dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 11
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 203

Temat: Nazwa domu

  1. #61
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    A ja częściowo wypaliłem na desce nazwę "Słonecznik" - ulica Słoneczna, kolor eee...żółtawy.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  2. #62

    Domyślnie

    Moj domek jeszcze nazwy nie posiada, chociaz w przyszlosci cos na pewno wymyslimy.
    Natomiast moi rodzice kupili na Rostoczu stara chate, ze slupem w rogu dzialki na ktorym jest bocianie gniazdo w miejscowosci o nazwie Bobrowe, dzieci nasze, ktore zreszta uwielbiaja tam jezdzic, mialy problemy z mowieniem dokad jedziemy, wiec nazwaly to miejsce BOCIANOWKA,
    Nazwa tak sie wszystkim spodobala ze teraz nawet nasi znajomi i cala rodzina nie mowi inaczej niz ,,jedziemy na bocianowke,,
    Poz

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Napisał ania
    A my często sobie żartujemy i nazywamy naszego bliźniaka - wzorem developerów - Tomahawk Plaza (bo działka ma taki kształt )
    Nazwy na domu nie będzie, ale pewnie gdzieś w dyskretnym miejscu będzie wykute na pamiątkę "logo" - skrzyżowane siekierki.
    Bawi nas to, a często też rozładowuje napięcia przy budowie i pozwala nabrać dystansu.
    To może lepiej "Siekierezada" - jak knajpa w Cisnej w Bieszczadach..

  4. #64

    Domyślnie

    Ja od dawna już myśląc o naszym domu myślałam o "Stodole" - chociaż może to zbyt proste..
    Ja chcę budować!

  5. #65

    Domyślnie

    Hejka!

    Jestem absolutnie za Sama nazwa już coś mówi o miejscu a jeżeli dobrze dobrana to jeszcze lepiej!

    pozdro
    zdolność opierania się pokusom jest miarą charakteru
    "Ostateczna walka rozegra się między złodziejami pamięci a okradanymi z niej narodami" - G.Herling-Grudziński

  6. #66
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar ewajacek
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    337
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Dołączam się również, dom musi mieć swoją nazwę. Nasz będzie się nazywał... "Chacjenda"
    Pozdrawiam Jacek

  7. #67

    Domyślnie

    Cytat Napisał edan
    Cytat Napisał ania
    A my często sobie żartujemy i nazywamy naszego bliźniaka - wzorem developerów - Tomahawk Plaza (bo działka ma taki kształt )
    Nazwy na domu nie będzie, ale pewnie gdzieś w dyskretnym miejscu będzie wykute na pamiątkę "logo" - skrzyżowane siekierki.
    Bawi nas to, a często też rozładowuje napięcia przy budowie i pozwala nabrać dystansu.
    To może lepiej "Siekierezada" - jak knajpa w Cisnej w Bieszczadach..
    No co Ty!
    Jeszcze byśmy się pozabijali....

  8. #68

    Domyślnie

    O nazwie dla swojego domku myślałam już dawno. Wpadłam na ten pomysł w Hiszpanii, gdzie większość domów ma nazwy.
    Bardzo podoba mi się nazwa nadana przez architekta "SAGA", chociaż jak na razie ta Saga ma krótką historię. A zawsze marzyłam o domu słonecznym (widnym i utrzymanym w jasnych kolorach), to może będzie "Słoneczny" albo "Promyk" albo "Słoneczna SAGA".
    _________________
    Projekt: http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=784
    I realizacja: www.goska57.ao.pl

  9. #69
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewajacek
    Dołączam się również, dom musi mieć swoją nazwę. Nasz będzie się nazywał... "Hacjenda"
    Tak lepiej

  10. #70
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    a_gnieszka

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    282
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    Nasz nieistniejący jeszcze domek ma na razie roboczą nazwę - "Chatka Puchatka" albo "Puchatkowy zakątek". Dlaczego? Bo po pierwsze w porównaniu z kilkoma okolicznymi "pałacami" będzie wyglądał jak chatka a po drugie ma to być "dom z patyków", czyli w technologii szkieletowej. Kto ma dzieci, ten pewnie zna kawałek "Kilku kumpli weź, i patyk albo dwa, powstanie dom, w którym mieszkac się da..." Synowi się skojarzyło i zostało.
    Kiedyś może nazwa ulegnie zmianie, ale też raczej będzie dla naszego użytku, raczej tabliczki wieszać nie będziemy

  11. #71

    Domyślnie

    Mój dom architekt ochrzcił nazwą "Jędrzej" a ja też Jędruś więc może pasowała by nazwa "U Jędrusiów" hehehe

  12. #72

    Domyślnie

    szczerze mówiąc nie mam zdania - jeżeli dom i działka ma specyficzny klimat to tak

    przypomina mi się sytuacja z mojego miasta gdzie na pewnej ulicy stoi piękna przedwojenna willa należąca onegdaj (przed wojną) do znanego prawnika - nazywa sie VILLA MUSICA. Obok stał (może jeszcze stoi) zakład RTV, ktory kiedyś zajmował się głównie montażem anten satelitarnych. W szkole średniej miałem tam miesiąc praktyk i właściciele zakładu ciągle się o coś żarli z właścicielami Villi Musici... więc na wielkiej antenie satelitarnej wiszącej nad wejściem napisali:
    VILLA SATELITA
    a pod spodem
    KOCHAJCIE SWYCH SĄSIADÓW...
    pozdrówka
    miglo

    Galeria

  13. #73
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A moji bardzo dobrzy przyjaciele maja na nazwisko Bugaj (to dosyc popularne nazwisko wiec mysle ze moge spokojnie podac ) no i domek nazwali : BUGAJÓWKA

    prawda ze ładnie ?

  14. #74
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    A dla mnie jest to "chore".

    Co innego jak macie domy, do których przy wejściu otrzymuje się mapę - coby się nie pogubić - a po posesji oprowadza gości zatrudniony specjalnie do tego człowiek. W ostateczności można po niej jeździć Melexem i to tak, aby po przejechaniu z jednego końca na drugi nastukało tyle km żeby trzeba oddać od razu wózek do przeglądu

    A tabliczka nad furtką "TU JAKAŚ DZIWNA NAZWA) przy domku 150mkw na działce 1500 - 2000 mkw - którą da się bez problemu z procy przestrzelić - powoduje u mnie napady niekontrolowanego śmiechu. A widziałem już kilka takich "posesji a'la rancho"



    Dziękuję za uwagę.

  15. #75
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Sloneczko
    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    północ Krakowa
    Posty
    6.732

    Domyślnie

    Cytat Napisał M@riusz_Radom
    A dla mnie jest to "chore".

    ...A tabliczka nad furtką "TU JAKAŚ DZIWNA NAZWA) przy domku 150mkw na działce 1500 - 2000 mkw - którą da się bez problemu z procy przestrzelić - powoduje u mnie napady niekontrolowanego śmiechu.
    Chciałoby się napisać, oby jak najwięcej takich tabliczek, gdyż śmiech to zdrowie

  16. #76
    M@riusz_Radom
    Guest
    M@riusz_Radom

    Domyślnie

    Gorzej, jak się coś takiego ujrzy podczas jazdy samochodem. Wtedy to może już powodować zagrożenie w ruchu

  17. #77
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    A mi sie pomysl podoba
    A samochodem trzeba jezdzic ostroznie coby nawet w przypadku ataku smiechu nie powodowac zagrozenia , o!

  18. #78

    Domyślnie

    Nooo tak.. nie dość ,że będę mieszkać przy ul.Żabiej to jak nic nic do mojego domu pasuje nazwa"bocianie gniazdo" i będzie ubaw nie z tej ziemi

  19. #79
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał ulenka71
    Nooo tak.. nie dość ,że będę mieszkać przy ul.Żabiej to jak nic nic do mojego domu pasuje nazwa"bocianie gniazdo" i będzie ubaw nie z tej ziemi

  20. #80
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar sebo8877
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Głogów Młp
    Kod pocztowy
    36-060
    Dzielnica
    Zabajka
    Posty
    4.324

    Domyślnie

    Mój się będzie nazywał .. Bastkówka ... bo sam se go zrobiłem - chmm znaczy się robię
    Już niedługo już niebawem u siebie...

Strona 4 z 11

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony