dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Coobah
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Teresin / Paprotnia
    Posty
    410

    Domyślnie Zasobnik CWU: z wężownicą czy 2-płaszczowy?

    Witam,

    Jaki polecacie zasobnik na C.W.U.?
    Czy wybrać z wężownicą i grzałką elektryczną (na "w razie czego"), czy może jednak 2-płaszczowy także z grzałką?
    Interesuje mnie pojemność 120 litrów (jesli ma to jakieś znaczenie ).
    Przeszukuję ofertę firmy Galmet....

    Prosze o Wasze opinie na ten temat...

    pozdr.

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorny7

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    146

    Domyślnie

    ja mam dwuplaszczowy(wydajnieszy niż z wężownicą) 120l Biawar z grzałką .ma lepszą wydajność niż galmet
    gorny7 , był Ekogr. Walendowski 25KW/kuzyn Ardeo/SPP Bolecki , był miał /Płomyk PID , jest Termet Gold Plus

  3. #3

    Domyślnie

    Miałem niedawno okazję widzieć dwa przerdzewiałe zasobniki CWU, jeden emaliowany(11 lat), drugi ocynkowany(10 lat), poziome z wężownicą.
    Jeden i drugi przerdzewiał od dołu. Moim zdaniem powodem tego było to, ze więcej kamienia osadza się tam, gdzie jest cieplejsza woda, wlot zimnej wody był od dołu. W zasobniku dwupłaszczowym cały zbiornik jest ciepły (temp. wody zasilającej) i kamień osadza się więc w miarę równomiernie i zabezpiecza bojler. Dlatego tez polecam zasobnik dwupłaszczowy. Oczywiście jeśli woda ma bardzo mało kamienia to chyba rodzaj zasobnika nie ma większego znaczenia jeśli chodzi o jego żywotność.

  4. #4

    Domyślnie

    ja wybiorę zasobnik pionowy Biawaru model Mega W-E220.81 z wężownicą spiralną. Też z początku chciałem dwupłaszczowy, ale ich pojemność jest tylko do 140 litrów - dla mnie trochę mało. Nie chcę ograniczać się w zużyciu cwu.
    Zobacz też tu:

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...058863#2058863

  5. #5
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Coobah
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Teresin / Paprotnia
    Posty
    410

    Domyślnie

    Cytat Napisał VIP Jacek
    ja wybiorę zasobnik pionowy Biawaru model Mega W-E220.81 z wężownicą spiralną. Też z początku chciałem dwupłaszczowy, ale ich pojemność jest tylko do 140 litrów - dla mnie trochę mało. Nie chcę ograniczać się w zużyciu cwu.
    Zobacz też tu:

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...058863#2058863
    Wybrałeś tylko ze względu na pojemność tego zasobnika?

    Wychodzi na to, że 2-płaszczowy jest wydajniejszy, tak?
    Ale chyba daruję sobie grzałkę elektryczną w nim i nastawię się na grzanie kotłem nawet w lato.. Ogrzanie takiej ilości wody grzałką elektryczną zajmuje wieki

  6. #6

    Domyślnie

    ja również chciałem zamontować dwupłaszczowy (i takowy polecam) lecz on nie może być umieszczony w pionie (tak mnie wszyscy oświecali) więc musiało paść na spiralny
    już na swoim, po 5 miesiącach i 20 dniach

  7. #7
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Coobah
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Teresin / Paprotnia
    Posty
    410

    Domyślnie

    nie wiem dlaczego hydraulik namawia mnie na wymiennik z wężownicą...
    Chyba go oleję i założony zostanie 2-płaszczowy...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorny7
    ja mam dwuplaszczowy(wydajnieszy niż z wężownicą) 120l Biawar z grzałką .ma lepszą wydajność niż galmet
    to samo mówi mój hydro-monter. Założył Aristona poziomego.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Coobah
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Teresin / Paprotnia
    Posty
    410

    Domyślnie

    Cytat Napisał radomik
    Cytat Napisał gorny7
    ja mam dwuplaszczowy(wydajnieszy niż z wężownicą) 120l Biawar z grzałką .ma lepszą wydajność niż galmet
    to samo mówi mój hydro-monter. Założył Aristona poziomego.
    ale to samo mówil, ze lepszy od Galmeta, czy lepszy niż z wężownicą??

  10. #10

    Domyślnie

    nie sprecyzowałem (to ta gorączka na zwolnieniu lekarskim)
    lepszy niż z wężowicą

    pozdr.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gorny7

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Skąd
    Kalisz
    Posty
    146

    Domyślnie

    1. Biawar aa lepszą wydajność w tych samych objętościach niż Galmet
    2 Dwupłaszczowy ma lepszą wydajnośc niż z wężownicą (zwykłe poziome)

    po zatym Biawar ma chyba na wekściu zimnej wody blaszkę rozpraszającą zęby mniej wychładzała się woda ciepła i wejście do cyrkulacji z boku zasobnika dlatego go wziłem z Allegro po targowaniu z grzałką wieszakami ( nie polecam do Max-ów musiałem zrobić nowe)
    rok temu zapłaciłem 800zł
    W-E 120.24 + wieszaki + grzałka 2KW
    gorny7 , był Ekogr. Walendowski 25KW/kuzyn Ardeo/SPP Bolecki , był miał /Płomyk PID , jest Termet Gold Plus

  12. #12

    Domyślnie

    Odgrzewam leciwy temat, ponieważ jestem na etapie wyboru wymiennika cwu. W zasadzie wybór ograniczyłem do dwóch pozycji:

    a) LEMET - wymiennik dwupłaszczowy 150L

    http://www.lemet.pl/obrazki/2/1/karta.pdf

    b) BIAWAR - Wymiennik W - E 150.81 150L

    http://www.biawar.com.pl/index.php/o...nu-id-113.html

    Prosiłbym o opinię który byłby lepszy, biorąc m.in. pod uwagę czas bezawaryjnej (bezkorozyjnej) eksploatacji oraz ogólnie ich użyteczność.

    Pozdrawiam
    Andrzej

  13. #13

    Domyślnie

    Ten kto Ci powie który dłużej wytrzyma chyba będzie wróżką Tak naprawdę to po 10 latach będziesz musiał jeden i drugi wymienić na nowy, lepiej dołożyć i kupić z nierdzewki . Jak bym miał wybierać to bym wybrał pionowy. Ma lepszy rozkład temperatury. Ale to ty powinieneś wiedzieć czy masz miejsce na pionowy czy na poziomy.

  14. #14

    Domyślnie

    Ja stosuje u swoich klientów zasobniki Lemetu najczęsciej dwupłaszczowe - dobra wydajność, estetyczny, niska cena. Z Biawara bardzo sobie chwale zasobniki Quatro naprawde dobre chociaż cena też jest odpowiednia. No i dość cześto stosuję też zasobniki firmy Lumo dobre solidne zasobniki.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  15. #15

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedzi, co do układu pionowo/poziomo to jest ostatni moment na decyzje więc mogą być obydwa. Co do trwałości to bardziej miałem na myśli porównanie jakości firmy oraz technologii, tzn. Lemet + Dwupłaszczowy w porównaniu do Biawar + Wężownica. Przeglądając forum jednak Biawar częściej się pojawia aniżeli Lemet, z drugiej strony też przeczytałem iż dwupłaszczowy szybciej nagrzewa wodę, ale dane techniczne tych dwóch które porównuje są podobne. Przed chwilą znalazłem Lemet'a z grzałką za 800zł plus przesyłka, czyli jednak taniej niż Biawar. Kusi mnie ten Lemet...

    Pozdrawiam
    Andrzej

  16. #16

    Domyślnie

    Lemet jest dobry chociaż tani troche ich zamontowałem działaja bezproblemowo. Jeszcze niedawno te zasobniki sprzedawane były pod marka Taurus.
    Pozdrawiam

    Nie sztuką jest kupić dobry kocioł - sztuką jest odpowiednio go zainstalować i eksploatować.

  17. #17

    Domyślnie

    jeśli poważnie bierzemy pod uwagę grzanie grzałką elektryczną, to zdecydowanie odradzam wymienniki poziome ze względu na rozkład temperatur a w związku z tym ilość "ciepłej" wody użytkowej

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Puławiak Zobacz post
    Lemet jest dobry chociaż tani troche ich zamontowałem działaja bezproblemowo. Jeszcze niedawno te zasobniki sprzedawane były pod marka Taurus.
    Wybrałem wymiennik LEMET, dwupłaszczowy w obudowie, ale mam mały problem, mianowicie nie wiem za bardzo gdzie podłączyć czujnik CWU od sterownika kotła. Czy "studzienka" na czujnik jest może gdzieś schowana? Można się do niej jakoś dostać?

    Pozdrawiam
    Andrzej

  19. #19
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    leszekwir

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    Łabiszyn
    Kod pocztowy
    89-210
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cytat Napisał bladyy78 Zobacz post
    Ten kto Ci powie który dłużej wytrzyma chyba będzie wróżką Tak naprawdę to po 10 latach będziesz musiał jeden i drugi wymienić na nowy, lepiej dołożyć i kupić z nierdzewki . Jak bym miał wybierać to bym wybrał pionowy. Ma lepszy rozkład temperatury. Ale to ty powinieneś wiedzieć czy masz miejsce na pionowy czy na poziomy.
    Użytkuję pionowy wymiennik ISEA z wężownicą spiralną 150l od 1998r w zeszłym roku przerabiałem instalację ( montowałem zmiękczacz) i byłem nastawiony na to że trzeba kupić nowy zbiornik . Po otwarciu pokrywy wywaliłem pełne wiadro kamienia a mimo to zbiornik wyglądał jak nowy więc został zamontowany ponownie . Kiedy kupowałem go mówiono że jest podwójnie emaliowany i wytrzyma lata . I wychodzi na to że tak jest.

  20. #20

    Domyślnie

    Zbiornik tz. wymiennik ACV od 1996 sprawny i nie ma kamienia bo nie może być.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony