dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1

    Domyślnie Działka z mediami czy bez ?

    Zaczynam pomalu myslec o zakupie dzialki i kupnie domku drewnianego (cos takiego jak tu: www.talbud.pl)

    bede brak na to kredyty (najpierw na dzialke a potem na domek)

    zastanawiam sie czy kupic dzialke z mediami (zwykle drozsza) czy kupic nieuzbrojona i podlaczyc sobie prad we wlasnym zakresie.

    wode mam zamiar czerpac ze studni glebinowej.

    ile moze kosztowac podciagniecie pradu do dzialki ?
    ile jest z tym papierkowej roboty ?
    ile to trwa czasu ?

    dodam ze jestem z Bielska (jesli region ma znaczenie dla tego typu rzeczy)

    pozdrawiam
    Aksel

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli nie dużo droższa, to kupuj działkę z mediami. Zakład energetyczny to nie przelewki - trochę uprzykrzą życie, a poza tym koszty...
    Jeżeli działka bez mediów, to przed kupnem warto dowiedzieć się w ZE o warunki techniczne podłączenia.
    Ja kupiłem działkę z prądem, wodą i gazem w podobnej cenie jak bez. Zaoszczędziłem trochę pieniędzy i sporo zdrowia...
    Polecam

  3. #3

    Domyślnie

    Niestety nie pamiętam dokładnie ile czasu zajęło mi załatwiani prądu na budowę (pare lat temu , hm... skleroza ) .Podobno fachowcy za zrobienie prowizorki na budowę chcą ok. 2-2,5 tys zł . Można znacznie obniżyć koszty samemu szukając słupa ,skrzynki, ew. kupując używane. jeśli chodzi o to jaką działkę, to zależy od ceny. Trzeba wszystko policzyć, no i załatwianie prądu to na pewno kilka tygodni czekania , więc zależy czy Ci się będzie spieszyło , czy nie. Życzę powodzenia i pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    Wlasciwie to zalezy mi tylko na pradzie

    pozostale media nie sa tak istotne.

    z gazu prawdopodobnie nie bede korzystal (choc to ciagle kwestia otwarta)
    a woda tak jak pisalem pojdzie ze studni

    tak apropos: jakie sa koszty (tak orientacyjnie) wykonania studni glebinowej i zamontowania osprzetu (pompy itp)

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aksel
    Wlasciwie to zalezy mi tylko na pradzie

    pozostale media nie sa tak istotne.

    z gazu prawdopodobnie nie bede korzystal (choc to ciagle kwestia otwarta)
    a woda tak jak pisalem pojdzie ze studni

    tak apropos: jakie sa koszty (tak orientacyjnie) wykonania studni glebinowej i zamontowania osprzetu (pompy itp)
    Jeśli mogę coś doradzić do najpierw rozeznaj temat studni. Na jakiej głębokości jest woda i czy nadaje się do czegoś więcej niż podlewanie trawnika.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Zanim zdecydujesz się zakupić działke bez mediów to zorientuj się w ZE jakie są warunki podłączenia tej parceli do sieci oraz kiedy to może nastapić. Na forum są opisne liczne przypadki kilkuletniego oczekiwania na podłączenie i kosztów idących w tysiące złotych (a nawet dziesiątki tysięcy).
    Oczekiwanie na podłączenie jest niekiedy tak długie, że budowy sa realizowane przy pomocy agregatu pradotwórczego.

    Zanim tanio kupisz - zorientuj się dlaczego ktoś tanio sprzedaje.
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Zanim tanio kupisz - zorientuj się dlaczego ktoś tanio sprzedaje.

    madre slowa

    dzieki

  8. #8

    Domyślnie Re: Działka z mediami czy bez ?

    Cytat Napisał mpoplaw
    ceny: jeśli twoje przyłącze krótsze niż 200 metrów od sieci NN to ok 120 zł + VAT za każdy zgłoszony KW mocy
    nie jestem specem od elektryki wiec czy moglbys wyjasnic co to znaczy za kazdy zgloszony KW mocy ?

  9. #9

    Domyślnie

    Kwestia ile wpiszesz zapotrzebowanie mocy.
    Dla przeciętnego domku jednorodzinnego około 12 kW x 120 zł
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  10. #10

    Domyślnie

    czyli okolo 3000 PLN jesli przylacze jest ponizej 200m

    w sumie nie jest to jakas straszna cena, jednak z tym okresem oczekiwania (nawet 1,5 roku) to mnie zmartwiliscie

    chyba jednak bede szukal dzialki z pradem

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aksel
    czyli okolo 3000 PLN jesli przylacze jest ponizej 200m

    w sumie nie jest to jakas straszna cena, jednak z tym okresem oczekiwania (nawet 1,5 roku) to mnie zmartwiliscie

    chyba jednak bede szukal dzialki z pradem
    1,5 roczny czas oczekiwania to okres maksymalny - rozeznaj sprawe z dotychczasowym włascicielem działki - moż ejuż skłądał wniosek o warunki przyłączy. Jełsi nie, weź mapę zasadniczą i złóż w Zakładzie Energetycznym - odpowiedź powinna przyjść po ok. 2 tygodniach. wraz z szacowanym kosztem przyłącza.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar carringtontomas
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Skąd
    Tarnowskie Góry / Nakło Śląskie
    Posty
    1.367
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    269

    Domyślnie

    Acha, i jeszcze jedno - oblicz w przybliżeniu zapotrzebowanie na energię i przyjmij 1kW rezerwy - trzeba to podac przy skąłdaniu wniosku.

  13. #13

    Domyślnie

    Lepiej podać mniej, zwiększyć zawsze można.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aksel
    czyli okolo 3000 PLN jesli przylacze jest ponizej 200m

    w sumie nie jest to jakas straszna cena, jednak z tym okresem oczekiwania (nawet 1,5 roku) to mnie zmartwiliscie

    chyba jednak bede szukal dzialki z pradem
    Tu pewnie wkradł się pewien błąd rozumowania. Działka uzbrojona to taka do której jest możliwość podłączenia "prądu". A opłata za każdy 1kW jest pobierana zawsze zanim zacznie się używać prądu. Nie ma działek pustych na których stoi złącze i jest opłacona opłata stała. ZE nie podpina "prądu" pod działkę bez budynku czy bez pozwolenia na budowę.

    Tak czy owak te około 3000 zapłacisz, niezależnie jaką działkę kupujesz. Zawsze może wyjść więcej.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zbigniew74
    Cytat Napisał Aksel
    czyli okolo 3000 PLN jesli przylacze jest ponizej 200m

    w sumie nie jest to jakas straszna cena, jednak z tym okresem oczekiwania (nawet 1,5 roku) to mnie zmartwiliscie

    chyba jednak bede szukal dzialki z pradem
    Tu pewnie wkradł się pewien błąd rozumowania. Działka uzbrojona to taka do której jest możliwość podłączenia "prądu". A opłata za każdy 1kW jest pobierana zawsze zanim zacznie się używać prądu. Nie ma działek pustych na których stoi złącze i jest opłacona opłata stała. ZE nie podpina "prądu" pod działkę bez budynku czy bez pozwolenia na budowę.

    Tak czy owak te około 3000 zapłacisz, niezależnie jaką działkę kupujesz. Zawsze może wyjść więcej.
    A jak sytuacja wygląda, gdy słup jest dość daleko powiedzmy kilkadziesiąt metrów, czy elektrownia stawia taki słup na swój koszt i liczy tylko za podlączenie?

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał caty
    Cytat Napisał Zbigniew74
    Cytat Napisał Aksel
    czyli okolo 3000 PLN jesli przylacze jest ponizej 200m

    w sumie nie jest to jakas straszna cena, jednak z tym okresem oczekiwania (nawet 1,5 roku) to mnie zmartwiliscie

    chyba jednak bede szukal dzialki z pradem
    Tu pewnie wkradł się pewien błąd rozumowania. Działka uzbrojona to taka do której jest możliwość podłączenia "prądu". A opłata za każdy 1kW jest pobierana zawsze zanim zacznie się używać prądu. Nie ma działek pustych na których stoi złącze i jest opłacona opłata stała. ZE nie podpina "prądu" pod działkę bez budynku czy bez pozwolenia na budowę.

    Tak czy owak te około 3000 zapłacisz, niezależnie jaką działkę kupujesz. Zawsze może wyjść więcej.
    A jak sytuacja wygląda, gdy słup jest dość daleko powiedzmy kilkadziesiąt metrów, czy elektrownia stawia taki słup na swój koszt i liczy tylko za podlączenie?
    Tak liczy tylko opłatę stałą do 200m od słupa.

  17. #17

    Domyślnie

    tak się skupiliście na tym prądzie a dużo droższe jest ciągnięcie wody albo kanalizacji - ja na wodę i kanalizę wydałem 10kpln.

    Właśnie przedwczoraj podłączyli mnie do sieci kanalizacyjnej która była od mojej działki 40m

    czyli tak: 37m rury pcv fi 200 studzienka teleskopowa fi 400 i 6m rury fi 160 - koszt 5500zł (2 dni niespiesznej roboty) a były firmy które chciały 10k i 15k pln

    oczywiście powinna zrobić to gmina na swój koszt ale...

    jak kupowałem działkę to liczyłem się z tym dodatkowym kosztem i szacowałem go wtedy na okolo 6-8kpln

  18. #18

    Domyślnie

    [quote="mpoplaw"]
    Cytat Napisał Aksel
    ciekawe co będzie jak zaczniesz budowę i zaczną się prawdziwe kłopoty, np budowlańce zażądają podwyżki albo schodzą z placu ??
    budowlancem jestem ja

    sam sobie dom postawie jesli zajdzie taka potrzeba. moje slabe strony to elektryka i hydraulika (tu musze nazbierac troche informacji zeby poczuc sie pewniej)

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał pierwek
    Właśnie przedwczoraj podłączyli mnie do sieci kanalizacyjnej która była od mojej działki 40m

    czyli tak: 37m rury pcv fi 200 studzienka teleskopowa fi 400 i 6m rury fi 160 - koszt 5500zł (2 dni niespiesznej roboty) a były firmy które chciały 10k i 15k pln
    nie lepiej wlasne szambo sobie zrobic ?
    co miesiac i tak bedziesz placil firmie za odprowadzenie sciekow (tak jak i za oproznianie szamba sie placi)

    wydaje mi sie ze koszt szamba jest znacznie mniejszy

  20. #20

    Domyślnie

    mam w PZT napisane tłustą czcionką że na moim terenie niedozwolone są szczelne zbiorniki bezodpływowe (czyli szamba). Kuriozalny zapis, bo gmina twierdzi że nie ma kasy na budowę sieci kanalizacyjnej. A warunki wydają że należy wpiąć się do istniejącej sieci...

    Podobno na POS też sie nie zgadzaja bo jest bardzo wysoki poziom wód gruntowych.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony