dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 44
  1. #1

    Domyślnie ILE ZA 1M2 PODŁOGÓWKI?

    wITAM!

    Dowiadywałam się u jednego hydraulika o cenę ogrzewania podłogowego wodnego -powiedział że 90 zł- m2( M+R) czy to drogo czy tanio?wcale sie w tym temacie nie orientuję- czy może taniej było by kupićsamemu materiał i płacić tylko za rozłożenie?dodam że chodzi tu o okolice łodzi.Ile wy płaciliście za podłogówkę?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    za robocizne mi zaspiewal 30 zeta/metr

    jak kuchnia ma 11 metrow a podlogowka nie lezy pod meblami to i tak bierze za cala powierzchnie kuchni

    z materialem od majstra i cena za metr to moze byc ciezko bo przeciez do odlogowki sa rozdzielacze, jakies pompy, zawory, moga byc elektrozawody i czujniki temp

    chyba bezpieczniej za robocizne sie rozliczyc
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  3. #3

    Domyślnie

    U mnie w ofercie robocizna 27 zł m2. Materiały zgodnie ze specyfikacją - wyszczególnione dokładnie ilości z cenami. Nie jest jednak łatwo uzyskać cenę niższą niż wykonawca, chyba, że jakieś rury z hipermarketu, ale to ryzyko.

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar piotrulex
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Toruń - okolice
    Kod pocztowy
    87-100
    Posty
    5.383

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    za robocizne mi zaspiewal 30 zeta/metr

    jak kuchnia ma 11 metrow a podlogowka nie lezy pod meblami to i tak bierze za cala powierzchnie kuchni

    z materialem od majstra i cena za metr to moze byc ciezko bo przeciez do odlogowki sa rozdzielacze, jakies pompy, zawory, moga byc elektrozawody i czujniki temp

    chyba bezpieczniej za robocizne sie rozliczyc
    przepraszam - 20 zeta za metr robocizny - wlasnie zaplacilem
    Pozdrowienia z okolic Torunia
    Budowa: 04.04.2007 - 10.05.2008
    Wpisy w temacie "Budowa sauny krok po kroku" od 25.09.2018 (strona 23) do końca 2020 roku
    Grupa FB "Sam buduję saunę" https://www.facebook.com/groups/sambudujesaune

  5. #5

    Domyślnie

    Jak to jest, robi sie jaiś projekt położenia podłogówki czy wykonawcy robią to na wyczucie?.

  6. #6

    Domyślnie Re: ILE ZA 1M2 PODŁOGÓWKI?

    Cytat Napisał ewelina_szyszka
    wITAM!

    Dowiadywałam się u jednego hydraulika o cenę ogrzewania podłogowego wodnego -powiedział że 90 zł- m2( M+R) czy to drogo czy tanio?wcale sie w tym temacie nie orientuję- czy może taniej było by kupićsamemu materiał i płacić tylko za rozłożenie?dodam że chodzi tu o okolice łodzi.Ile wy płaciliście za podłogówkę?
    Napisz z czego, jakich firm, typy, ile obwodów itd. Teraz Twoje pytanie brzmi mniej więcej: czy za samochód na benzynę 50tys to dużo czy mało.

  7. #7

    Domyślnie

    Witam.

    20 zł za metr podłogówki to robocizna...............hmmmm chciałbym widziec podlogówke ułozoną za takie pieniadze. Jestem bardzo ciekaw jakiego zestawu pompowego uzyli do podłogówki. Ostatnio miałem własnie trzy takie podłogówki które były za dwadziescia złoty ułozone były do zerwania i ponownego ułożenia. Mam nadzieje, że u Panstwa bedzie ok. Pozdrawiam i życze Wesołych Świąt
    W branży nie ma rzeczy nie możliwych...........................

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar CoolaTT
    Zarejestrowany
    May 2006
    Posty
    1.419
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    183

    Domyślnie

    A ja nawet nie wiem ile wyszedł mi metr podłogówki. Ale ztego co możgę policzyć - Rura alupex (Wavin) 2060
    - styropian do podłogówki 1070
    - rozdzielacz 8 obwodów + skrzynka do rozdzielacza - jakieś 700
    - pompa + termometr + jakieś tam bajery co siedzą w skrzynce ok 800 pln
    - robocizna majstra 1000 pln + pomgałem mu 2 dni rozwijać rurkę
    - majester wzią teeż dodatkowe 400 z ułożenie steropianu ok. 100 m.

    Podłogówka była na 80 metrach w 10 metrowym pokoju zamontowałem kaloryfer.

    Z tego wychodzi mi jakieś 75 zł/m2.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jola z Melisy
    Jak to jest, robi sie jaiś projekt położenia podłogówki czy wykonawcy robią to na wyczucie?.
    Lepiej, żeby projekt zrobiła firma, która sprzedaje rurki do ogrzewania, w oparciu o parametry cieplne budynku i urządzenia grzewczego. Dla nas robił to Uponor. Wykonawca wprowadził tylko pewne "życiowe" poprawki, jak większe zagęszczenie pod dużymi oknami, umiejscowienie rozdzielacza, itp.

    Pzdr.

  10. #10

    Domyślnie

    Dzisiaj sie dowiedzialam, ze jedna z firm bierze 70zl/m za robocizne podlogowki

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał agapinek
    Dzisiaj sie dowiedzialam, ze jedna z firm bierze 70zl/m za robocizne podlogowki

    Witam


    Ceny na rynku sa zróznicowane. Generalnie przed wyborem wykonawcy madry inwestor powinien sprawdzic dokładnie wykonawce. Moze to byc np. Pokazanie wczesniejszych budów opinia innych inwestorów.......Na rynku nadal jest za duzo firm, które partacza robote. Nie trzeba szukac daleko. Obecnie poprawiam budowe po ponoc dobrej firmie, która wzieła kiepskich podwykonawców. Efekt jest taki, że instalacja C.o i wodna po 3 tyg ekspoatacji rozpadła sie. Efekt tego jest taki że szef tej firmy nie odbiera telefonów. My zas musimy wejsc z ciezkim sprzetem rozkuc posadzki rozebrac zrobione juz na gotowo płyty pod Geberitami i zrobic na nowo całoścminstalacji od podstaw. Jak widać nawet droga firma nie musi byc dobra w tym co robi. Moja firmakażdemu swojemu inwestorowi wystawiam karte gwarancyjną na okres 10-ciu lat. Gwarancja jest ubezpieczona na kwote 500,000 euro. Na brak frontu robót nie moge narzekać a to dlatego, ze kazda dobrze zrobiona budowa owocuje kilkoma innymi, gdyż jeden drugiemu poleca danego wykonawce. Zas jedna zle zrobiona budowa działa odwrotnie proporcjonalnie do tego co wczesniej napisałem........tylko, że ze zdwojona siła.

    Pozdrawiam
    W branży nie ma rzeczy nie możliwych...........................

  12. #12

    Domyślnie

    70 zł? to chyba jakaś pomyłka. Właśnie wczoraj dzwoniłam do dwóch instalatorów. Jeden zażyczył sobie 90 za mkw a drugi 70~75 (cena z materiałem). Wrocław.

  13. #13

    Domyślnie

    70-75 zł to bardzo mało za podłogówkę, pytanie, czy ze sterowaniem, czy bez oraz jaka jakość rurek? Można kupić takie z kilkudziesięcioletnią gwarancją, albo jakiś import z Chin. U nas m2 bez sterowania wyszedł 95 zł, ze sterowaniem 120 zł/m2. Gdybyśmy wzięli tańszą ekipę, to wyszłoby 15 zł taniej na metrze, ale materiał kupiliśmy sami, w bardzo dobrej cenie, po znajomości. Instalator doliczyłby nam jeszcze min. ze 20%.

  14. #14

    Domyślnie

    Rozmowa była tylko wstępna i rzeczywiście nie wiem jakie rurki itp. Niemniej cena za robociznę u tego instalatora to 20 zł mkw, reszta materiał. Tanio chyba? Materiał mogę kupić sama.

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotrulex
    Cytat Napisał piotrulex
    za robocizne mi zaspiewal 30 zeta/metr

    jak kuchnia ma 11 metrow a podlogowka nie lezy pod meblami to i tak bierze za cala powierzchnie kuchni

    z materialem od majstra i cena za metr to moze byc ciezko bo przeciez do odlogowki sa rozdzielacze, jakies pompy, zawory, moga byc elektrozawody i czujniki temp

    chyba bezpieczniej za robocizne sie rozliczyc
    przepraszam - 20 zeta za metr robocizny - wlasnie zaplacilem
    Piotrulex- może dasz namiar na Twoja ekipe od podłogówki. pls
    pozdrawiam
    E.
    Proton II- już mieszkamy


    http://picasaweb.google.pl/fotoalbum310/NaszaBudowa
    _________________________________
    ostrzegamy przed tartakiem na Ujejskiego
    w Bydgoszczy!!!!!!!!!!!

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jola z Melisy
    Rozmowa była tylko wstępna i rzeczywiście nie wiem jakie rurki itp. Niemniej cena za robociznę u tego instalatora to 20 zł mkw, reszta materiał. Tanio chyba? Materiał mogę kupić sama.
    Bardzo dobra cena. U nas wahają się w przedziale 25-45 zł. Zapytaj jeszcze, czy to z ułożeniem styropianu i folii. Zależy też jeszcze jaką masz grubość izolacji. Porządne ułożenie styropianu to nie taka prosta sprawa. Mogę ci też polecić folię na podłogówkę, którą kupowaliśmy przez firmę internetową:

    http://www.icmarket.pl/product_info....oducts_id=9962

    Sprawdź sobie, po ile jest u ciebie, bo może korzystnej będzie kupić przez internet. Można też dać folię przyklejoną do styropianu, ale to wychodzi drożej, niż sam styropian plus folia osobno.

    Pzdr.

  17. #17
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alexhydraulik

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    2

    Domyślnie

    Nie wiem z czego żyją ci hydraulicy co biorą tak tanio za podłogówkę. Jeszcze nie zdarzyło mi się jako firmie wziąć taniej niż po 45 zł za 1 m2 samej robocizny, Często nawet powyżej 50 -70zł za mały metraż. Lub z materiałem przynajmniej po 120 zł za 1m2 podłogówki w górę. Dodatkowo biorę za montaż rozdzielacza od 300 do 500 zł robocizny i za doprowadzenie pionów lub poziomów do rozdzielaczy jeszcze dodatkowe pieniądze, w zależności od tego czy po wierzchu, czy wkute. Wyobrażam już sobie te podłogówki wykonane po 30 zł, jaki hydraulik za tak małe pieniądze będzie chciał wyliczać, projektować, zadbać o jakość wykonania, płukać, odpowietrzać, przeprowadzać regulację i dać na to wszystko gwarancję. Po prostu nie będzie mu się opłacało. Najczęściej wygląda to tak, że rozkłada się rury po styropianie tak jak mu pasuje i szybko bierze kasę. To też się wtedy bardzo opłaca ale co dalej? Pozdrawiam wszystkich.

  18. #18
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    alexhydraulik

    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-950
    Posty
    2

    Domyślnie

    Po pierwsze w miesiącu jest około 22 dni pracujących a nie 30. Po drugie ten zysk nie jest w całości dla jednej osoby, tylko dla przykładowo dwóch lub trzech, trzeba zapłacić podatki i ZUS. Hydraulicy u mnie w firmie zarabiają minimum 5 tys na rękę i nikt nie chce mniej... Koszty prowadzenia firmy są dosyć duże, samochody, paliwa, profesjonalne narzędzia, itd... A jak to przedmówca zauważył to nam "w Warszawie się w głowach poprzewracało" więc żeby przeżyć to trzeba zarobić. A co do moich zleceń to wcale nie narzekam i mi nie brakuje. Podłogówki po 45 zł za metr zrobiłem już w tym roku przynajmniej 1000 metrów łącznie. Taniej nie robiłem, drożej wiele razy. Powiem szczerze, że ta podłogówka do żaden interes. Znajomy prowadzi dużo większą firmę ode mnie i robi stacje uzdatniania, węzły cieplne, klimatyzacje, itd... Tyle co ja miesięcznie wyciągnę zysku to on ma dziennie i nie żartuję wcale, w jeden dzień! A my tu rozmawiamy o jakiś groszach. A na ostatnie pytanie "Teraz Ty mi odpowiedz ile zysku masz ze 100m2 ? " mogę odpowiedzieć, że po zapłacie pracownikom, odliczeniu podatku, ZUS-u, kosztów paliwa, amortyzacji sprzętu to zostanie około tysiąc złotych zysku. z tych 100 metrów.

  19. #19

    Domyślnie

    W gazecie konkurencyjnej do muratora jest tekst nt podłogówki.
    Niebagatelny wpływ na cenę mają wysokie stawki robocizny. Jest okazja, by nieco "oskubać" inwestora, który wciąż postrzega ogrzewanie podłogowe jako luksus.
    Co ciekawe, sami instalatorzy przyznają, że nie mają one uzasadnienia w szczególnej pracochłonności czy trudności wykonania.
    Z forum gazety: (wypowiedź instalatora) (...) Podłogówka wymaga mniej pracy niż podłączenie grzejnika i żądanie ceny 20-30zł za m2 jest czystym rozbojem. Ja biorę 200zł za jeden obwód.
    Można też zapytać co konkretnie wchodzi w cenę.

  20. #20
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    w tej budowlance to jest tak, że co innego wypisują jakieś periodyki a co innego pokazuje tzw. zycie na budowie
    Zasadniczą sprawą dla komfortu budowania swojego domu jest trafienie przez Inwestora na fachowców czego każdemu życzę a czego autopsją zaświadczam.
    Osobiście unikałem takich co przy okazji wykonywania ogrzewania podłogowego TEŻ naprawiają promy kosmiczne i szczerze przyznam, że było ich o wiele więcej. Przyznam się, że ci od "promów kosmicznych" to się sami zgłaszali a szpeców w przeważającej większości musiałem sam sobie poszukać
    Ci drudzy to mają zawsze robotę !
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony