dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 384
Pokaż wyniki od 801 do 820 z 7669
  1. #801

    Domyślnie

    Myping myśle, ze troche przesadziłes z tak mocnym formulowaniem sądów na temat urzadzania pokojów dzieci.
    Jakos dziwnie wydaje mi sie, ze pewien kompromis miedzy wyobrazeniami dziecka, a jakims wyczuciem stylu proponowanym przez rodzica (male dziecko nie portafi jeszcze do konca wyczuc wielu rzeczy) wyjdzie wszystkim na dobre. Kazdy rodzic najbardziej na swiecie kocha swoje dziecko i chce zeby bylo zadowolone ze swojego pokoiku, wiec robienie z rodzica kiczowanego potwora chyba lekko nie ma sensu
    Poza tym ja pamietam, ze o takich słodkich pokojach jakie teraz mamy mozliwość stworzyc swoim dzieciom moglam sobie tylko pomarzyc. I jakos nie wierze w to, zebym byla zalamana mieszkajac w tak kolorowych czy bajkowych pokojach.
    Pozdrawiam
    Zaczynamy od dachu... bo z górki będzie łatwiej!

  2. #802
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Myping

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    9

    Domyślnie

    Kazdy rodzic najbardziej na swiecie kocha swoje dziecko i chce zeby bylo zadowolone ze swojego pokoiku, wiec robienie z rodzica kiczowanego potwora chyba lekko nie ma sensu
    Masz pełną rację, ale z , przyznam popobieżnej, lektury wątku wychodzi jasno , że tak jak napisał popcarol :

    do pewnego wieku urzadzamy tak jak NAM sie podoba
    więc nie ma mowy o kompromisie, o wspieraniu wizji dziecka swym własnym wyczuciem stylu, tylko o realizowaniu swoich wyobrażeń na temat jak wyglądać pokój dziecinny powinien. Ot i wszystko.
    "Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - S. Lem

  3. #803

    Domyślnie

    Cytat Napisał Myping

    do pewnego wieku urzadzamy tak jak NAM sie podoba
    więc nie ma mowy o kompromisie, o wspieraniu wizji dziecka swym własnym wyczuciem stylu, tylko o realizowaniu swoich wyobrażeń na temat jak wyglądać pokój dziecinny powinien. Ot i wszystko.
    Tak, ale jak masz isc na kompromis, wspierac itd wizje 2-latki? Podoba Ci sie lozko ksiezniczki? Tak. Lozko pirata? Tak. Posciel w sloniki? Tak. Rozowy na sicanach? Tak Zaslonki w misiaczki?

    Bylaby masakra gdybym miala tam zmiescic wszystko co jej sie podoba!!! Trzeba wybrac cos i zastosowac to w ten sposob, by za jakis czas bez zalu i nadmiernych srodkow zmienic na cos innego!

  4. #804

    Domyślnie

    MYPING,

    eeee, demonizujesz nas

    Przecież chyba każdy rodzic marzy, by dać swoim dzieciom to, czego sam nie miał, by stworzyć im piękny, magiczny świat baśni.

    Ja, dziecko lat 70/80 -tych, miałam pokój z bratem, burą tapetę, półkotapczan, biurko, paskudną wykładzinę.

    Szaro, buro, ponuro.

    Żadnego " dziecięcego" akcentu, prócz miśków/ lalek, jakie rodzicom udało się dostać.

    Więc teraz cieszę się, że będziemy mogli córeczkom stworzyć piękne wnętrze: ładne, kolorowe ściany, mebelki, dodatki, zasłony

    I wcale nie chodzi o to, że ma być tak, jak JA chcę, ale chcę im podsunąć fajne pomysły - np. zapytam, czy chcą mieć kolor różowy, czy fioletowy, i w tym klimacie dalej będziemy wędrować.

    Pokażę im różne zdjęcia, np. a to pokój w stylu księżniczek, a to wersja z huśtawką - i widząc ich reakcję będę wiedziała, co im sprawia radość.

    Ale jasne, że 3 latki same sobie nie zaprojektują wnętrza

    Rodzic ma z sercem spełniać marzenia - i dzieci, i po trosze swoje

    Nastolatki mają już własne, jedynie- słuszne- zdanie, i prawo do zupełnie samodzielnych decyzji odnośnie urządzania swojego pokoju, ale kilkulatki???

  5. #805

    Domyślnie

    I ja sie pod słowami Anjazzielonego w pełni podpisuje
    Zaczynamy od dachu... bo z górki będzie łatwiej!

  6. #806

    Domyślnie

    MYPING,
    to też chyba nie do końca jest tak, że My=Rodzice realizujemy wyłącznie nasze wizje pomijając oczekiwania naszych dzieci tworząc pokoje naszych dzieci uzwględniamy przecież ich upodobania, a przynajmniej staramy się . Skoro moje dziecko najbardziej kocha wszystkie czworo- i dwu nożne kudłate stworzenia nie będę jej robiła pokoju w księzniczki; jak wiem, że lubi kolory to czemu nie ma ich mieć w swoim pokoju (jakkolwiek gryzłaby mnie w oczy ich intensywność) Rola rodzica sprowadza się zatem do tego, aby wychodził na przeciw oczekiwaniom swego dziecka i w miarę możliwości realizował jego marzenia;

    w pełni zgadzam się jednak z popcoral, że gdybym miała opierać się tylko na wizjach mojego dziecka, to w pokoju byłby chaos chcąc, nie chcąc rodzic musi czasem wkroczyć do akcji
    poza tym naprawdę frajdę sprawia mi zapewnienie mojemu dziecku czegoś, czego sama nie miałam - patrz post anjizzielonego, z którym w 100% się zgadzam

    oczywiście jak Julka jako nastolatka zechce mieć pokój w klimacie gotyckim to proszę bardzo -w końcu to będzie jej królestwo póki co mama ma jednak rękę na pulsie

  7. #807

    Domyślnie

    Ale pamiętajcie, że dzieci strasznie szybko rosną. Ja dość dobrze znam dzieci, nie tylko swoje, bo jestem belfrem, i powiem Wam, że okres od 7 do 12 lat to po prostu trzęsienie ziemi w małych głowach. To, co cieszy w I klasie, w II często jest już nie do przyjęcia. w I klasie uczę angielskiego używając pacynki - w drugiej już by mnie wyśmiali! Naprawdę! W trzeciej dziewczynki chcą byc jak bohaterki seriali dla młodzieży, w IV już udają, że są dorosłe! Oczywiście nie wszystkie, ale generalnie jest taka tendencja. Misie, lalki itd. są wtedy chowane głęboko, bo nie daj Boże jakiś kolega wpadnie po lekcje! Już nie mowię o 12-latkach, powiedzieć do takich "dzieci, ustawiamy się", to ciężka obraza! "Dzieci?! Jakie dzieci?!"
    A przecież pokoje takie, jak pokazujecie, to kawał roboty i sporo pieniedzy - i po co? na rok? dwa?

    Moim zdaniem naszą rolą jest zapewnić spokojne, gustowne tło dla dziecięcych pomysłów. Trochę tego, czegośmy sami nie mieli - OK, ładne meble, kolor na ścianie... Ale przerabianie pokoju na zamek czy statek moze stłamsić wyobraźnię dzieciaka, który po kilku miesiącach wolałby moze sobie bajdurzyć, że jest odkrywcą bieguna albo kosmonautą.

  8. #808

    Domyślnie

    [quote="assiak"]
    Cytat Napisał iva_marti
    Teraz trochę dla dziewczynek




    A ja gorąco poszukuje dokładnie takiej tapety/naklejek w kwiatki.
    Nie macie jakiegoś namiaru na nie?!!??

    Z góry wileki dzieki za pomoc!!!!
    To assiak szuka takiej tapety. Ktoś niedokładnie skopiował i rzeczywiści wygląda jakbym to ja szukała. Assiak pewnie ucieszy się, że jest tyle podpowiedzi

  9. #809

    Domyślnie

    Mój dwulatek aż piszczy jak widzi łóżko w kształcie auta i choć mi zupełnie sie nie podoba to kupiłam. Niech ma radość i co ,ze wyrośnie. Nie wszystko musi być praktyczne i na lata

  10. #810

    Domyślnie

    [quote="iva_marti"]
    Cytat Napisał assiak
    Cytat Napisał iva_marti
    Teraz trochę dla dziewczynek




    A ja gorąco poszukuje dokładnie takiej tapety/naklejek w kwiatki.
    Nie macie jakiegoś namiaru na nie?!!??

    Z góry wileki dzieki za pomoc!!!!
    To assiak szuka takiej tapety. Ktoś niedokładnie skopiował i rzeczywiści wygląda jakbym to ja szukała. Assiak pewnie ucieszy się, że jest tyle podpowiedzi
    U moich córek w pokoju są dokładnie takie kwiatki-naklejki na ścianach. Tu kupowalam:
    http://allegro.pl/item882112912_nakl...aw_sredni.html
    http://allegro.pl/item882163307_nakl...ly_zestaw.html
    Tylko tu i teraz.

  11. #811

    Domyślnie

    Asizo nie wiem jak assiak,ale dla mnie BOMBA!
    Naklejki sa super i bardzo ladnie beda pasowac do naszego pokoju! W koncu kwiatki to kwiatki Ogromne dzieki
    Zaczynamy od dachu... bo z górki będzie łatwiej!

  12. #812

    Domyślnie

    Cytat Napisał asizo
    U moich córek w pokoju są dokładnie takie kwiatki-naklejki na ścianach. Tu kupowalam:
    http://allegro.pl/item882112912_nakl...aw_sredni.html
    http://allegro.pl/item882163307_nakl...ly_zestaw.html
    a pokazałaś tu fotki?

  13. #813
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    jasne

    ja znalazłam

  14. #814

    Domyślnie

    dobrze, że tak mało stron
    też znalazłam, bardzo optymistyczny pokoik

  15. #815

    Domyślnie

    a ja szukałam, szukałam i znalazłam to co chciałam...
    niestety moja radość nie trwała długo, ponieważ zobaczyłam cene za tę fototapetę
    Ale i tak uważam, że jest czadowa.
    http://www.tapety-artfunk.ig.pl/webc...pety_dzieciece
    wogóle świetna strona, dużo fajnych tapet i fototapet
    ja chyba kupie te kwiatuszki - naklejki
    http://www.tapety-artfunk.ig.pl/webc...nzacje_i_wzory
    (wzór 110)
    za cały szablon (mam go na mailu) 130 zł

  16. #816

    Domyślnie

    Znalazłam śliczną roletkę do pokoiku marynarskiego.
    http://www.allegro.pl/item896300666_...a_zaslony.html


  17. #817
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marlena&Marcin
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    To pokój naszego 2.latka.. jeszcze do lekkiego wykończenia firanka, zasłonka.. itp.


  18. #818
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar malka
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Posty
    23.610
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    81

    Domyślnie

    assiak - dzięki za linki - właśnie tam oglądałam ten "globus" cena poszła w górę juz ponad 1200 zł, chyba Młode będzie musiało koncepcje zmienić

  19. #819
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar efilo
    Zarejestrowany
    Oct 2005
    Posty
    29.533

    Domyślnie

    Marlena
    fajny radosny kolorowy pokój. Ja co prawda jednak wolałabym uniknąć aż tak wzorzystej wykłądziny na dużej powierzchni ale cóż... ma ona też swoje zalety - przynajmniej nie będzie widać jak się maluszkowi rozleje woda z farbek (to sytuacja u nas na kremowym dywanie sprzed dwóch dni )

    Mam pytanie o kolor ścian. Na jednym żółty jest intensywny wpadający w zieleń a na drugim rozbielony kogielmogiel. To dwa różne kolorki czy aparat przekłamuje? (bo zieleń też na tym drugim rozbielona stąd pytani).

    Pytam bo ja wymalowałam córci taki właśnie zielonożółty i kolorki są tak wściekłe że muszę przemalować - szukam podpowiedzi w jaki odcień pójść

  20. #820
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marlena&Marcin
    Zarejestrowany
    Sep 2008
    Posty
    608
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    14

    Domyślnie

    Kolory są spokojne.. takie jak na 4 zdjęciu to kolekcja disney http://www.disney-sniezka.pl/#/511/0/1
    żółty : kubusiowa kraina
    zielony: skarbiec wuja

Strona 41 z 384

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony