dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 247 z 613
Pokaż wyniki od 4.921 do 4.940 z 12250
  1. #4921
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    JoannaDark

    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Nowa Wieś
    Kod pocztowy
    32-651
    Posty
    10

    Domyślnie

    no właśnie, tak wymyślam, że mam wrażenie, że mój mózg zaraz eksploduje
    Całkiem nieźle to wygląda, boje się o to okno (okna już są), ale faktycznie można by przerzucić wysoką zabudowę na drugą ścianę, muszę to zobaczyć na budowie. Wysoki słupek i kilka szafek dolnych to spory zysk, a jakie są wymiary wyspy w Twojej wizualizacji? W projekcie z wyspą na środku planowana była płyta i po dwóch stronach po 60 cm blatu, na przejścia zostawało po obu stronach troszkę ponad metr, jak zabierzemy z tego 60 cm na szafki nie będzie za ciasno na komunikację??

    Bardzo dziękuję za zainteresowanie i cenne uwagi, jakoś raźniej mi się "myśli"

  2. #4922
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    U mnie też słupki będą wchodziły w światło ok 3-5 cm, tylko będę miała nieco więcej blatu, bo robię tylko 3 słupki.
    Co do wymiarów, to wyspa ma 180 x 97 (te wyższe szafki mają 37 cm głębokości i ok. 108 cm wysokości), po obu stronach płyty jest po 60 cm. Od strony ściany jest 76 cm przejścia (czyli mniej więcej tyle co w drzwiach "mieszkaniowej" łazienki), a od strony słupków 134 cm, co pozwala na swobodne operowanie w ich okolicy i przechodzenie dwóch osób. Można wyspę przesunąć w stronę słupków, ale moim zdaniem to nie jest potrzebne, bo częściej będziecie korzystać z przejścia od strony słupków (jak sądzę ) .

  3. #4923
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Rachela_Milan
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-461
    Posty
    29

    Domyślnie

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Cieszę się, że pomogłam
    Gdybyś chciała jakieś zmiany (wysokość szafek, kolor ścian, podłogi, frontów, okien, wyższy/szerszy barek itd.) to napisz.
    Na tyle, ile program pozwoli można kombinować .
    Ja jutro będę na FM dopiero wieczorem, ale może AAntenka będzie miała troszkę czasu, to wie gdzie szukać Twojego projektu .
    Julianno - byliśmy z mężem na budowie. Zebraliśmy wszelkie pomiary, rozstawiliśmy palety imitujące meble kuchenne i podjęliśmy decyzję, że jednak będzie wyspa, ale tylko z blatem roboczym i miejscami do siedzenia. Wydaje nam się, że dzięki temu całe pomieszczenie będzie lżejsze.

    Bardzo podoba mi się wyspa Budowniczego30 z forum Pochwalcie się swoimi kuchniami.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...oimi+kuchniami

    Wówczas wysoka zabudowa (piekarnik i wysokie szafki) po prawej. Na ścianie przy oknie wolnostojąca lodówka.

  4. #4924
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rachela_Milan Zobacz post
    Julianno - byliśmy z mężem na budowie. Zebraliśmy wszelkie pomiary, rozstawiliśmy palety imitujące meble kuchenne i podjęliśmy decyzję, że jednak będzie wyspa, ale tylko z blatem roboczym i miejscami do siedzenia. Wydaje nam się, że dzięki temu całe pomieszczenie będzie lżejsze.

    Bardzo podoba mi się wyspa Budowniczego30 z forum Pochwalcie się swoimi kuchniami.

    http://forum.muratordom.pl/showthrea...oimi+kuchniami

    Wówczas wysoka zabudowa (piekarnik i wysokie szafki) po prawej. Na ścianie przy oknie wolnostojąca lodówka.

    Kuchnię widziałam i nawet chwaliłam . Z tym, że na wyspie Budowniczego jest płyta ceramiczna, a Ty gdzie chcesz ją zainstalować (skoro nie na wyspie)? Najlepiej narysuj choć odręcznie swoją wizję, to nie będzie wątpliwości, bo "prawa, lewa" to rzecz relatywna od miejsca z którego patrzysz .

