dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 44
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Rafi84

    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pilzno
    Kod pocztowy
    39-220
    Posty
    97

    Domyślnie

    Pilzno, podkarpacie pytalem w 3 firmach rozpietosc cenowa robocizny z materialem od 38 do 47 brutto....

  2. #22

    Domyślnie

    podnoszę temat, jakie sa obecnie ceny w Małopolsce?( Kraków)

  3. #23

    Domyślnie

    Mając oferty na PC z całą instalacją m.in podłogówką to ceny tu podane to tanizna wielka si wydaje. Wniosek jest taki że jak ktoś chce PC to znaczy że ma kasę i można od niego pociagnąć, a to wcale nie jest takie proste. Pozostaje wziąć sobie normalnego hydraulika z głową na karku za rozsądne pieniadze.

  4. #24

    Domyślnie

    jakie sa aktualnie ceny?

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar plusfoto
    Zarejestrowany
    Sep 2011
    Skąd
    Obecnie Łódź a potem Łódzkie
    Posty
    6.127
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    5

    Domyślnie

    U mnie materiał na całą podłogówkę (200m2) - projekt, styropian, folia, klipsy, rurki, rozdzielacze, szafki - wyszedł około 35zł za m2. Ile wyjdzie robocizna - nie wiem. Pewnie sporą część zrobię sam. Kotłownia to inny temat.
    NIE DLA WĘGLA W NOWYCH DOMACH
    Nigdy nie byłem ani nie jestem związany z jakąkolwiek firmą budowlaną, instalacyjną czy sprzedającą cokolwiek co jest związane z powstawaniem domu.

    Dziennik budowy - komentarze i uwagi mile widziane Dane budynku TUTAJ

  6. #26

    Domyślnie

    wylewam posadzki i codziennie widze ogrzewanie podłogowe i wiem ze cena ceną a jakosć jakosci nie równa, materiał materiałowi też i jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia

  7. #27
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Mushasi
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Skąd
    Błonie
    Kod pocztowy
    05-870
    Posty
    80

    Domyślnie

    Cytat Napisał czandra Zobacz post
    70-75 zł to bardzo mało za podłogówkę, pytanie, czy ze sterowaniem, czy bez oraz jaka jakość rurek? Można kupić takie z kilkudziesięcioletnią gwarancją, albo jakiś import z Chin. U nas m2 bez sterowania wyszedł 95 zł, ze sterowaniem 120 zł/m2. Gdybyśmy wzięli tańszą ekipę, to wyszłoby 15 zł taniej na metrze, ale materiał kupiliśmy sami, w bardzo dobrej cenie, po znajomości. Instalator doliczyłby nam jeszcze min. ze 20%.
    Nie wiem co instalator bo ja nigdy nie doliczam sobie ceny za materiał
    Usługi Hydrauliczno-Remontowe
    Zapraszam na stronkę
    www.mushasi.pl

  8. #28
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Kal_b_E

    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    01-461
    Posty
    239

    Domyślnie

    Do obliczenia kosztów ogrzewania podłogowego polecam nasz kalkulator
    http://kb.pl/salon/ogrzewanie/ - robocizna kosztuje zdecydowanie więcej niż materiały

  9. #29
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Styropian na podłogówkę już mam. Mógłbym prosić jakiej kwoty się spodziewać za robocizne + materiał? Do ułożenia około 200m2. Zakładam, że styropian ułożę samemu. Jeśli chodzi o materiał to nic chińskiego.
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    U mnie 55zł/m2 z ułożeniem styropianu
    Materiał (rury Kan-Therm, rozdzielacz 9-obw Gorgiel , szafka, złączki, taśma dylatacyjna, klipsy ) to ok. 35/m2zł, robocizna 20zł/m2
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #31
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byggmol
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    U mnie 55zł/m2 z ułożeniem styropianu
    Materiał (rury Kan-Therm, rozdzielacz 9-obw Gorgiel , szafka, złączki, taśma dylatacyjna, klipsy ) to ok. 35/m2zł, robocizna 20zł/m2
    20 zł za robociznę?W Rybniku? Chyba nie ktoś kto z tego żyje.Pytam bez złośliwości, po prostu w Tarnowie hydraulik z pojeciem za tyle nie przyjdzie, chyba, że akurat jesteście szwagrami..
    Proj. Mateusz z archipelagu, z garażem dosuniętym do wiatrołapu, fund. 10cm xps od zew. i 3cm od wewn. Ściany BK 60024cm , 20cm termoorg. grafit. okna Vetrex alphl. 3xszyb.,30cm skosy, 40cm sufity płaskie, ścianka kol. 45cm
    Pompaciepła Panasonic 9kW 1 faz.TCAP grzeje od 11.11.2016
    Stan budowy Sucha zabp..OZC - asolt ./100%podłogówkaOZC 6KW, 6426KWh plus CWU. W planach reku do 5500, Zapraszam do dziennika DZIENNIK BUDOWY Z KOMENTARZAMI

  12. #32
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    20zł za robocizne (okolice Żyrardowa/Skierniewic) to średnia cena już z ułożeniem styropianu. Materiał wychodzi około 30-34zł (Rurki Kan pex16x2 około 1100m, 2 rozdzielacze KAN_THERM, folia do ogrzewania podłogowego, taśma dylatacyjna, 2 szafki podtynkowe). Zatem bazowanie na poleconym wyżej kalkulatorze mocno rozjeżdża się z rzeczywistością.
    Ostatnio edytowane przez link2jack ; 28-10-2015 o 09:42
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  13. #33
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar byggmol
    Zarejestrowany
    Oct 2010
    Skąd
    Tarnów
    Posty
    548
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    ok a jakie macie ceny na kotłownie pod np pompę ciepła i podłogówkę, piszcie czy w cenie jest zbiornik CWU i bufor do pompy, bo niektórzy montują z buforem inni bez, ale mniejsza o to. Ja się nie znam na tym wiem, że są dwie szkoły na forum, dla mnie grunt żeby wszystko chodziło bezobsługowo.

    Ja dostałem ofertę na kotłownie na 9600 z materiałem i czekam na odpowiedź- co tam jest takiego szczególnego to nie wiem jeszcze, bo materiał był wyliczony na około na 6000 zł bez baniaka CWU-tyle wiem. No i trzy obiegi grzewcze, jak zrozumiałem dobrze to dwa na podłogówkę, góra i dół i g. drabinkowe.Póki co czekam na wyjaśnienia jak się od niego nie doczekam sensownej odpowiedzi to poszukam gdzie indziej.
    Proj. Mateusz z archipelagu, z garażem dosuniętym do wiatrołapu, fund. 10cm xps od zew. i 3cm od wewn. Ściany BK 60024cm , 20cm termoorg. grafit. okna Vetrex alphl. 3xszyb.,30cm skosy, 40cm sufity płaskie, ścianka kol. 45cm
    Pompaciepła Panasonic 9kW 1 faz.TCAP grzeje od 11.11.2016
    Stan budowy Sucha zabp..OZC - asolt ./100%podłogówkaOZC 6KW, 6426KWh plus CWU. W planach reku do 5500, Zapraszam do dziennika DZIENNIK BUDOWY Z KOMENTARZAMI

  14. #34
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar link2jack
    Zarejestrowany
    Jan 2015
    Skąd
    WZY / ES
    Kod pocztowy
    96-330
    Posty
    1.360

    Domyślnie

    Piszmy tylko i wyłącznie o podłogówce - post wyżej opisałem co wchodzi w skład. Twoje 9600 to ciężko stwierdzić czy jest to dużo czy mało bez wiedzy jaki materiał i ile m2. Podłogówke układa u mnie kto inny niż montuje pompe ciepła. Ofertę na pompę ciepła i zbiornik cwu otrzymałem wraz z montażem i podłączeniem do podłogówki.
    Ostatnio edytowane przez link2jack ; 30-10-2015 o 06:10
    [SIZE=1]~160m2 użyt. Reksio2G
    OZC=6.6KW, zapotrzebowanie na ciepło=12,8MWh/rok (obliczenia dla: 23*C), w domu: 21,5-22,5*C.
    Panasonic T-CAP-F-9KW, Krzywa: -15/+40@+15/+28. Sterowanie: EurosterQ7, CWU (ermet) dwa razy dziennie do 45*C. G12W-PGE
    Ściana: U=0,13(porotherm30+20cm 0,031), Skosy: U=0,14(25cm pianki Polychem) Sufit: U=0,10(10cm pianki+30 wełny), Okna: U=0,9-1,1 (31m2), Podłoga aż U=0,19. WM. 100% podłogówki 4,5cm. +Jotul I570 do 10 odpaleń na rok

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.603
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał byggmol Zobacz post
    20 zł za robociznę?W Rybniku? Chyba nie ktoś kto z tego żyje.Pytam bez złośliwości, po prostu w Tarnowie hydraulik z pojeciem za tyle nie przyjdzie, chyba, że akurat jesteście szwagrami..
    Kto szuka, ten znajdzie. Pierwszy pan na budowie rzucił 34zl/m2.
    Za tyle, to bym wziął dwa dni urlopu, dołozył sobotę i zrobił to sam.

    A ekipa jak najbardziej "z tego żyje" zrobili mi jeszcze wod-kan, kotłownię i to była jedna z najlepszych ekip, jakie gościła ma mojej budowie. Pisze tu o terminowości, fachowości, wiedzy technicznej i czystości.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 01-11-2015 o 09:18
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Za tyle, to bym wziął dwa dni urlopu, dołozył sobotę i zrobił to sam.
    Nie jest mozliwe aby w trzy dni wykonac samemu nastepujące czynnosci:
    1) ułozenie styropianu
    2) wykucie wnek pod szafki i montaż szafek
    3) zamontowanie rozdzielaczy i zasilania z miedzi
    4) sprawdzenie szczelnosci zasilania rozdzielaczy
    5) rozłozenie folii z nadrukiem i tasm brzegowych
    6) ułozenie pętli wraz z załozeniem otulin na dobiegach
    7) próba cisnieniowa powietrzna
    zalanie i odpowietrzenie instalacji
    9) próba cisnieniowa wodna
    Gdybym nie miał do czynienia z tym na co dzien moze bym uwierzył. To jest fizycznie niemozliwe. Ja wiem ze niektórym robota pali sie w rekach ale w tym przypadku to musiałaby byc eksplozja.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 02-11-2015 o 13:22

  17. #37
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    skresz

    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    U mnie 3 lata temu najniższa cena to 8zł za metr późnij w rozmowie pan wyznał że to cena za metr rurki

    asolt a ja uważam że dla 100m2 w 3 dni spokojnie można zrobić to o czym tu rozmawiamy bo za resztę liczy się najczęściej dodatkowo.

    1) ułozenie styropianu
    --------------------------2) wykucie wnek pod szafki i montaż szafek
    --------------------------3) zamontowanie rozdzielaczy i zasilania z miedzi
    --------------------------4) sprawdzenie szczelnosci zasilania rozdzielaczy
    5) rozłozenie folii z nadrukiem i tasm brzegowych
    6) ułozenie pętli wraz z załozeniem otulin na dobiegach
    7)próba cisnieniowa powietrzna
    --------------------------zalanie i odpowietrzenie instalacji
    --------------------------9) próba cisnieniowa wodna

  18. #38
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał skresz Zobacz post
    U mnie 3 lata temu najniższa cena to 8zł za metr późnij w rozmowie pan wyznał że to cena za metr rurki

    asolt a ja uważam że dla 100m2 w 3 dni spokojnie można zrobić to o czym tu rozmawiamy bo za resztę liczy się najczęściej dodatkowo.

    1) ułozenie styropianu
    --------------------------2) wykucie wnek pod szafki i montaż szafek
    --------------------------3) zamontowanie rozdzielaczy i zasilania z miedzi
    --------------------------4) sprawdzenie szczelnosci zasilania rozdzielaczy
    5) rozłozenie folii z nadrukiem i tasm brzegowych
    6) ułozenie pętli wraz z załozeniem otulin na dobiegach
    7)próba cisnieniowa powietrzna
    --------------------------zalanie i odpowietrzenie instalacji
    --------------------------9) próba cisnieniowa wodna
    Samemu nie zrobi tych 9 pozycji w 3 dni, nie ma takiej mozliwosci. Dlaczego 9 pozycji?, bo uzwazam to za kompletne wykonanie. Jezeli mowimy o czasie realizacji to podajmy szczegolowo co wchodzi w zakres, bo inaczej robimy zamieszanie w głowach inwestorów. Realizm naprawdę jest wskazany, jak opieram sie na dlugoletniej praktyce i wiem o czym piszę.

  19. #39
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar forscher
    Zarejestrowany
    Sep 2015
    Skąd
    Jaworzno
    Kod pocztowy
    43-600
    Posty
    631

    Domyślnie

    no i pytanie czy podłogówka standardowa czy na przykład w systemie Rehau ??

    Mi facet z Viessmanna powiedział, że zrobienie w podłogówki w systemie Rehau, aco za tym idzie zmiana także instalacji wodnej i zrobienienj jej także w systemie Rehau to dodatkowy nakład okolo 8 000 - 9 000 PLN (dla domu o powirzchni ca. 118 m.

  20. #40

    Domyślnie

    U mnie materiał na około 250m2 podłogówki - 7tys (folia + rury kan-therm blue-floor 18x2+ rodzielacze prandelli).
    Robocizna 15pln/m2 + 100pln za każdy rozdzielacz.

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony