dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Mały salon z kuchnią - jak zaaranżować

    W domu, który buduję salon z aneksem kuchennym ma wymiar 8x4m.

    Rzut parteru poniżej


    Zastanawiam się nad aranżacją wnętrza salonu. Niestety większość aranżacji zdjęć jakie można znaleźć w prasie i Internecie dotyczy dużych salonów.
    Ja potrzebuję wykończyć mały salon.
    Czy ktoś z Was ma salon podobnej wielkości i mógłby się pochwalić jak ma wykończony?

    Z góry dziękuję
    Tomek

  2. #2

    Domyślnie

    Witam,

    mam podobny problem, a w zasadzie bede mial bo zaczalem dopiero budowe.
    Z Twojego rysunku widze, ze uklad i wymiary pokoju z aneksem masz identyczne.
    Ja, ze wzgledow praktycznych chyba jednak oddziele w czesci kuchnie od pokoju. Scianke lita lub w gornej czesci azurowa zrobie od prawej sciany az przez polowe szerokosci pokoju a od lewej sciany bedzie albo bar albo raczej stol oddzialajacy przestrzen kuchni i pokoju. Miedzy barem/stolem a scianka wygodne, szerokie wejscie do kuchni

    Powodzenia, pozdrawiam
    Robert

  3. #3

    Domyślnie

    Przede wszystkim zaczęłabym od odzyskiwania powierzchni!!!, proporcja korytarzyków przedsioków do powierzchni salonu za duża....oczywiście wiatrołap zamknięty ale już za wiatrołapem ściana między salonem a holem powienna być zastąpiona podciągiem, może słupem w środku na lini podciągu ale to otwarcie na holl i schody ( skąd inąd dekoracyjny element wystroju) da już całkiem spory salon.MOże odcienek ściany na przeciwko schodów bym wogóle wyburzyła a na przeciwko wejścia do gabinetu dała niską ściankę do wys 120 cm, będzie idealny blacik na telefon, odkładanie kluczy itp.Pomyśl o wykorzystaniu miejsca pod schodami..skoro są już we wnęce....może powiększyć łazienkę pod skosem może by się zmieściła wanna,,,

  4. #4

    Domyślnie

    Zdecydowanie ten salon tak jak pisał poprzednik trzeba otworzyć na hol, teraz wygląda to klitkowato, przez te ścianki.
    Sama mam też nieduży salon, z kuchnią coś ok. 30 m, kuchnia przynajmniej na razie prawie zupełnie otwarta jest na salon, jedynie powstała mała 70 cm. ścianka, która stworzyła wnękę na wysoką zabudowę z lodówką itp.
    Aby optycznie powiększyć salon dałam wszędzie jednakowy gres, tylko w sypialniach są inne panele, do tego jasne ściany, i nie ma wiszących szafek w kuchni, póki co to wszyscy się dziwią, że w środku wygląda tam całkiem przestronnie.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony