dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie ZABUDOWA GEBERITU - JAK PRAWIDLOWO ZABUDOWAC REGIPSEM

    ZABUDOWA GEBERITU - JAK PRAWIDLOWO ZABUDOWAC STELARZ REGIPSEM

    - macie moze jakis link do instruktarzu? Geberit (stelarz) juz przymocowalem do sciany i podlogi, lezy bardzo dobrze - "ciagnikiem nie wyrwiesz", teraz chce to obudowac regipsem, bezposrednio plyte wkretami przykrecam do tych ksztaltownikow stelarza (robie w nich dziury najpierw malym wiertelkiem, czy po prostu mam kupic wkrety z "widia" i dadza rade, jakie inne wskazowki - ktos mowil o podwojnej plycie??? - najlepiej jakbyscie mnie przekierowali - odpowiedni link, lub wkleic jakiegos pdfa / jpeg z instruktarzem...

    dziekuje bardzo!!!!

  2. #2

    Domyślnie

    Płytę do stelarza przykręcisz bez problemu właśnie wkrętami z końcówką wiercącą. Reszta jest już ograniczona możliwościami twojej wyobraźni.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli miałbym coś doradzić to obowiązkowo dwie płyty

  4. #4

    Domyślnie

    Ja przykręciłem dwie płyty, z tym że pierwszą była płyta OSB 12mm, którą przykręciłem wkrętami samonawiercającymi do stelaża a następnie płytę g-k przykręciłem normalnymi wkrętami do OSB. Według mnie plyta g-k jest za bardzo delikatna do przykręcania jej wkrętami samonawiercajacymi bezpośrednio do stelaża.

  5. #5

    Domyślnie

    stelaz musiz uzupelnic kostrukcja zrobiona z profili np. U 30,a nastepnie przykrecic plyty gipsowe.Wszystko uzaleznione jest od tego czy stelaz bedzie wbudowany w sciane GK czy tez bedzie obudowany,mozliwosci interpretacji konstrukcji sa szerokie.Odstep pomiedzy szynami nie powinien przekraczac 40cm przy jednej plycie i 60 cm przy 2 plytach GK.Wszystko z powodu glazury.

    pozdrawiam!

  6. #6

    Domyślnie

    super, dzieki za wskazowki.

    - bedzie to obudowane, automatycznie zrobi sie polka u gory (stelaz nie jest wbudowany w scian)

    - czy ktos ma jakis sposob na zrobienie tej zabudowy, ruchomej? nie wiem moze ktos wymyslil i ma jakis patent, by w razie awarii mozna to bylo bezproblemowo rozmontowac wraz z plytkami dostajac sie do stelarza (zbiornika, zawiesi itd).

    - pytam, bo na te chwile zakladam ze nie da rady inaczej, ze zabudowa bedzie stalym elementem i w razie problemow tylko kucie i od nowa plytkowanie, ale moze ktos cos sensownego wymyslil...

  7. #7

    Domyślnie

    Wszelkie naprawy dokonuje sie przez klapkę <tzn ten przycisk do spuszczania wody> I nie masz tu potrzeby do zostawiania jakiś ruchomych płytek itd

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony