dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar LukasDoUrden
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jacków koło Częstochowy
    Kod pocztowy
    42-282
    Posty
    91
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie Woda cwu cieplejsza niz piec

    Piec na ekogroszek, dom jeszcze nie zamieszkany wiec cwu nie uzywam. Ale dziwna sytuacje z tym mam. Instalacja pol na pol grzejniki z podlogowka, zawor 3dzielny, tylko piec poki co uzywany wiec za duzo informacji sterownik nie podaje. Podlogaowka ma sterowniki i jest sterowana elektronicznie,na kaloryferach termostaty, w domu 18-19 stopni trzymam. Na co mam 40 stopni i tyle pokazuje termometr na tym obiegu na wyjsciu. Na piecu zadana 56 maks 60. Ale jak odkrecam cwu to termometr na tym obiegu pokazuje nawet 80 stopni. Jak to mozliwe? A czy po prostu czujnik na piecu mogl sie wysunac i przeklamuje? Z drugiej strony piec nie wchodzi na zadana jakos dlugo i nie wydaje mi sie zeby 80 stopni grzal. Palilem w mialowym i przy 80 to juz czuc bylo ze sie ten piec nagrzal solidnie.

    Zamienialem miejscami termometry co i cwu i mam to samo wiec one nie przeklamuja.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    bronson90

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Turek
    Kod pocztowy
    62-700
    Posty
    214

    Domyślnie

    pewnie pod Twoja nieobecnosc kocioł bujnął się do wyższej temperatury i stad masz tak gorącą wode w zasobniku

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Gdzie jest wpięty czujnik a gdzie termometr w bojlerze CWU? Jak jest duża różnica w wysokości to tak będzie.

  4. #4
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar LukasDoUrden
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jacków koło Częstochowy
    Kod pocztowy
    42-282
    Posty
    91
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Kocioł bardziej się na pewno nie bujnął bo akurat w kotłowni byłem przez parę godzin bo miałem tam robotę - na kotle maks 58 było.

    Czujnik jest gdzieś z boku kotła podpięty, pod osłonami, bo widziałem przy montażu. No i on te 58 pokazuje - mniej więcej zadaną temp. A termometr jest jakieś 50 cm nad piecem na rurze co idzie do bojlera wiszącego przy suficie. Czyli co, różnica wysokości jest i gorąca woda idzie grawitacyjnie do góry i stąd termometr pokazuje więcej niż to co na kotle mam? W sumie logiczne się wydaje ... Ale to by aż o 20 stopni ta różnica mogła być ? Mam sterownik Geko G-403 P-02 i tam niestety możliwości diagnostyczne i ustawianie temperatur rozbudowę nie są :/ Mam też czujnik w boilerze, i on chyba po nagrzaniu wody wyłącza pompę dla CWU - to sprawdzę jak już zacznę to CWU używać.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    gersik

    Zarejestrowany
    Feb 2011
    Skąd
    Małopolska
    Posty
    1.253

    Domyślnie

    Chodziło mi o czujnik bojlera bo on odczytuje temp. w bojlerze i wyświetlana jest na kotle. Pokarz zdjęcia z opisem o co biega.

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar LukasDoUrden
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jacków koło Częstochowy
    Kod pocztowy
    42-282
    Posty
    91
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie



    Na zdjęciu widać o co mi chodzi. Termometr 1 jest na rurze do bojlera - on mi te 80 pokazuje. Termometr 2 idzie na co ale tam wcześniej jest zawór 3-drożny, więc tam ciągle to 40 jest

    Na piecu mam pokazane 56-58 maks i to jest aktualna temperatura wody w piecu - ten wyświetlacz nie pokazuje innych temperatur (niestety).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony