dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Podłogówka - konkretne pytania

    Dom 220 m kw, zwarta bryla, parter z poddaszem. Wczesniej nie myslalem o podlogowce ale po lekturze forum mysle, ze sie zdecydowalem.

    Pytania:

    1) Parter, styropian 2x5 cm - czy wystarczy? Wiem, ze mozna dac wiecej ale pytam o zasadnosc (ogrzewanie kondesatem lub turbo, gaz w ulicy, BK 24 cm plus 14 cm lub 16 cm, wentylacja naturalna)

    2) Poddasze - nie przewidzialem miejsca na podlogowke i pytanie - jest strop, niezbyt rowna powierzchnia, czy mozna na to przykleic 3 cm styropianu, wyrownujac nierownosci zaprawa lub klejem i na to dac rurki z wylewka ok 6-7 cm. Tyle ze wtedy nie za bardzo bedzie to podloga plywajaca. Czy to rozwiaznie jest OK? Jesli nie prosze o sugestie.

    3) Dlaczego z zasady nie daje sie podlogowki w sypialniach? Czy chodzi o mozliwosc szybkiej regulacji temperatury.

    4) Czy pod veluxami koniecznie trzeba dac male grzejniki zeby okna nie parowaly?

    Dodam, ze wysokosc pomieszczen to ok 280-290 cm wiec jest co ogrzewac.
    Ogrzewanie robie własnymi siłami, jedynie wylewki z miksokreta.

    Wszelkie uwagi mile widziane

  2. #2

    Domyślnie

    Witam

    Nie jestem żadnym fachowcem od ogrzewania ,pragnę jednak powiedzieć że zrobiłem podłogówkę na całym dole ,a na górze grzejniki . I teraz z całą odpowiedzialnością twierdzę że byłem głupi jak but. Powinienem zrobić podłogówkę w całym domu . Załuję bardzo . A opowiastki ze źle się śpi przy podlogówce niech sobie co niektórzy wsadzą ..............................w buty .

    pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie Re: Podłogówka - konkretne pytania

    Cytat Napisał RadziejS
    Dom 220 m kw, zwarta bryla, parter z poddaszem. Wczesniej nie myslalem o podlogowce ale po lekturze forum mysle, ze sie zdecydowalem.

    Pytania:

    1) Parter, styropian 2x5 cm - czy wystarczy? Wiem, ze mozna dac wiecej ale pytam o zasadnosc (ogrzewanie kondesatem lub turbo, gaz w ulicy, BK 24 cm plus 14 cm lub 16 cm, wentylacja naturalna)

    2) Poddasze - nie przewidzialem miejsca na podlogowke i pytanie - jest strop, niezbyt rowna powierzchnia, czy mozna na to przykleic 3 cm styropianu, wyrownujac nierownosci zaprawa lub klejem i na to dac rurki z wylewka ok 6-7 cm. Tyle ze wtedy nie za bardzo bedzie to podloga plywajaca. Czy to rozwiaznie jest OK? Jesli nie prosze o sugestie.

    3) Dlaczego z zasady nie daje sie podlogowki w sypialniach? Czy chodzi o mozliwosc szybkiej regulacji temperatury.

    4) Czy pod veluxami koniecznie trzeba dac male grzejniki zeby okna nie parowaly?

    Dodam, ze wysokosc pomieszczen to ok 280-290 cm wiec jest co ogrzewac.
    Ogrzewanie robie własnymi siłami, jedynie wylewki z miksokreta.

    Wszelkie uwagi mile widziane
    Radziej -u mnie sytuacja niemal identyczna jak Twoja Kocioł kondensat, podłogówka parter +łazienka góra. Na partezrze -to samo -dajemy 2x5cm, na to 6-7cm wylewki z podlogowką. Na górze, w m-scu gdzie jest łazienka, juz na etapie zalewania stropu daliśmy nieco mniej betonu (Teriva -daliśmy tylko tyle, aby przykryc "gary"). Ale i tak damy tylko 3cm (a może nawet 2cm) styro + podłogówka z wylewką 6-7cm. Rozmawialiśmy z fachowcem, który wykonał niejedną instalację podłogowki i uwaza, że planowane rozwiązanie jest OK. Co do podłogówki w sypialni się nie wypowiem -nie mam pojęcia o co chodzi. My jednak pozostaniemy przy kaloryferkach w sypialniach, bo prawdopodobnie będzie tam parkiet dębowy, dośc gruby i nie przepuści za dużo ciepła (za to w salonie na parterze bedzie parkiet merbau 14mm i pod nim podłogówka, ale on się lepiej nadaje na ogrzewanie bo mniej pracuje).

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony