dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1

    Domyślnie

    Jestem na etapie wyposażania kuchni. Obecnie mam dylemat jaką kuchnię z płytą ceramiczną wybrać. W każdym sklepie słyszę inną opinię. To zależy chyba jaką prowizję mają poszczególni sprzedawcy u producentów. Mój ostatni wybór to AMICA HK2502. Czy ktoś może już ma taką kuchnie i mógłby coś na jej temat powiedzieć. Chętnie wysłuchałbym opinii również na temat innych kuchni AMICI i innych producentów.

  2. #2

    Domyślnie

    a jaki masz budzet?

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    U mnie jest Amica z płytą ceramiczną. Funkcjonuje OK. Nie wiem jaki to konkretnie typ, ale kosztowała niecałe 2500 pln, a ma sporo funkcji.
    Generalna zasada jest taka: więcej funkcji (zegar, timer, rożen, sonda temperaturowa itp. bajery) podnoszą koszt.
    Aha - mój model może być zasilany alternatywnie prądem: 3 fazami, 2 fazami albo 1 fazą.
    To tyle.

  4. #4

    Domyślnie

    Mój budżet to około 3000.

  5. #5

    Domyślnie

    Kupiliśmy Whirlpool-a z polami szybkogrzejnymi i dwoma poszerzanymi. Baaaaardzo wygodna.

  6. #6

    Domyślnie

    Powiedzcie mi jak jest z kosztami użytkowania kuchni na prąd. Dotyczczas zastanawiałem się nad gazowo-elektryczną. Ale chyba nie ma takich do wbudowania, więc zostaje płyta ceramiczna. Jak to się ma w porównaniu do kuchni gazowej.

  7. #7

    Domyślnie

    Jeżeli masz na myśli płytę gazowo - elektryczną - to są takowe do zabudowy. Moi znajomi mają taką z dwoma palnikami na gaz i dwoma elektrycznymi - efekt jest taki, że korzystają wyłąćznie z tych na gaz - bo tak są przyzwyczajeni.
    Jeżeli chodzi o koszty użytkowania to też bardzo mnie to ciekawi. Użytkownicy płyt ceramicznych podzielcie się doświadczeniami!!!
    Dzięki

  8. #8
    Lider FORUM (min. 2800) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar kgadzina
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    3.883

    Domyślnie

    Trudno wyodrębnić koszty prądu do samej kuchenki. A po przeprowadzce z bloku z kuchenką gazową do domu z płytą ceramiczną też trudno znaleźć punkt odniesienia.

    No cóż, wydaje mi się, że najlepszym porównaniem mogą służyć osoby, które niedawno wymieniły jeden rodzaj kuchni na drugi.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Mam Amice HK0500. Sprawuje się dobrze. Bardzo dobry piekarnik - w porównaniu do poprzednich tanich Wrozametów i Mastercooków.
    Koszty używania - jak napisał kgadzina - trudno wyodrębnić. Powiem tak: mimo kuchni elektrycznej i domu większego niż mieszkanie w bloku za prąd płacimy teraz trochę mniej ! Za to komfort obłsugi i estetyka bez porównania.

  10. #10
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    miwar

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    7

    Domyślnie

    Turner,
    ja mam płytę elektryczną Elektroluxa 90cm x 60cm bezramkową z rozszerzonym polem grzewczym (to takie pole na podgrzewanie czegoś np. w brytwance). Jest po prostu super! Kosztuje 2600. Ma Timer, blokadę aby dzieci jej nie włączyły. W wyposarzeniu jest dodatkowo specjalna skrobaczka do zeskrobywania produktów, które np. wykipią lub sie przypalą i trudno je wyczyścić.
    Jeśli jesteś estetą - kup płytę bezramkową. Ma ładniejszy design. Jeśli lubisz rzeczy funkcjonalne - zwrócć uwagę na wielkośc płyty - 90 cm jest bardziej funkcjonalne w kuchni niż 60 cm.
    Miwar

  11. #11

    Domyślnie

    w cenie do 3000PLN to polecam Gorenje. B. dobre robi tez Elektrolux lecz kosztuja troche wiecej.
    ja czaje sie na drozsza i indukcyjna. Moze bedzie jakas "promocja"

  12. #12

    Domyślnie

    Płyta musi mieć timer, a piekarnik nawiew. Pozostałe funkcje typu termometr, rożen, programowalne godziny włączenie i wyłączenia to już bajery. Z niektórych nie skorzystasz nigdy.

    Płacimy 60-65 zł za prąd miesięcznie - 2 osoby, a elektroniki włączonej jest u nas dużo, ile z tego płyta i piekarnik nie wiem, ale nie są to koszty

  13. #13

    Domyślnie

    Czym sie rozni plyta indukcyjna od zwyklej ceramicznej?

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Wytwarza pole magnetyczne które grzeje bezpośrednio garnek.

  15. #15

    Domyślnie

    trochę z innej bajki: Czy mogę odliczyć w ramach ulgi remontowej bądź budowlanej koszt ceramicznej płyty do zabudowy?

  16. #16

    Domyślnie

    trzeba dodac, ze plyta indukcyjna jest troche tansza w eksploatacji i trzeba do niej miec drogie gary, ktore sprzedaje zepter, amway i inne firmy ....

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    .. albo kupić taki sam w normalnym sklepie za 1/4 ceny Zeptera

  18. #18

    Domyślnie

    he he, nie wiem czy piszesz z wlasnego doswiadczenia, juz kiedys przerabialem temat z "podobnymi" garami, ktore nie dosc, ze byly tansze to jeszcze "lepsze", dziekuje, wybralem te drozsze, nie zeptera i jestem z nich bardzo zadowolony, tym bardziej, ze w domu to ja jestem kucharzem
    ps
    chyba wszystkie nadaja sie na plyty indukcyjne pod warunkiem, ze maja jakas wkladke magnetyczna w dnie gara, ale tak do konca nie jestem pewien ...

  19. #19

    Domyślnie

    rozmiem, ze indukcyjna "jest troche tansza w eksploatacji" ale jakie ma wlasciwosci przemawiajace na jej korzysc?? Czy jest o wiele drozsza?

  20. #20

    Domyślnie

    ... jakie ma INNE wlasciwosci ....

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony