dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Problem z rurami od gazu :(

    Kochani mam prośbę:
    Już myślałam że wiem jak będzie wyglądała moja kuchnia a tu problem. Byliśmy z mężem zdecydowani na kuchnię gazową ale okazało sie że rury gazowe nie moga być pod tynkiem i w tym wypadku musiałyby iś na ścianie, a kazdy wie jak to okropnie wygląda. Wklejam rzut kuchni:



    Nasz plan zakładał ze kuchnia bedzie wygladała tak (nie patrzcie na kolory bo kuchnia bedzie WENGE)



    A teraz wypadałoby zeby kuchnia gazowa była na tej scianie co kotłownia czyli dokąłdnie naprzeciw (bo blisko do rud i komina), ale ja juz nie mam koncepcji jak to rozplanowac! Moze macie kochani jakieś pomysly lub wiecie jak ładnie zakryc rury zeby to jakoś wygladało i zeby dali nam odbiór.Jedyne co musi zostać tak jak zakładaliśmy to zlew bo tam mamy juz rury od kanalizy i wody. A teraz przyszedł czas na resztę instalacji i musimy sie zdecydować jak to będzie wyglądało. Wolelibyśmy uniknąć kuchni elektrycznej ze względu na większe koszty eksploatacja. Mozę coś poradzicie?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    U mnie rura od gazu idzie nisko, za szafkami stojącymi, można ją nawet wkuć na głębokość, byle nie zatynkowywać - zabudować szafkami można, bo to jest "mebel" tylko. Moja nie jest niestety wkuta, ale idzie bliziutko przy ścianie, za szafkami - korpusy szafek zazwyczaj mają mniej niż 60 cm i za nimi jest miejsce na ścianie.
    Pod sufitem widziałam zasłonięte gzymsem gipsowym - są też takie bardziej nowoczesne formy, albo drewnem.
    Jak bym robiła od początku - Ty masz taką możliwość - to wkułabym je w ścianę i zasłoniła jakąś łatwo demontowalną listwą, np. drewnianą - nie powinni się czepiać, bo np. meblami można zastawiać. Trzeba by tylko pomalować chyba czymś solidnym ten rowek w środku, żeby się nie kurzyło i już

  3. #3

    Domyślnie

    OK dzięki za pomysły, fajnie gdyby rura szła "po podłodze" tylko ze ja na drodze do kuchenki mam wejscie do kuchni z korytarza i to jest problem. Myśleliśmy żeby ja dać pod sufitem, można by ja przykryć tak jak piszesz gzymsem tylko zastanawia mnie jak ja puscic w dół do kuchenki chciałam żeby ściana (tam gdzie miała być kuchenka) była pusta, tzn. bez żadnych zdobników.Wiem ...jestem upierdliwa

    OK masz moze jakies zdjecia?

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Tu właśnie jest miejsce na kucie
    Zrobiłabym rowek w murze, rura w tym rowku i przykryć czymś na jakieś zaczepy - może być na płasko. Nie chcesz drewna i ozdóbek, to może płytę kg tylko zdejmowaną - np. na takie zaczepy, jak się robi rewizję do wanny. Pokombinuj w tym kierunku

  5. #5

    Domyślnie

    OK Racja!!!Dzieki

    A MOŻE KTOŚ MA ZDJĘCIA CZEGOŚ TAKIEGO???

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... ŻĄDŁO FORUM Avatar JoShi
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    mazowieckie
    Posty
    9.894
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    184

    Domyślnie

    Tylko zapomnij o płytkach w miejscu gdzie będzie ta rura, chyba, że zrobisz zdejmowalne. Prawdę mówiąc gdzie byś w kuchni z tą rurą w dół nie schodziła to Ci będzie musiała przeciąć obszar między górnymi a dolnymi szafkami, gdzie na ogół kładzie się płytki.

    Rozwiązaniem byłoby poprowadzenie rury po ścianie między kuchnią a korytarzem ale w korytarzu. zejście w dół poniżej linii szafek i przebicie za szafkami i już bez kombinacji dalej do kuchni.
    Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi...
    Dziennik na forum :: Dziennik ze zdjęciami :: blog

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Tu chyba prościej dać zdejmowalne płytki
    Bo na planie widać, że ta rura musiałaby iść najpierw przez pół łazienki, dopiero potem korytarz.
    Zrobić przesłonę z kg na całej wysokości do dolnych szafek i na kawałku między dolnymi i górnymi szafkami okleić płytkami, o ile planujesz.
    Albo puścić pod podłogą rzeczywiście (o ile nie masz ogrzewania podłogowego) i zakryć np. taką kratką jak od grzejników podłogowych

    To znaczy po podłodze - pod podłogą tylko w przejściu na korytarz

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał OK
    Albo puścić pod podłogą rzeczywiście (o ile nie masz ogrzewania podłogowego) i zakryć np. taką kratką jak od grzejników podłogowych

    To znaczy po podłodze - pod podłogą tylko w przejściu na korytarz
    no właśnie mąż o czymś takim myślał, tylko ja sie zastanawiam czy to głupio by nie wyglądało w przejściu ......

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aleks :)
    Cytat Napisał OK
    Albo puścić pod podłogą rzeczywiście (o ile nie masz ogrzewania podłogowego) i zakryć np. taką kratką jak od grzejników podłogowych

    To znaczy po podłodze - pod podłogą tylko w przejściu na korytarz
    no właśnie mąż o czymś takim myślał, tylko ja sie zastanawiam czy to głupio by nie wyglądało w przejściu ......
    Mniej głupio niż rura na środku ściany
    A na serio, jak dobrze dobierzesz do podłogi, to się nie będzie rzucać w oczy, a po pół roku przestaniesz w ogóle zauważać

  10. #10

    Domyślnie

    a dlaczego na środku ściany?
    na odcinku między górnymi szafkami a blatem puść rurkę w rogu + na to pasek kartongipsu + na to pasek płytek..... od rogu pod blatem..... i nic nie widać....
    BOHO
    Warszawa

  11. #11
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar OK
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    15.504

    Domyślnie

    Na środku ściany nad drzwiami Fragment z płytkami już opanowany

  12. #12

    Domyślnie

    Aleks, a gaz ziemny czy plynny z butli ??

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacekp71
    Aleks, a gaz ziemny czy plynny z butli ??
    Gaz ziemny

  14. #14

    Domyślnie

    Wg. prawa budowlanego rura gazowa może być przykryta "łatwo usuwalną masą tynkarską" - czyli - de facto - zatynkowana, albo obudowana G-K z niewielką wentylacją. Może to Ci ułatwi projektowanie.
    Precz z reklamami na Forum! Zagłosuj...

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aleks :)
    Cytat Napisał jacekp71
    Aleks, a gaz ziemny czy plynny z butli ??
    Gaz ziemny
    to OK

    ja rowniez planowalem kuchenke gazowa i mialem klopot z rurami.
    ale do tego doszedl klopot zwiazany z niedostepnoscia gazu ziemnego (opoznienie inwestycji) i koniecznoscia zamontowania butli, co wymusiloby kratke wentylacyjna w kuchni, a tego ni chcialem.
    no i w efekcie mam kuchenke indukcyjna

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony