dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ibi

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    3

    Domyślnie Podłączenie płyty indukcyjnej i piekarnika

    Mam pytanie, czy mogę podłączyć płytę indukcyjną Mastercook ID64S max, moc 5,6 kW oraz piekarnik do zabudowy Mastercook MF196X ( zasilanie 230V) do jednego gniazda 380V?
    Jeśli będzie działała płyta razem z piekarnikiem to czy nie będzie zwarcia i czy nie walną bezpieczniki?

    Z góry dziękuję za pomoc.

    Pozdrawiam all...

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Wszystko powinno być w instrukcji.
    zwracam ci jednak uwagę, że samodzielne podłączenie kuchenki elektrycznej powoduje utratę gwarancji, gdyż producenci żądają w karcie wpisu elektryka z odpowiednimi uprawnieniami i podania numeru uprawnień.
    Cobyś nie obudził sie z ręką w nocniku.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ibi

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    dzieki za info

    pozdrawiam all...

  4. #4

    Domyślnie

    płytę indukcyjną Mastercook ID64S max podłączasz do fazy L1 , a piekarnik do zabudowy Mastercook MF196X do fazy L2. Zamiast gniazda zamontuj puszkę z kostką będzie wygodniej. N i Pe i tak masz wspólne. Przy 5,6 kW potrzebujesz odpowiednie zabezpieczenie rozumiem trójfazowego "s".

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ibi

    Zarejestrowany
    Nov 2007
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czesc gunarb. Dzięki za informacje, ale nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia.

    Płyta indukcyjna, która mnie interesuje ma 4 pola grzejne: 2,8 kW + 2,8 kw + 2,0 kW + 3,1 kW = 10,7 kW. Do tego chcę podłączyć piekarnik o mocy przyłączeniowej 2,6 kW.

    Razem daje to (nie wiem, czy można tak przeliczać) 13,3 kW!!!

    Moje pytanie, czy gniazdo 380V, do którego chcę to wszystko podpiąć wytrzyma jednoczesną pracę 4 pól grzewczych i piekarnika?!

    Z góry dziękuję za pomoc.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Rtoipb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    118
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    18

    Domyślnie

    Na 42 stronie instrukcji masz podłączenie płyty do gniazda siłowego z rozdziałem na dwie fazy.

  7. #7

    Domyślnie

    W instrukcji jest schemat podłączenia.

    Nie masz możliwości rozdzielenia palników na kilka obwodów.

    Podłączaj jak w instrukcji.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał ibi
    Czesc gunarb. Dzięki za informacje, ale nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia.

    Płyta indukcyjna, która mnie interesuje ma 4 pola grzejne: 2,8 kW + 2,8 kw + 2,0 kW + 3,1 kW = 10,7 kW. Do tego chcę podłączyć piekarnik o mocy przyłączeniowej 2,6 kW.

    Razem daje to (nie wiem, czy można tak przeliczać) 13,3 kW!!!
    Z góry dziękuję za pomoc.
    Prawdopodobieństwo tego, że wszystkie pola i piekarnik będą chodzić na full jest bardzo małe. My mamy płytę trochę mniejszą bo 5,5kW i wszystko działa jak należy.
    Broń Cie Panie Boże nie mostkuj PE i N, bo ten przewód jest wspólny, ale w złączu kablowym przed domem. NIGDY NIE WOLNO ICH ZE SOBĄ ŁĄCZYĆ - N I G D Y!!!
    Generalnie powinieneś jakoś sobie podzielić odbiorniki na poszczególne fazy. Jeśli podłączysz piekarnik i zadziała zabezpieczenie to poprostu przełączysz na inną fazę i po problemie.
    Zamiast gniazda zastosuj puszkę - trochę mniej miejsca to wszystko zajmuje i przy okazji mniej kosztuje.
    Powodzenia.

  9. #9

    Domyślnie

    z pe i n chodziło o to że
    jeżeli masz dwa przewody 3 żyłowe ( płyta i piekarnik)
    to czarny z kabla pierwszego podłączasz z L1
    czArny z kabla drugiego podłączasz do L2

    A pozostałe przewody łączysz ze sobą czyli N łączysz z N i Pe łączysz z Pe


    Sprawa jest wyjaśniona w instrukcji jak to podłączysz

    Jeżeli masz trzy przewodową instalację to nigdy nie łączysz Pe i N

  10. #10

    Domyślnie opis podlaczenia plyty i piekarnika do 3 faz

    Gdzieś widziałem szczegółowy opis podlaczenia płyty do 3 faz. Było to chyba na którejś podstronie na www.elektryfikacja.pl. Było tam jak podłączyć i ceramiczną i indukcyjną i czym się różnią. Było też o podłączeniu płyty i piekarnika do jednego gniazda zeby nie wywalało bezpieczników. Nie pamiętam która to była podstrona ale w temacie było coś o konfiguracji skrzynki bezpiecznikowej.

    pozdrawiam

  11. #11
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    krzychuu

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Posty
    8

    Domyślnie

    Podłącze się pod temat
    Posiadam świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do zajmowania eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku eksploatacji o napięciu nie wyższym niż 1kV
    Moje pytanie czy mogę podbić komuś gwarancję na podłączenie takiej kuchenki czy muszę posiadać coś więcej?

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    dez

    Zarejestrowany
    Jun 2012
    Skąd
    Leszno
    Kod pocztowy
    64-100
    Posty
    693

    Domyślnie

    To już zależy od wymogów producenta kuchenki. W mojej płycie wystarczyłyby takie uprawnienia.

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzychuu Zobacz post
    Podłącze się pod temat
    Posiadam świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do zajmowania eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku eksploatacji o napięciu nie wyższym niż 1kV
    Moje pytanie czy mogę podbić komuś gwarancję na podłączenie takiej kuchenki czy muszę posiadać coś więcej?
    Nic więcej posiadać nie musisz.
    Fajnie byłoby zostawić po sobie paragon lub fakturę

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony