dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Szafka po płytę grzewczą i piekarnik - instrukcja.

    Będę zmieniał kuchenkę w kuchni. W tej chwili mam wolnostojącą. Mebli nie będę zmieniał, a zamierzam kupić piekarnik i płytę pod zabudowę. Blat będę zmieniał oczywiscie cały, ale szafkę pod ten piekarnik potrzebuję dorobić. Ma ktos jakąś instrukcję jak to zrobić?
    Z góry dzięki za pomoc.
    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam taką

    http://bodzio.pl/1,1-14-2,4252meble2.html

    4 płyty wiórowe
    2 pionowe
    2poziome (jakby podwójne dno)a z przodu zaślepka (atrapa)

    Na to przychodzi blat

    wymiary masz podane

  3. #3

    Domyślnie

    dzięki

    nie miałem jeszcze kuchenki w zabudowie, więc jeszcze małe pytanko:
    wszystkie kuchenki mają takie same rozmiary tzn. czy taka szafka jest stadardowa i wszystkie modele mozna w niej zamontować?

    pozdr

  4. #4

    Domyślnie

    szafka jest standardowa i większość modeli pasuje (szerokość kuchenki 59,5)

  5. #5

    Domyślnie

    Moze ja pomoge ,potrzebujesz takiej szafki


    a tu bardziej techniczny rysunek



    Nie wiem jakie masz szafki czy stojace na nózkach kuchennych czy tez szafki maja boki do samej ziemi i stoja na slizgaczach ,generalnie zmierz sobie boki w isteniejacych szafkach musisz dorobic 2 identyczne, zazwyczaj boki maja wymiar 72 x 50,5 Do tych boków potrzebne bedu ci równiez wience czyli poziome płyty o wymiarach szer 56,4 i głebokosc taka jak boki czyli w tym przypadku 50,5 Wbokach musisz nawiercic otwory pod konfirmatu lub na kołki w płaszczyznie fi 8 liczac od dołu 0,9 i 11,3 cm tak samo wiercisz w wiencach tyle tylko ze w krawedzi płyty i wiertłem fi 5 Gdy nawiercisz skrecasz boki z wiencami na sruby ,pomiedzy wiencami powstanie ci taka mała wneka mozesz tam zamontowac wysuwana szuflade (prowadnice musisz przykrecic przed zlozeniem korpusu szafki) badz załozyc otwierana klapke na zawiasach klapka ma wymiar 59,6 x 11,6 No i szafka gotowa wstawiasz piekarnik przykrecasz wkretami i gotowe Co do płyty grzewczej to zazwyczaj w zestawie jest szablon do wyciecia otworu w blacie ,odmierzasz metrowka od tylnej krawedzi blatu zazwyczaj jest to 5 lub 6 cm odrysowujesz kreske przykładzasz szablon odrysowujesz i wycinasz otwor wyrzynarka badz fyfrezujesz frezarka po zaznaczonej linni wkładasz płyte na specjalnych przylepach powinny byc w zestawie i po wszystkim A gotowa szafka wyglada mniej wiecej tak, juz w zabudowie ....


  6. #6
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    xxx

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał ANSE&DREW
    DUZO WSKAZOWEK kolega powiedzial odnosnie szafki w zabudowe lecz w zaleznosci gdzie bedzie stala ta szafka i jakie rozwiazanie jest- uklad szafek.
    jezeli bedzie [po srodku to dwa korpusy jednakowe a jezelibedzie stala jako pierwsza lub bedzie narozna to w zaleznosci po ktorej stronie kuchni to jeden korpus powinien byc szerokoscia wiekszy od drugiego a jesli narozna to jednak warto zastosowac pilastryi druga sprawa jaką masz odleglosc od sciany chodzi mi o korpusy szafek moze pokaze jak wyglada to jaka klient sobie zazyczył

    szkoda ze wykasowalem fotki robionych kuchni lecz za malo mialem miejsca na dysku i dlatego musialem wykasowac
    a odnosnie rozmiarow szafek to nie sa standartowe wiec musisz podac jakiej firmy masz kuchenke piekarnik
    Fakt że jezeli taka szafka ma stac jako pierwsza to trzeba zrobic bok szerszy po to aby zasłolnic odsuniecie szafek od sciany ,i fakt ze trzeba zrobic taki bok dłuzszy o wymiar cokołu czyli do ziemi w obu przypadkach mozemy sobie zgadywac ile szer i wyzszy ma byc bok podałem wersje najbardziej optymalna Zreszta nie sadze aby szafka pod zabudowe była jako pierwsza czy ostatnia bo takie rozwjazanie jest bardzo nie praktyczne Co do tego ze szafka ma byc narozna to wcale jej konstrukcja sie nie zmienia ,a z pilastrami byłbym ostrozny bo nie do kazdego rodzaju kuchni pasuja najlepiej do kuchni w wersji angielskiej i tu chyba powinnismy sie zgodzic sa inne dodatki prosciejsze i tansze zeby taka szafke zamontowac autorowi chodziło głownie o konstrukcje szafki a nie o zaslepki badz pilastry A co do ostatniego ze razmiary szafek sa nie standardowe to zgoda bo boki moga byc szersze ale nigdy nie wezsze niz 50.5 no i oczywiscie dł. tez moze byc inna niz standarty ,natomiast co do wneki szafki to yu nic za bardzo zmienic sie nie moze czyli 59,5 x 56,4 ta wneka jest dostosowana do najbardziej popularnych i dostepnych piekarnikow moga sie róznic nie znacznie w milimetrach w zaleznosci od marki ale generalnie wiekszosc pasuje

  8. #8

    Domyślnie

    dzieki za dokadny opis - teraz już wszystko jasne
    co do tej wneki na dole to ona sie różni w zależności od szafki (czy jest na nuzkacj itp.)
    wyliczył
    bezele według twoich wymiarów wnęka na piekarnik jest 59.8 na 56.4 czyli te 3mm róznicy to bedzie szczelina pomiedzy piekarnikiem a blatem?

    szafka na piekarnik chyba nie musi być taka głęboka jak wszystkie pozostałe (będzie na środku i chyba piekarniki nie są tak głębokie jak szafki) bo jakoś trzeba tam przewodu podłaczyć i do płyty gazowej rury z gazem
    zresztą u mnie wszystkie szafki są bardzo dosuniete do ściany bo mają takie same głebokosci i nie maja karańcowe szafki bocznych ścian dłuższych

    pozdr

  9. #9

    Domyślnie

    Tak ta róznica jest z luzem ,co do szer. bokow to musi tak byc bo piekarniki sa stosunkowo głebokie a kablami sie nie przejmuj szafki sa odsuniete od sciany takze spokojnie sie zmieszcza ..

    pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    dzieki za pomoc

    pozdrawiam

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    analogman

    Zarejestrowany
    Jun 2009
    Posty
    7

    Domyślnie

    Żeby nie zaśmiecać innego wątku:
    Jak wygląda sprawa z piekarnikiem 50cm Mastercook (mpw6e)?

    Wiem że wszystkie 60 przykręca się po otwarciu drzwiczek na wprost, ale mastercooka przykręca się do szafek (ścianek szafki) z boku.
    Zatem chcąc zamontować piekarnik musimy liczyć się z szafką 54cm (piekarnik 500mm + na jedną stronę: 2mm przerwy i płyta 16mm)
    Problem jest gdy chcemy zrobić szafki w linii bo standard nad okapem to 50.
    Ostatnio edytowane przez analogman ; 16-04-2010 o 11:12

  12. #12
    ANSEXXX
    Guest
    ANSEXXX

    Domyślnie

    wystarczy pomysleć - nie musimy siez taka szafka liczyć wystarczy 500-504 robisz samą szafke pod szufladę i łączysz w dwoma przylegajacymi korpusami i na to wstawiasz piekarnik i przykręcasz do sąsiednich szafek
    Ostatnio edytowane przez ANSEXXX ; 16-04-2010 o 22:19

  13. #13

    Domyślnie

    Dzień dobry wszystkim. Lekko odświeżę temat:

    Posiadam szafkę pod piekarnik, która ma 50 cm głębokości. Chciałem kupić sprzęt o gł. do 55,9 (obecnie najmniejszy standard), ale większość rysunków technicznych jakie widzę na stronach AGD przedstawia minimalny wymiar o parę centymetrów większy niż posiada moja szafka. Czy chodzi o to, że ścianki piekarnika muszą być w całości odizolowane płytami? Czy mogę jednak nie przejmować się tymi kilkoma centymetrami?

    Kolejna, ważniejsza sprawa - za potencjalnym piekarnikiem, prócz gniazdka, mam przyłącze gazowe i rurę odprowadzającą od zlewu (głupie metody wykończenia w wykonaniu poprzedniego właściciela). Jeśli bym czymś zaizolował te rzeczy to piekarnik mógłby być do nich "dociśnięty"? Odsunąłem szafki od ściany już maksymalnie właściwie i wychodzi mi około 53 cm miejsca na piekarnik. Pomyślałem więc, że przy montażu przedłużę po prostu szafkę kawałkami forniru żebym mógł przymocować sprzęt. Nie wiem czy to wszystko ma prawo bytu... Poradźcie proszę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony