dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    Domyślnie dziwny zapach z kominka

    czesc . panowie mam pytanie w domku mam tylko ogrzwanie kominkowe.problem w tym jak zapale w nim to przy nagrzewaniu sie wkladu zaczyna dziwnie smierdziec z nawiewow. nie jest to dym z palenia sie .? nie wiem co to jest ale mi juz to dokucza??

    prosze o podpowiedz co z tym zrobic??
    dzieki

  2. #2

    Domyślnie

    hehe u mnie też czasami smierdzi i niewiem zbytnio co to jest. Pisze czasami, bo występuje to gdy naprawde nieźle rozpale. Przy spokojnym paleniu nic nie śmierdzi. Wydaje mi się, że jest to zapach tego czym malowane sa wkłady lub ruryu - no bo niby co innego ma tam śmierdzieć po rozgrzaniu? Środek obudowy to wełna posklejana na łączeniach taśmą alu do kominków. To raczej nie śmierdzi pozatym nie rozgrzewa sie tak bardzo.
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

  3. #3

    Domyślnie

    a jak była mocowana wełna do scian? przypadkiem nie platikowymi kołkami Jak tak to są one za wełną i ewentualne mocne rozgrzanie powoduje topienieplastiku poprzez ciepło przekazywane wkrętem. Takie moje przypuszczenie

  4. #4

    Domyślnie

    Nie u mnie. Ja mocowałem wełnę wsuwając ją w mocowanie zrobione ze stalowych profili do płyt KG.
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie efekt taki występuje, jak "dopierniczę" (sorry za określenie) do kominka, że powietrze z nawiewów parzy. Wtedy pachnie jakby taką rozgrzaną blachą. Ale to już muszę solidnie się zapomnieć i to musi być naprawdę dobrze nachajcowane (wtedy w salonie temp. skacze do 27C.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  6. #6

    Domyślnie

    No właśnie u mnie podobnie..muszę dobrze rozpalic...al,e i tak to jest denerwujące bo zdaza mi się że wrzucę drewno, ono się rozpali i zanim sie zorientuje że sie hajcuje (nie siedze cały czas przy kominku) i przymknę dopływ powietrza to potrafi sie rozgrzać i śmierdziec..też nie wiem co z tym zrobić.
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Graczyk

    Zarejestrowany
    Apr 2006
    Posty
    941
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    Może nadal wypala się klej na wełnie choć to troszkę długo trwa. Może coś zostało w obudowie (jakiś kawałek plastiku).

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał toomas
    ... potrafi sie rozgrzać i śmierdzieć..też nie wiem co z tym zrobić.
    Nie hajcować tak, żeby parzyło
    Po prostu staram się przypilnować rozpalania i w odpowiednim momencie przyciąć tlen i zamknąć szyber. No i zawsze pierwsze rozpalenia po lecie trochę kurzem wali
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  9. #9

    Domyślnie

    jak nowy kominek to bedzie czuc
    wygrzewaja sie jego elementy.
    mnie przestrzegal wykonawca, no i sie sprawdzilo, ale tez nie bylem zaskoczony / wystraszony ....

    po kilku przepaleniach to mija.
    ale tez - jak mowi Cypek - nie ma co grzac do czerwonosci to nie piec hutniczy

  10. #10

    Domyślnie

    zwróccie uwagę czy nie występuje efekt przypalania cząsteczek kurzu. dzieje się tak wtedy gdy powietrze wolno opływa kominek i drobinki kurzu są przypalane. jest to dość szkodliwe dla zdrowia i zapach niemiły powstaje.
    Tu była reklama...

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    U mnie śmierdziało jakieś 2 tygodnie po zainstalowaniu kominka, przy czym przez pierwsze 2-3 palenia naprawdę potężnie .
    W tym roku po pierwszym odpaleniu też można było wyczuć spalający się kurz. Ale to trwało z godzinkę.

  12. #12

    Domyślnie

    to palicie tylko jesien / zima ??

  13. #13
    Guest

    Domyślnie

    I wiosna. W lecie u nas przynajmniej nie dało się kominka rozpalić z powodu temperatury

  14. #14
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie Re: dziwny zapach z kominka

    Cytat Napisał tidia78
    czesc . panowie mam pytanie w domku mam tylko ogrzwanie kominkowe.problem w tym jak zapale w nim to przy nagrzewaniu sie wkladu zaczyna dziwnie smierdziec z nawiewow. nie jest to dym z palenia sie .? nie wiem co to jest ale mi juz to dokucza??
    Objaw typowy dla nowego kominka z rozprowadzeniem ciepłego powietrza rurami "spiro".
    Rury te w procesie produkcji sa chłodzone substancjami oleistymi. To własnie pozostałości tej substancji po prostu sie wypalają.

    Cytat Napisał tidia78
    prosze o podpowiedz co z tym zrobic??
    dzieki
    Nic.


    Pozdrawiam
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  15. #15

    Domyślnie

    Pewnie..tylko ja nie mam spiro i smierdzi
    ::[TOOMAS]::[toomas(at)o2(dot)pl]::

  16. #16

    Domyślnie

    ja też o to kiedyś pytałam. Na forum dostałam odpowiedź, że to przegrzany kurz zbierający się w instalacji i w filtrach (destylacja kurzu, etc). Pocieszę was, ze pale już szósty sezon i zawsze jak mocno napalę (czasem się rozpędzam przy -20 na zewnątrz) to śmierdzi. Czyli nie chajcować na maxa, tylko w te duże mrozy dogrzać prądem. Na szczęście zimy mamy ostatnioi takie angielskie z lekka...
    K

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony