
  1. #1

    Domyślnie ocieplenie i tynkowanie

    witam, ile płaciliscie za ocieplenie i tynkowanie w okolicach rybnika lub na sląsku i czy polecacie firme która wam to robiła, prosze o ewentualne telefony.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Iwona Sudol
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Jugów
    Posty
    1.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    111

    Domyślnie

    Witam. Ja otrzymałam ofertę następującą : za ocieplenie styropianem, tynkowanie i obróbkę okien - 42 zł/m2 . Nie wiem, czy to dużo, czy też mało. Może ktoś sie wypowie

  3. #3

    Domyślnie

    Cen jest tyle co wykonawców, zaczynają się od 30zl w góre ale nie zawsze co tanie to dobre, 42zł jesli jest sprawdzona ekipa to dobra cena, u mnie kompletna elewacja to koszt od 55zł netto.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar lady in red
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    1.466

    Domyślnie

    W Lublinie koszt robocizna 35-40 m2,z materiałam wykonawcy-80-85 zł.To cena od pierwszego fachowca, w przyszłym tygodniu będę rozmawiać z innymi budowlańcami.
    Nie wiem czy ja wykańczam dom -czy on mnie ?

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    Wirecki

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    1.840
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Iwona Sudol
    Witam. Ja otrzymałam ofertę następującą : za ocieplenie styropianem, tynkowanie i obróbkę okien - 42 zł/m2 . Nie wiem, czy to dużo, czy też mało. Może ktoś sie wypowie
    Pomyśl jeszcze o parapetach, warto, żeby ich obsadzenie/wymurowanie było w cenie.

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Darek7080

    Zarejestrowany
    Mar 2010
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam. Jeśli chodzi o dociepleniowców to wziołem ekipe w tamtym roku i muszę powiedzieć że spisali się chłopaki. Zrobili mi w cenie nawet parapety i dwie bonie nad oknami . Każdy powinien choćby wynegocjować parapety w cenie docieplenia. Ekipa wzieła 85 zł. z materiałem. Mogę polecić.Firma nazywa się wiki-bud

  7. #7

    Domyślnie

    Witam,

    Okolice Wrocławia:
    - styropian 15cm (klej + kołki),
    - siatka zatopiona w kleju,
    - wzmocnienia narożników i bazy,
    - osadzenie parapetów zewnętrznych i pionowych rur spustowych rynien,
    - tynk typu putz (żywica) o odpowiednim kolorze,
    - obróbka cokołu i śmietnika od wewnątrz gratis.
    Cena 55zł/m2 (robocizna).

    Pozdrawiam
    Kasia i Andrzej

    Nasze zdjęcia z budowy

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    A ja na razie usłyszałam kwotę 65zł/m2 (robocizna). Ocieplenie ma być systemem Ecorock L 20cm. Chyba trochę drogo. Okolice Wrocławia.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arejaski
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Trójmiasto / Wrocław
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lechosia
    Witam,

    Okolice Wrocławia:
    - styropian 15cm (klej + kołki),
    - siatka zatopiona w kleju,
    - wzmocnienia narożników i bazy,
    - osadzenie parapetów zewnętrznych i pionowych rur spustowych rynien,
    - tynk typu putz (żywica) o odpowiednim kolorze,
    - obróbka cokołu i śmietnika od wewnątrz gratis.
    Cena 55zł/m2 (robocizna).

    Pozdrawiam
    A jak liczą powierzchnię do tynkowania? Są już po pracach u Was czy dopiero się ugadaliście?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arejaski
    Cytat Napisał Lechosia
    Witam,

    Okolice Wrocławia:
    - styropian 15cm (klej + kołki),
    - siatka zatopiona w kleju,
    - wzmocnienia narożników i bazy,
    - osadzenie parapetów zewnętrznych i pionowych rur spustowych rynien,
    - tynk typu putz (żywica) o odpowiednim kolorze,
    - obróbka cokołu i śmietnika od wewnątrz gratis.
    Cena 55zł/m2 (robocizna).

    Pozdrawiam
    A jak liczą powierzchnię do tynkowania? Są już po pracach u Was czy dopiero się ugadaliście?
    Witam,
    Nie rozumiem pytania, jest extra banalne czy ma jakieś kruczki?
    Powierzchnia ścian zewnetrznych minus otwory okienne, brama i drzwi wejściowe. Policzyli po swojemu, ja sprawdziłem i wyszło podobnie. Ugadani jesteśmy na sierpień.
    Pozdrawiam
    Kasia i Andrzej

    Nasze zdjęcia z budowy

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arejaski
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Trójmiasto / Wrocław
    Posty
    126

    Domyślnie

    Pewnie ma trochę kruczków, ale ja na szczęscie tego nie wymyśliłem

    Pytam różnych ociepleniowców i otrzymuję różne algorytmy wyliczania powierzchni.
    Jeden z nich brzmiał np. tak:

    Powierzchnia elewacji liczona będzie wg zasad kosztorysowych: otwory do
    3m2 nie będą odliczane, otwory powyżej 3m2 będą odliczane, ale doliczone będą ościeża wokół okien.


    Dla mnie sposób liczenia elewacja minus otwory okienne jest najlogiczniejszy. Fachowcy mają jednak swoją logikę, stąd ponoć jest duże ryzyko złapania się na haczyk / kruczek w postacji gołej ceny za metr, która w zasadzie dotyczy ocieplania muru chińskiego, a w momencie gdy pojawiają się kanty, załamania, wnęki, no to jest dopłata...

    Dzięki!

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bowess
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Skąd
    TG
    Posty
    2.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    No tak. U nas cena, którą podałam też była bez odliczania otworów - ewentualnie wielkie okno do negocjacji.
    Budujemy domek
    Dziennik budowy
    Komentarze do dziennika
    Bez linków zewnętrznych, proszę

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arejaski
    Pewnie ma trochę kruczków, ale ja na szczęscie tego nie wymyśliłem

    Pytam różnych ociepleniowców i otrzymuję różne algorytmy wyliczania powierzchni.
    Jeden z nich brzmiał np. tak:

    Powierzchnia elewacji liczona będzie wg zasad kosztorysowych: otwory do
    3m2 nie będą odliczane, otwory powyżej 3m2 będą odliczane, ale doliczone będą ościeża wokół okien.


    Dla mnie sposób liczenia elewacja minus otwory okienne jest najlogiczniejszy. Fachowcy mają jednak swoją logikę, stąd ponoć jest duże ryzyko złapania się na haczyk / kruczek w postacji gołej ceny za metr, która w zasadzie dotyczy ocieplania muru chińskiego, a w momencie gdy pojawiają się kanty, załamania, wnęki, no to jest dopłata...

    Dzięki!

    Witam ponownie,

    Z tego widzę, że moi są "normalni" i liczą jak królowa nauk nakazuje. Płacę za fizyczne ocieplenie budynku, nie wirtualne twory sztucznie podwyższające cenę wykonania. Gonić naciagaczy!
    Pozdrawiam
    Kasia i Andrzej

    Nasze zdjęcia z budowy

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Iwona Sudol
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Jugów
    Posty
    1.049
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    111

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wirecki
    Cytat Napisał Iwona Sudol
    Witam. Ja otrzymałam ofertę następującą : za ocieplenie styropianem, tynkowanie i obróbkę okien - 42 zł/m2 . Nie wiem, czy to dużo, czy też mało. Może ktoś sie wypowie
    Pomyśl jeszcze o parapetach, warto, żeby ich obsadzenie/wymurowanie było w cenie.
    Wirecki - dziękuję za zwrócenie uwagi na tę kwestię. Sprawa już wyjaśniona - w cenie są też parapety

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EWBUD

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1.950

    Domyślnie Witam.

    Otwory odliczamy (oprócz mniejszych niż 1 m2), doliczamy za obróbkę szpalet/glifów (jak zwał, tak zwał) parapety - ustalane indywidualnie, udziwnienia elewacji (bonie itp) - ustalane indywidualnie.
    Pozdrawiam
    Szukasz porządnych parapetów aluminiowych ALURONA? Zapraszam do mnie: http://forum.muratordom.pl/showthrea...uron-Soft-Line
    Więcej o mojej działalności:http://forum.muratordom.pl/showthrea...atem&p=6448131

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lechosia
    Z tego widzę, że moi są "normalni" i liczą jak królowa nauk nakazuje. Płacę za fizyczne ocieplenie budynku, nie wirtualne twory sztucznie podwyższające cenę wykonania. Gonić naciagaczy!
    szanowny kolego: odliczanie bądz nieodliczanie powierzchni zawarte jest w KNR (katalogi nakładów rzeczowych)
    Nie myślisz chyba że jak masz dom z 20 slupów wypełnionymi szkłem to panowie policzą ci tylko za ocieplenie slupów. Powiedzmy że okno ma 1m2- to są dwie płyty i zamontuje je w 15 min. ale gdy masz okno to trzeba wykonać szereg robót poza tymi dwoma płytami (docinanie styropianu, docinanie i obrobienie naroży, docieplenie ościeża itd) Otwory do 3m2 wliczone w ścianę, a powyżej 3m2 odliczone ale w to miejsce policzone ościeża ze stawka zazwyczaj x3
    Szkoda że wolny rynek "zabił" KNR czysto jasno i klarownie...nawet zasady odbiorów

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Arejaski
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Skąd
    Trójmiasto / Wrocław
    Posty
    126

    Domyślnie

    A jak się akurat cieszę, że mamy wolny rynek... Jak patrzę na oferty wielu wykonawców, albo na komentarze tych, którzy są obrażeni na kryzys, konkurencję, wolny rynek, na zleceniodawców, to się cieszę, że mamy 2010 a nie 2007, 2008 rok...

    Uważam, że każdy szanujący się wykonawca, przed wyceną powinien obejrzeć daną inwestycję i ustalić cenę końcową. Co mnie interesuję cena za metr, schemat doliczeń i odliczeń, normy KNR, Lloyds i inne, gdy i tak na koniec muszę zapłacić jedną kwotę...

    A tak, czym bardziej skomplikowany system wyliczenia stawki tym większe pole do popisu dla wykonawcy, który zawsze może znaleźć haczyk na inwestora twierdząc, że dany wzór nie obejmuje danej czynności.

    "Mój" ostatni oferent właśnie tak zrobił w zeszłym tygodniu... Ale na szczęście mamy wolny rynek, a ja kolejnego wykonawcę...

  18. #18

    Domyślnie

    Kolego Arejaski, zgadzam się z tobą w 99%. To co powinno interesować inwestora to końcowa cena i jakość wykonania. KNR nie jest dla niego tylko dla mnie, ustalona jest roboczogodzina firmy i z tego policzona wartość prac. Rynek reguluje tylko stawka danego zakładu. Życie to weryfikuje, gdy na rynku jest konkurencja. Zakłady stosują opuszczanie cen na zasadzie "to zrobimy Panu gratis" a biedny Inwestor nieświadomy tego jak go firma kantuje - płaci. Przypomina to prostą zasadę kupowania drukark i- Drukarkę ma pan gratis a o cenach tuszu dowie sie pan z czasem!
    Zawsze po umówieniu z inwestorem zaczynam prace tylko i wyłącznie po obejrzeniu tego co jest do zrobienia. Uzgadniamy zakres prac na miejscu i przedstawiam cenę np. m2 tynku. Po wymierzeniu metrów Inwestor dowiaduje sie ile to będzie kosztowało. Myślę że to jest logiczne.
    Czytam w innych postach jak to "jakaś" pani remontując łazienkę wydała kolosalna kwotę na płytkarza bo wziął za całość. Gdy przeliczyć metry, dodatki, półeczki i inne pierdoły to wychodzi na to że Fachowiec brał 120pln /m2
    A nie wygodniej było się umówić na tyle i tyle za metr i tyle za pierdoły typu cokoły itd.? Może i by to kosztowało 120/m2 ale Pani była by to sama w stanie policzyć. Pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    Wrocław 40 pln/m2 na gotowo, otwory okien nie odliczane w zamian za obróbkę i bonie.

  20. #20

    Domyślnie tynki

    Witam. Tak jak Spad napisał W-w 40 zl. Okolice Wrocławia robocizna: 35zl m2 docieplenie + tynk otwory poniżej 2m2 nie odliczane, tynk 15 zl, docieplenie z siatką i klejem 25 zl.
    budowlanka

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony