dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 29
  1. #1

    Domyślnie Budowa kanału samochodowego - fotorelacja

    Witam, kanał został wykonany pół roku temu i nie ma w nim śladu wody czy wilgoci.
    Długość 450 cm, szerokość 105 cm i głębokość 170 cm.
    Polecałbym jednak wykonanie nieco dłuższego kanału, ok. 5 metrów gdyż u mnie przy aucie takim jak VW Passat zostaje mało miejsca na wejście do kanału.
    Beton z dodatkiem wodouszczelniacza, 3 warstwy folii zaciągnięte do góry i woda się nie dostaje.
    W kanale zamontowane dwie lampy hermetyczne 2x36w po dwóch stronach kanału oraz dwa gniazdka.
    Zużyłem jakieś 600-650 kg cementu, piasku nie wiem ile ton ale stosunek cementu do piasku 1:3 oraz 5 litrów wodouszczelniacza.
    Z bloczków 14 cm można murować stawiając bloczki bokiem, ja nie miałem bloczków 14 cm i murowałem normalnie na płasko.

    A tutaj krok po kroku:

    1) Trzeba było skuć posadzkę gdyż kanał robiony był we wcześniej wybudowanym pomieszczeniu



    2) Następnie łopata w ruch i kopiemy dół o 60 cm szerszy ( z każdej strony po 30 cm ) i 10-15 cm głębszy od planowanych końcowych wymiarów kanału. Jest przy tym troszkę roboty ale dla chcącego nic trudnego.



    3) Gdy mamy już wykopany dół, to układamy na spodzie folię odpowiednio powiększoną tak aby później zaciągnąć ją w górę.
    Moja folia miała wymiary 450 cm x 750 cm, więc zaciągnąłem ją w góre z każdej strony na conajmniej 150 cm.
    Gdy ułożymy folię to zabieramy się za wykonanie i ustawienie deskowań fundamentów.
    Zamiast się bawić w fundamenty można wylać od razu posadzkę lecz nieco grubszą niż w moim przypadku i na niej murować.



    4) Przystępujemy do zalewania deskowań betonem. Ja w fundamentach zatopiłem pręty. Warto zastosować wodouszczelniacz dodawany do betonu.
    Gdy fundamenty zwiążą ( odczekać kilka dni ) zalewamy przestrzeń między nimi tworząc posadzkę kanału.



    Tutaj zdecydowałem się przedłużyć kanał o dodatkowe 50 cm:



    5) Zaczynamy murować. Niezbędna będzie kielnia, wiaderka, sznurek, młotek, poziomnica.
    Zaczynamy od narożników, rozciągamy sznurek i lecimy.
    W ścianach zrobiłem wnęki na lampy, wysuwając dwie warstwy bloczków o 10 cm.




    6) Tworzymy deskowanie wokoło kanału. Ja zostawiłem z każdej strony po 5 cm na oparcie desek zakrywających kanał.
    Wylewamy beton.
    Na bloczki nadlałem 7 cm betonu, ogolnie posadzka wylana w około ma ok 15 cm.



    7) Doprowadzenie instalacji elektrycznej i montaż oświetlenia. Przydatna rzecz.




  2. #2

    Domyślnie

    dobra robota....
    ech marzy mi się taki kanał w garażu.... może kiedyś się wezmę..

  3. #3

    Domyślnie

    Polecam, bardzo przydatna rzecz jak nie chce się z każdą pierdołą latać do mechanika

  4. #4

    Domyślnie

    Pienie Ci to wyszło
    Mam w planach zrobic sobie tez taki w garazu, mailbym o tyle lepiej ze dom w surowym stanie i nie mam jeszcze wylewki w garazu.
    Podpowiedz mi czy zamiast fundamentu jaka dac gruba posadzke zeby mozna było stawiać od razu na nich bloczki??
    I jakich bloczków uzywałes??
    Mi zostało z budowy troche pustaków z betonu komórkowego tylko nei wiem czy beda sie one nadawały czy murowac z bloczków betonowych??

    Pozdrawiam i jeszcze raz gratulacje za piękny projekt i przede wszystkim opis działania

  5. #5

    Domyślnie

    Dlaczego użyłeś suporeksu a nie bloczków betonowych , jak folia puści będą chłonąć wilgoć jak gąbka .

  6. #6

    Domyślnie

    Piękna robota. Też mi się marzy ale 15 m od garażu mam staw i przypuszczam, że w garażu zrobił bym sobie drugi

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał airbuss Zobacz post
    Podpowiedz mi czy zamiast fundamentu jaka dac gruba posadzke zeby mozna było stawiać od razu na nich bloczki??
    I jakich bloczków uzywałes??
    Mi zostało z budowy troche pustaków z betonu komórkowego tylko nei wiem czy beda sie one nadawały czy murowac z bloczków betonowych??
    Myślę, że posadzka o grubości 15 cm spełni swoje zadanie. Dobrze by było zatopić siatkę zbrojeniową.
    Ja użyłem bloczków betonowych, takich jak do budowy fundamentów.
    Beton komórkowy niestety nie nadaje się do posadowienia poniżej poziomu gruntu ponieważ jest materiałem nasiąkliwym.

    Cytat Napisał grzech25 Zobacz post
    Piękna robota. Też mi się marzy ale 15 m od garażu mam staw i przypuszczam, że w garażu zrobił bym sobie drugi
    Myślę, że gdyby naprawdę dobrze wykonać izolację przeciwwodną to nie powinien z kanału zrobić się staw.
    Oczywiście nie ma mowy o jakich kolwiek nieszczelnościach folii.
    Ja mam staw w odległości 80 metrów, ale to już znacznie większa odległość.

    Pozdrawiam.

  8. #8

    Domyślnie

    Ze zdjęcia wydawało mi się że to suporeks .

  9. #9
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar 123budujemy
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    31-123
    Posty
    132
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    47

    Domyślnie

    Swój kanał dobra sprawa, żałuję że nie zrobiłem sobie na etapie budowy teraz to mi się już nie chce nic robić
    Prowadzę blog budowlany 123budujemy.pl

    Budowa domu krok po kroku. Budujemy lekko zmodyfikowany projekt "Archiskowronek"...
    Zdjęcia moich ulubionych wnętrz Zdjęcia moich ulubionych wnętrz

  10. #10
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Massan

    Zarejestrowany
    Mar 2015
    Skąd
    Żagań
    Kod pocztowy
    00-001
    Posty
    7

    Domyślnie

    swietnie ci to wyszlo, a co do wejscia no to troche zalezy od auta ale przeciez mozesz dac sobie np drabinke z jednej strony i po problemie wchodzisz jak chcesz

  11. #11
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    My w Żabie Woli taki kanał musieliśmy budować w zimie... mokry grunt to nie są dobre warunki do kopania wewnątrz budynku...
    Kopaliśmy wiec stopniowo "mrożąc" grunt
    Darek B

  12. #12

    Domyślnie

    Zdun Darek B ciekaw jestem jak murowaliście zimą ?

  13. #13

    Domyślnie

    Ile taki kanał Cie wyszedł?

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    chyba nie chciałoby mi się tak bawić. http://szambet.pl/kanaly.htm

    Na allegro tego pełno. Praktycznie każda firma od szamb betonowych produkuje kanały.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  15. #15

    Domyślnie

    coulignon super , zdradź tylko jeszcze tajemnicę jak wstawić go w wykopie w garażu .

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.267
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Fakt.
    Opcja dla tych co kanał mają w planach od początku.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

  17. #17
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Cytat Napisał mietek440 Zobacz post
    Zdun Darek B ciekaw jestem jak murowaliście zimą ?
    Po rozkuciu posadzki betonowej, wykopaliśmy 90 cm i... miękko pod nogami grunt jakiś taki dziwnie plastyczny ...
    Zasypać ?
    Nie !
    Na noc w wykop na sam dół wsadzona końcówka rury spiro fi 150 a druga na płasko po ziemi na zewnątrz .
    Rano grunt na dnie wykopu zmrożony i kopiemy dalej , następny etap tak samo ...
    Po wykopaniu najgrubsza folia x 2 warstwy , w całości bez łączeń i szalunek , druty beton lany ..i zamknięte drzwi zewnętrzne aby kozą nagrzać pomieszczenie .
    Darek B

  18. #18

    Domyślnie

    Nie chodziło mi o kopania , tylko o murowanie , wpływ mrozu na zaprawę , jaśniej już chyba nie trzeba .

  19. #19

    Domyślnie

    Plastyfikator sie to chyba nazywa albo inaczej, kupujesz za pare zlotych litre plynu co wspomaga zaprawe nawet do kilku stopni mrozu i tyle

  20. #20

    Domyślnie

    Działa do - 5 stopni i tyle , ciekaw jestem co zrobisz mądralo jak wyskoczy ci mróz - 10, - 15 .
    Ostatnio edytowane przez mietek440 ; 14-03-2015 o 08:51

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony