dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie układanie płyt styropianu na podłodze

    Witam.

    Stoję na progu równowagi psychicznej jeżeli chodzi o układanie tego białego nieszczęścia na podłodze. Mój kierownik budowy powiedział, że płyty muszą być ułożone tak aby nie "klawiszowały" (rozumiem, że chodziło mu o o to by się nie poruszały). Próbuje położyć ten styropian juz drugi dzień i jakoś coś nie mam przekonania do tego, że dobrze robię. Kładę styropian 8 cm niestety w jednej warstwie, ale taki mam po prostu styropian i nie będe już go zmieniał (kupiony jeszcze przed duuużymi podwyżkami). Całość wygląda po ułożeniu tak



    ale dwie rzeczy nie dają mi spokoju. W miejscu gdzie idą przewody od ogrzewania wycinam bruzdy na spodzie styropianu, niestety chyba z braku umiejętności przy wycinaniu później jak chodze po tym styropianie ugina się on w miejscach podcięć i boję się że to może pękać. Co innego jak to jedna rurka ale jak co zrobić jak sie ma coś takiego w domu ????



    Powiedzcie czy można je przeciąć a później uzupełnić luki po części np. piaskiem i styropianem ?? Po drugie płyty się ruszają względem siebie (niewiele ale jednak) nie sposób aby nie odkształcały się jak stanie na jednym rogu 1 metrowej płyty 95 kg facet a na drugim jej końcu nie ma wogóle obciązenia ona zawsze będzie się unosić (tak czy nie) A może za bardzo panikuję. Cholernie boję się wylewek. Będą je robić mixokretem i nie chciałbym czegoś zrobić nie tak bo to zbyt duże koszty.
    Jacek & Basia & Kacper
    53° 38'34.34'' N 15° 36'32.33'' E

  2. #2

    Domyślnie

    tylko nie zasypuj oby piaskiem.
    Posadzka swoje waży, więc dociśnie styropian do chudziaka. Ja aż tak bardzo nie wnikałem w to i wyszło dobrze, tyle tylko, że robiłem w 2 warstwach na mijankę.

  3. #3

    Domyślnie

    Styropian w dwóch warstwach układa się na pewno lepiej. Małym problemem są rzeczywiście wszelkie plątaniny rur, przewodów itp. Wszelkie szczeliny, gdzie nie dało się ułożyć styropianu na wcisk uzupełnialiśmy pianką. Po rozprężeniu dociskała do siebie poszczególne elementy...
    Mimo wszystko chyba nie sposób jest tak ułożyć płyty, żeby nigdzie nic się nie "klawiszowało" ...
    ...jest się takim, jak miejsce, w którym się jest...

    Album zmagań http://foto.onet.pl/goxm8,w5k8c5tk8sgg
    http://images23.fotosik.pl/260/f4ebc9063e02f26cm.jpg

  4. #4

    Domyślnie

    bruzdowanie pod przedowy grzewcze jest OK, tylko postaraj sie wykonac je dokladniej.
    jesli plyty klawiszuja nieznacznie, to nie ma problemu, posadzka je docisnie. osmiocentymetrowa plyta nie ulamie sie tak latwo.
    jak juz napisano pianka uszczelni i unieruchomi sasiadujace plyty. spotkalem sie tez z metoda laczenia plyt poziomymi, plastikowymi koleczkami.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony