dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie plan zagospodarowania działki - co ma w nim być?

    Co powinno sie znaleźć w projekcie zagospodarowania działki oprócz usytuowania domu, śmietnika, szamba itp? (nie licząc części opisowej)

    Czy wrysowuje się tam planowany przebieg doprowadzeń mediów (tych na działce)? Jeśli tak to kto to wrysowuje architekt czy ktoś z uprawnieniami sanitarnymi i elektrycznymi?

    Czy plan zagospodarowania działki uzgadnia się w Zakładzie Uzgadniania Dokumentacji ?

  2. #2
    Jestem aktywnym członkiem "forum"

  3. #3

    Domyślnie

    Przeczytałem i zaznajomiłem się. Odnośnie planu zagospodarowania działki są tam ogólniki.

    Nie ma tam napisane KTO ma wrysować "planowane sieci uzbrojenia terenu". Architekt czy projektant instalacji sanit, elektrycznych?

    Czy plan zagospodarowania działki (te "planowane sieci uzbrojenia terenu") uzgadnia się w Zakładzie Uzgadniania Dokumentacji ?

  4. #4

    Domyślnie

    Witam
    A ja mam trochę inne pytanie. Czy w prawie jest gdzieś zapis że na projekcie zagospodarowania działki powinny być wrysowane 2 miejsca parkingowe (prócz tych w garażu)? Pani w urzędzie twierdzi że tak, a mój architekt że nie!
    Agnieszka & Mariusz & i synek Marcinek

  5. #5

    Domyślnie

    Słyszałem już o takim idiotyżmie Od mojego znajomego tez tego
    wymagali - więc chyba gdzieś w prawie jest
    Pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał r-32
    Słyszałem już o takim idiotyżmie Od mojego znajomego tez tego
    wymagali - więc chyba gdzieś w prawie jest
    Pozdrawiam
    to że wymagają czegoś urzędnicy nie oznacza że tak musi być. Poproś o uzasadnienie.

  7. #7

    Domyślnie Re: plan zagospodarowania działki - co ma w nim być?

    Cytat Napisał mercik
    Co powinno sie znaleźć w projekcie zagospodarowania działki oprócz usytuowania domu, śmietnika, szamba itp? (nie licząc części opisowej)

    Czy wrysowuje się tam planowany przebieg doprowadzeń mediów (tych na działce)? Jeśli tak to kto to wrysowuje architekt czy ktoś z uprawnieniami sanitarnymi i elektrycznymi?

    Czy plan zagospodarowania działki uzgadnia się w Zakładzie Uzgadniania Dokumentacji ?
    Witam.

    Plan zagospodarowania działki powinien wykonać projektant/architekt.
    Zawiera on usytuowanie budynku w terenie (np. w związku z nieprzekraczalną linią zabudowy), bramy wjazdowe na posesję, rozmieszczenie mediów - woda, prąd, gaz oraz śmietnika, krzaczków itd. Projektant powinien dokonać takiej adaptacji (wraz z projektami branżowymi - współpraca z osobami sporządzającymi dokumentację np. elektryczną, czy sanitarną). Dobry projektant ma swoich współpracowników z tych branż i razem pracują nad całością projektu. Cała dokumentacja trafia potem do Zakładu Uzgodnień Dokumentacji Projektowej, a oni sprawdzają poprawność dokumentacji z warunkami zabudowy, warunkami technicznymi przyłącza oraz normami określającymi jak daleko np. szambo powinno być od płotu itp. W przypadku, gdy trafia się na dobrego projektanta/architekta - on samodzielnie dokonuje wszelkich uzgodnień z zakładem. Po uzgodnieniach i zatwierdzeniu przez ZUDP można starać się o pozwolenie na budowę.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzegorz Saczek Zobacz post
    to że wymagają czegoś urzędnicy nie oznacza że tak musi być. Poproś o uzasadnienie.
    to jest zapisane w decyzji o warunkach zabudowy i dla każdej działki lub grupy działek jest określane indywidualnie. Widocznie na twoją działkę wydana została taka decyzja.



    A teraz ja mam pytanie: Czy oprócz obrysu budynku umieszcza się również tarasy, schody?

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzegorz Saczek Zobacz post
    to że wymagają czegoś urzędnicy nie oznacza że tak musi być. Poproś o uzasadnienie.
    to jest zapisane w decyzji o warunkach zabudowy i dla każdej działki lub grupy działek jest określane indywidualnie. Widocznie na twoją działkę wydana została taka decyzja.



    A teraz ja mam pytanie: Czy oprócz obrysu budynku umieszcza się również tarasy, schody?

  10. #10

    Domyślnie

    Powinna być naniesiona powierzchnia utwardzona, a więc tarasy, ganki i podjazdy też.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony