dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Domyślnie Podstopnie z czego?

    Mamy schody betonowe i chcielibyśmy, by podstopnie nie były w kolorze drewna. Zastanawiamy się, jak je wykończyć - gres na parterze ma kolor brązowy, więc to raczej odpada. . Mysleliśmy też by położyć tam drewno i pomalować, nasi znajomi planują zrobić tam płyty MDF....
    Może macie jakieś ciekawe doświadczenia.

    a.

  2. #2

    Domyślnie

    ja niedawno pytałem o to samo - w końcu wykończyłem podstopnice tynkiem żywicznym dość jasnym - takim jak kładą czasem na cokoły domów. Twarde jak skała daje się czyścić i wygląda fajnie. Tylko się namęczyłem przy kładzeniu.
    Inwestor to brzmi dumnie....

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję
    Bardzo ciekawe, a jak jest z kolorem tego tynku - czy można to malować ?
    Czyli ten tynk kładłeś przed drewnem na stopnie..... i czy kładłeś ten tynk też na ściany przy stopniach - w miejscu gdzie przy schodach drwninych są listwy.

  4. #4

    Domyślnie

    Pewnie można ale nie sądzę żeby jakaś farba się na tym długo utrzymała - to ma strukturę jakbyś piasek dość drobnoziarnisty wyprasowała żelazkiem na równo. Taki tynk się kupuje już w odpowiednim kolorze.
    Kładłem tylko na podstopnice kiedy już drewno było bo musiałem najpierw do tego drewna wyrównać i obrobić powierzchnię - polecam klej do kafelków do tego. Na ścianie nie mamy listew tylko farbę zmywalną Para.
    Inwestor to brzmi dumnie....

  5. #5

    Domyślnie

    Ciekawe, rozumiem, że nie jest to gładka powierzchnia, czyli brud na podstopniach możesz mokrą szmatką łatwo i wielokrotnie czyścić, nie niszcząc struktury tego tynku...
    Bardzo ci dziękuję za pomoc )

  6. #6

    Domyślnie

    tynk jest bardzo twardy - właśnie dlatego go wybrałem, bez obawy wytrzyma kopnięcie czubkiem buta. To są ziarna piasku spajane żywicą dlatego brudu nie łapie i się łatwo czyści.
    Inwestor to brzmi dumnie....

  7. #7

    Domyślnie

    tynk mozaikowy to bardzo fajna sprawa. Wiadro 25 kg kosztuje ok 200 zł i starcza na jakies 6-7 m2 przy uziarnieniu 1,8 mm. Polecam firme kreisel i atlas.
    edzia76

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    KaiM....zaintrygował mnie ten pomysł...też się zastanawiamy co dać na podstopnice (stopnie - trepy drewniane).
    Czy mógłbyś zapodać jakąś fotkę jak Ci to wyszło?
    Czy bardzo skomplikowane jest nakładanie takiego tynku? Mógłbyś napisać jak to robiłeś i czy taki laik jak ja (który nigdy w życiu nie miał pacy w ręku ) da sobie radę sam położyć to cudo?
    Będę wdzięczna za jak najbardziej obszerne opisy

    pozdrawiam, smoczyca
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał daggulka
    KaiM....zaintrygował mnie ten pomysł...też się zastanawiamy co dać na podstopnice (stopnie - trepy drewniane).
    Czy mógłbyś zapodać jakąś fotkę jak Ci to wyszło?
    Czy bardzo skomplikowane jest nakładanie takiego tynku? Mógłbyś napisać jak to robiłeś i czy taki laik jak ja (który nigdy w życiu nie miał pacy w ręku ) da sobie radę sam położyć to cudo?
    Będę wdzięczna za jak najbardziej obszerne opisy

    pozdrawiam, smoczyca
    Też mam taki pomysł, to jest tynk mozaikowy na bazie żywicy na podstopnice. Jasny kamyk.

    Kilka lat temu, przy okazji wymiany drzwi zewn. w mieszkaniu, kładłem taki tynk mozaikowy na scianie. Noo, było to żmudne zadanie - przynajmniej dla mnie! Mój bład polegał na pozostawieniu dość intensywnego koloru ściany pod żywicą (zieleń). Musiałem dać dość grubo tynku aby tą zieleń schować. Cóż, czlowiek się uczy całe życie. Żywica robi trochę bałaganu bo klei się niemiłosiernie do wszystkiego i trzeba to szybko zmywać póki nie zaschnie. Nie wyszło mi to najrówniej (nie tak na płasko) - dobrze że kolor jest taki surowy, więc wygląda troche jak ściana skalna (pocieszam się).
    Tynk mozaikowy miałem średniej grubości (ziarno jest w kilku klasach, grube kładzie się najtrudniej), z żywieckiego BOLIXa. Kolor, beżowo-brązowy.

    Tak patrząc na ich stronę http://www.bolix.pl/main.php?lang=1&...=5&dt=no&id=62, wydaje mi się że mam http://www.bolix.pl/win_faktura.php?...jpg&nazwa=61/2, a na schody to fajnie by wyszedł: http://www.bolix.pl/win_faktura.php?...jpg&nazwa=54/2 lub http://www.bolix.pl/win_faktura.php?...jpg&nazwa=51/2[/url]

    Aaaa, minęlo kilka lat (5-6?) i trzyma się bardzo mocno!

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar daggulka
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    15.932
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    319

    Domyślnie

    Nooo, to jest świetny pomysł z tym tynkiem... czuję się jakbym amerykę odkryła .... bo nie podobają mi się całkiem zabudowane drewnem schody tylko same trepy drewniane, ale z drugiej strony nie miałam pomysłu na podstopnice (zwykły jasny tynk to by sie chyba długo nie ostał w idealnym stanie przy moich dzieciach i psach ).
    I tym sposobem mam szansę na tanie schody- trepy sobie kupię w castoramie albo na allegro , ładnie pomaluję, mąż ładnie przytwierdzi , pobawimy sie troszkę z tynkiem i schody zamkną nam się w 1500zeta .

    Czekam na fotki.... może ktoś ma jakieś fotki (niekoniecznie schodów) z wykorzystaniem takiego tynku?

    Pozdrawiam, smoczyca
    kto szuka ..... ten znajdzie ......

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Dobrze jest zagruntować powierzchnię ,,malowaną" czymś w kolorze jednego z kamyków. Chodzi o to, żeby nie przebijał spod spodu np. czerwony, jeśli chcemy mieć powierzchnię np. zielono-czarną. W takiej sytuacji dajemy podkład zielony lub czarny i ew. prześwity nie będą widoczne.
    Tylko nie wiem czym to należy gruntować
    (Ja się przymierzam do obłożenia cokołu domu, ale podsstopnice.... też warte przemyślenia).
    daggulka napisał
    I tym sposobem mam szansę na tanie schody- trepy sobie kupię w castoramie albo na allegro , ładnie pomaluję, mąż ładnie przytwierdzi , pobawimy sie troszkę z tynkiem i schody zamkną nam się w 1500zeta
    .

    A swoją drogą, czy trepy na schody mogą być klejone z cienkich kawałków? Czy kupione na allegro nie są za dużym ryzykiem? Jak sprawdzić jakość? wilgotność? Bo prawdę mówiąc, to to byłoby dla mnie baardzo dobre rozwiązanie
    pozdrawiam
    justa

  12. #12

    Domyślnie

    Ja mam zamiar wykorzystac pomysł @ni, oto foto (mam nadzieję że się nie obrazi ):

    Stopnie drzewo -podstopnie gres -ten sam co na podłodze w holu -pytałam jej co to, bo wydawało mi się że tak są pomalowane te podstopnie- a to jednak płytki -według mnie lux!

  13. #13

    Domyślnie

    Panele podłogowe (niekonicznie drewnopodobne) przyklejone klejem na kauczuku.Tanie,praktyczne,wytrzymałe.
    JEŚLI CHCESZ ABY BYŁO ZROBIONE DOBRZE,ZRÓB TO SAM.

  14. #14

    Domyślnie

    Pod tynk mozaikowy należy zastosować grunt typu cerplast, tynkolit - taki jaki sie daje pod tynki mineralne. Jesli kolor mozaiki ma byc ciemny nalezy zastosowac grunt w kolorze. ( w zastępstwie do białego mozna dodac colorex - barwnik do farb) Tak aby podkład był jak najbardziej zblizony do koloru mozaiki.
    edzia76

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał EDZIA76
    Pod tynk mozaikowy należy zastosować grunt typu cerplast, tynkolit - taki jaki sie daje pod tynki mineralne. Jesli kolor mozaiki ma byc ciemny nalezy zastosowac grunt w kolorze. ( w zastępstwie do białego mozna dodac colorex - barwnik do farb) Tak aby podkład był jak najbardziej zblizony do koloru mozaiki.
    Tak, tak, zapomniałem o tym powiedzieć wcześniej. Pod tynk mozaikowy miałem taki preparat gruntujący z Bolix'a: http://www.bolix.pl/main.php?lang=1&...1&dt=no&id=104

  16. #16

    Domyślnie

    W komentarzach Malamuc są super schodki z podstopnicami z blachy:

    http://forum.muratordom.pl/muchowy-d...77410-1320.htm

    mam nadzieję, że Malamuc nie pogniewa się za wklejanie. Ciekawe jaki jest koszt takiej przyjemności?
    http://nasza-klasa.pl/profile/8917382
    zapraszam wszystkich forumowiczów

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał monia77w1
    W komentarzach Malamuc są super schodki z podstopnicami z blachy:

    http://forum.muratordom.pl/muchowy-d...77410-1320.htm

    mam nadzieję, że Malamuc nie pogniewa się za wklejanie. Ciekawe jaki jest koszt takiej przyjemności?
    Faktycznie -kosmiczne! Ale jak dla mnie trochę zbyt modernistyczne.. tym bardziej, że mam schody w salonie

  18. #18

    Domyślnie

    ja niedawno pytałem o to samo - w końcu wykończyłem podstopnice tynkiem żywicznym dość jasnym - takim jak kładą czasem na cokoły domów. Twarde jak skała daje się czyścić i wygląda fajnie. Tylko się namęczyłem przy kładzeniu.
    KaiM wrzuć jakąś fotkę swoich schodów, bo strasznie jestem ciekawa jak to wygląda

  19. #19

    Domyślnie

    wrzucę jak tylko zrobię - żona mi mówi że jest jakiś kłopot pstrykać przy lampie błyskowej a my wychodzimy i wracamy po ciemku. Ja się na fotografii nie znam ale pewnie jutro uda się przy słoneczku.
    Inwestor to brzmi dumnie....

  20. #20

    Domyślnie

    Trochę to trwało ale się udało - tak wygląda dolny bieg, górny jest ciekawszy
    Zdjęcie jest dość duże żeby można było zrobić zoooma
    Inwestor to brzmi dumnie....

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony