dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 60
  1. #41
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Inez_30, prosze powiedz, co to są te pomarańczowe wielkie lkwiaty (na zdjęciu takie wysokie przy rogu domu)???? I jakie mają wymagania...

  2. #42
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar andy_n
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    672
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Mam bardzo podobny problem co Inez.
    Pilnie przeczytałem ten wątek i chyba najlepiej sie czuję w temacie klonów.
    Rozważam klon zwyczajny 'Globosum' lub Klon zwyczajny 'Royal Red'.
    Mając wybór między tymi dwoma, którą odmianę preferujecie?

  3. #43
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar amazonka22
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    852
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie Re: ozdobne drzewko przed domem

    Cytat Napisał Inez_30
    Podpowiedzcie, co mogę posadzić przed domem? Chodzi mi o ozdobne drzewko rosnące do 4 m wysokości, odległości ok 6 metrów od północnej ściany, ale już z słońcu. Ziemia lekko kwaśna i niestety przeciągi od zachodu. Marzyła mi się magnolia. Nawet kupiłam piękną, szczepioną i niestety majowy przymrozek (-9stopni) całkowicie ją przemroził. Odbiła od korzenia, ale chyba za długo trzeba będzie czekać aby zakwitła.

    pozdrawiam
    a jarząb szwedzki lub wisnia bordowolistna- nie wiem jaka jest jej dokładna nazwa.

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Napisał EZS
    Inez_30, prosze powiedz, co to są te pomarańczowe wielkie lkwiaty (na zdjęciu takie wysokie przy rogu domu)???? I jakie mają wymagania...
    pisała o nich parę postów wyżej to są Liguaria dentata-języczka pomarańczowa.

  5. #45
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.080
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał 11małgosia
    Chcę posadzic drzewko przed domem w podobnych warunkach i o podobnych rozmiarach. Chodzi o formę pienną o kulistym pokroju, w przyszłości podsadzę drzewko ozdobnymi roślinami (będzie rosło przy furtce wejściowej).
    Może nie za bardzo kuliste, ale niewielkie oryginale drzewko tworzy jarząb Koehego. Nie ma go jednak w katalogu.

  6. #46
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Cytat Napisał Damro
    Cytat Napisał EZS
    Inez_30, prosze powiedz, co to są te pomarańczowe wielkie lkwiaty (na zdjęciu takie wysokie przy rogu domu)???? I jakie mają wymagania...
    pisała o nich parę postów wyżej to są Liguaria dentata-języczka pomarańczowa.
    tam było o liściach, nie wiedziałam, że to o te chodzi
    biorę

  7. #47
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar amazonka22
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    852
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie Re: ozdobne drzewko przed domem

    Cytat Napisał amazonka22
    Cytat Napisał Inez_30
    Podpowiedzcie, co mogę posadzić przed domem? Chodzi mi o ozdobne drzewko rosnące do 4 m wysokości, odległości ok 6 metrów od północnej ściany, ale już z słońcu. Ziemia lekko kwaśna i niestety przeciągi od zachodu. Marzyła mi się magnolia. Nawet kupiłam piękną, szczepioną i niestety majowy przymrozek (-9stopni) całkowicie ją przemroził. Odbiła od korzenia, ale chyba za długo trzeba będzie czekać aby zakwitła.

    pozdrawiam
    a jarząb szwedzki lub wisnia bordowolistna- nie wiem jaka jest jej dokładna nazwa.

    dorzuce zdjęcie ode mnie z ona z bloku na razie kwitnie a potem wygląda jak ładniejsza wersja jarzębiny


  8. #48
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    rajska jabłon by była sliczna, wiosną kwiaty, potem malutkie owoce, tylko sprzątania troszkę

    bez - lilak pospolity, szczepiony na pniu, np. krasawica moskwy - cudowny w maju, gorzej po przekwitnięciu...

    perukowiec - wymagający, choć byłby tu faktycznie ładnym kolorystycznie akcentem

    a może jakaś odmiana wierzby? np. wierzba hakiro nishiki? przycinana utworzy piękną kulę , o różowo - łososiowym zabarwieniu młodych liści ...

    Ja bym była za wierzbą

  9. #49
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar amazonka22
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    852
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    a ja jeszcze klona palmowego polecam- z resztą nie weim na jak duże drzewko możesz sobie pozwolić.
    http://allegro.pl/item630250346_rary...n_palmowy.html

  10. #50

    Domyślnie

    A może wierzba japońska-koniecznie na paliku,
    żólty wiąz prowadzony na paliku też pięknie by sie prezentował.
    masz jakieś zdjęcie ogrodu bardziej oddalone, które pozwoli uchwycić jego klimat i styl?
    Nie przejmuj się młodymi nasadzeniami, czy niedokończonym chodnikiem , kliknij cos z oddali. Być może będzie tam pasowal jakiś duży bonsai z cyprysa?
    Pozdrawiam.

  11. #51
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    kolejny głos na wierzbę, choć w sumie nie wiem, czy jednak nie była by za mała na to miejsce
    Pomyślałam jeszcze o jarzębinie. Wiosną piękne kwitnie na biało, potem wiadomo - lśnią korale i przyciąga ptaki I to takie polskie drzewko, naturalnie się wpisuje do ogrodu.

  12. #52
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Klon palmowy?


  13. #53
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    a propos tej jarzębiny - jeśli tak, to w odmianie zwisającej - jarząb pospolity pendula - jest prześliczna

    " 'Pendula' - korona nieregularna, o pędach zwisających, często powyginanych, bardzo długie. Pokrój podobny do wierzby płaczącej. Często szczepiona na pniu. Wysokość zależy od wysokości pnia na którym jest szczepiona. Polecana do sadzenia samotnie w miejscach wyeksponowanych."

  14. #54

  15. #55
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar amazonka22
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    852
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    Jezu to pytanie jest z ponad 2 lat a ja debilka szukam zdjęć. a właścicielka pytania już tu nie zagląda to trza mieć mózg.

  16. #56
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar andy_n
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    672
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    162

    Domyślnie

    Nie przejmuj się
    Pytanie jest bardzo uniwersalne i na pewno wielu z nas chętnia ma podobne wątpliwości.

  17. #57
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar piu
    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Posty
    4.633

    Domyślnie

    a ja nabrałam o choty na ten głóg, więc wcale nie tak bez sensu

  18. #58
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar amazonka22
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    852
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał piu
    a ja nabrałam o choty na ten głóg, więc wcale nie tak bez sensu
    u nas na osiedlu były trzy te drzewa ale robiąc drogę dwa wycieli powiem ci ze co roku mnie zachwycają a kora ich wygląda jakby miała ze 100 lat taka stara i pomarszczona. (a moze mają 100 lat )

  19. #59

    Domyślnie

    Cytat Napisał amazonka22
    Jezu to pytanie jest z ponad 2 lat a ja debilka szukam zdjęć. a właścicielka pytania już tu nie zagląda to trza mieć mózg.
    Zaglądam, zaglądam )


    uwielbiam głóg i mam go posadzonego, ale w innym miejscu. Natomiast przed domem nadal rośnie magnolia. Okazało się że nie przemarzła załkiem, a w tym roku nawet kwitła.

  20. #60

Strona 3 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony