Witam,

Domek Benedykt IV z mg projekt http://www.mgprojekt.com.pl/domki/benedykt4/rzuty.php
właśnie się buduje i cały czas zastanawiam sie nad sposobem ogrzewania - była już pompa ciepła, teraz jestem usilnie namawiany na grzejniki akumulacyjne - podobno jezeli rozmyslnie je zainstalowac i ustawic to moga byc bardzo ekonomiczne i tansze od PC przy inwestycji.

Czytając rozne watki wpadlem na genialny pomysl, aczkolwiek ciekawy jestem opinii ekspertow.
otoz moj Benek jest domem niemalym - 240m2 pow uzytkowej, w sumie po podlogach 360m2, ale to ze srychem garazem wiec wsyztskiego nie trzeba ocieplac,
I tak oto pomyslalem sobie, czy nie byloby rozsadne zainstlowac pompy ciepla tylko na dole - wowczas nie musialaby ona miec bardzo duzej mocy, instalacja bylaby tansza i sama pompa tez - a na gorze zainstalowac w kazdej z 3 sypialni male grzejniki konwektorowe - w sumie i tak w wiekszosci uzywa sie ich w nocy, w dzien w sypialni sie nie przebywa - a jak beda dzieci to przeciez to akumulacyjne wiec maja byc dosyc oszczedne. na gorze pozostanie jeszcze pokoj hobby nad garazem - 40m2 po podlodze i tam jakis wiekszy grzejnik akumulacyjny - no i lazienki i garderoby - jakies male grzejniczki.
hmm jak to teraz napisalem to juz zwatpilem, niech mi ktos pomoze

pozdrawiam