  5. #4925

    Domyślnie

    cześć Forumowicze!!!

    Kierując się wcześniej udzieloną radą na forum, że pomoc zostanie mi udzielona jak tylko przedstawie jakąś wizualizacje swojej kuchni. Od razu zabrałem się do pracy, ale zajęło mi to więcej czasu niż przypuszczałem.
    Jak już wcześniej wspomniałem w moim pierwszym poście jest to moja pierwsza kuchnia i oczywiście pierwsze podejście do projektowania owego pomieszczenia więc żaden ze mnie znawca w tym temacie. Dlatego zdaje się na was, ponieważ moja wiedza nie jest nawet podstawowa w tym zakresie, można powiedzieć, że dopiero zaczynam raczkować więc pewnie wiele rzeczy możecie mnie nauczyć i zwrócić mi uwagę. Mam nadzieje, że mogę liczyć na waszą wyrozumiałość, dużo rad i podpowiedzi.

    Na początek załączam stan obecny pomieszczenia dla lepszego zobrazowania sytuacji.







    Jeszcze wymiary pomieszczenia.



    Oto moje kilkudniowe zmagania(projekty) oraz różne układy mebli. Wszystkie zostały wykonane na Ikea Plannerze. Jak na razie proszę was o pomoc w jak najlepszym, najwygodniejszym oraz prawidłowym usytuowaniu, rozmieszczeniu samych mebli pod względem użytkowym. Ponieważ z pośród tych 5 projektów chciałbym wybrać 1, który będę mógł dopracować, mam nadzieje z waszą pomocą. Na innym programie, który daje większe możliwośc niż Ikea Planner, który nie pozwala np: na dowolne rozmieszczenie szuflat(w dolnych szafkach planuje tylko szuflady, w górnych szafkach drzwiczki poziome otwierane do góry, w kominach sam nie wiem ale to pożniej). Oczywiście jestem otwarty na inne rozwiązania, inne rozmieszczenie poszczególnych rzeczy, nawet inny układ itd.

    projekt.1





    projekt.2



    projekt.3



    projekt.4





    projekt.5






    Trochę danych oraz problemów:
    -fundusz na kuchnie to 20tys.(bez sprzętu bo większości już zakupiony)
    -kuchnia jest otwarta na duży pokój(czerwona ściana)
    -planowany układ kuchni to litera L
    • myślę, że zabraknie miejsca roboczego ale wyspa chyba się nie zmieści
    -wymiary pomieszczenia w załączonym powyżej zdjęciu
    -fronty
    • planuje fronty białe na wysoki połysk
    -blat
    • nie wiem jaki kolor dobrać aby wszystko pasowało do siebie i z czego miał być wykonany
    -na ścianie szkło
    -czy jest w ogóle sens w montowaniu okapu w kuchni???ponieważ większość użytkowników przyznaje się, że używa go bardzo rzadko.
    -sprzęty, które znajdą się w kuchni do zabudowy(wszystkie sprzęty w kolorze inox)
    • Piekarnik
    • Mikrofala
    • Zmywarka
    • Lodówka wolnostająca(chciałbym ją ładnie wmontować aby nie wyróżniała się albo pozostawić wolnostojącą tylko nie wiem, która opcja z projektów jest lepsza)
    -oświetlenie tylko w szafkach ze względu oszczędności
    • może polecacie jakieś rozwiązanie i model

    Przepraszam za wszystkie błędy, jeśli takie się znalazł proszę o korektę. Z góry dziękuje za każdy wpis!!! Więc oddaje swoją kuchnię w wasze ręce ponieważ wiem, że sam nie dam rady ale z pomocą na pewno tak.
    Ostatnio edytowane przez kingvince ; 26-01-2012 o 22:14

  6. #4926

    Domyślnie

    Kingvince

    post pierwsza klasa. Brakuje jedynie wymiaru lodówki, skoro już jest i ma nie być zabudowana.

    Niestety ja nie widzę zdjęć... Nie wiem czy to problem mojego komputera, czy po prostu coś Ci się nie pozałączało.... Zanim odezwą się inni forumowicze, sprawdź, czy poprawnie załączyłeś zdjęcia plizzz... Przypominam, że nie wrzucają się się zdjęcia bezpośrednio z własnego komputera (jest wątek o wrzucaniu grafik i zdjęć na forum)
    edit już wszystko widać
    Aha, jeśli robiłeś w plannerze ikea to może chciałbyś swój projekt udostępnić potencjalnym poprawiaczom?
    Jest wtedy duużo szybciej i łatwiej proponować alternatywy na wizualizacjach.
    A robi się to w ten sposób: cytat z postu użytkownika CARLITOBRIGANTE
    "Jak jesteś zalogowana/y w progamie IKEI, to muszisz sobie wysłąć ten projekt na maila.
    Następnie ten link co jest w mailu, będzie mogła oglądać osoba trzecia. " I ten link trzeba by wkleić do postu.

    W międzyczasie polecam lekturę szacownego wątku o wizualizacjach, oczywiście jeśli tego nie zrobiłeś (przynajmniej ostatnie 30 stron, czyli najaktualniejsze wpisy - czyta się szybko, bo jest też sporo wizualizacji i inspiracji, więc się nie przerażaj ) Poruszanych było sporo kwestii związanych z aspektami funkcjonalnymi różnych ustawień w kuchni typu wielkości blatu roboczego, wysokości szafek itd. Każdy ma swoje własne wątpliwości, ale może parę kwestii Ci się wyjaśni.

    Co do okapu - odpowiem od razu - ja uważam, że warto mieć, nawet jeśli tylko w funkcji pochłaniacza. Ja używam regularnie, bo choć hałas jest większy to uważam, że pozwala zebrać część zapachów i oczyścić powietrze w bezpośrednim obszarze kuchni. Otworzyć okno nie zawsze można, więc warto mieć alternatywę i wspomaganie systemu wymiany powietrza. Ale jeśli ktoś nie używa - nie ważne z jakich względów, to faktycznie może z niego zrezygnować. To jest moje zdanie. Poszperaj na forum, podejrzewam że temat za i przeciw okapom już się pojawił. A jeśli nie, to możesz zacząć nawet oddzielny wątek (np. jest wątek za i przeciw kominki więc analogicznie...)
    Ostatnio edytowane przez Aantenka ; 27-01-2012 o 07:32

  7. #4927
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja bym zrobiła na wprost wysoka zabudowę, coby bałagan kuchenny schowac za krótkimi ściankami.

  8. #4928
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    witam

    to nasz 1 posty w tym wątku
    prośba o komentarz - opinie i sugestie do naszego projektu kuchni







    z pewnością jeszcze musimy popracować nad oświetleniem ....
    2 rzecz która jest nasza bolączką to zlewozmywak ... pierwotnie nie chcieliśmy by był "na wierzchu"
    niestety okazuje się że chyba nie ma innego wyjścia jak umieszczenie go pod oknem
    odpływ kanalizacji mamy w prawym narożniku kuchni - musi on pogodzić zmywarkę jak i zlewozmywak oraz dolna zabudowę narożnika ...

    pod zlewem kosz na śmieci z serwo drive i obok zmywarka

    drzwi na prawej ścianie są do spiżarki która będzie pod schodami

    co Wy o tym sądzicie??

    pozdrawiamy
    Renata i Konrad
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 27-01-2012 o 00:17

  9. #4929
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Rachela_Milan
    Zarejestrowany
    Jan 2012
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    60-461
    Posty
    29

    Domyślnie

    R&K Wspaniała kuchnia

    Bardzo podoba mi się dobór kolorów.
    Zastanawiam się tylko, czy blatu roboczego nie będzie zbyt mało?
    Zrezygnowałabym też z tej szafki wiszącej po prawej stronie okna.

  10. #4930

    Domyślnie

    Kingvince - skoro już mogę podziwiać Twoje wizualizacje to kilka komentarzy z mojej strony.

    Jeszcze raz brawo za wyczerpujący i szczegółowy post - ja na przykład bardzo lubię mieć na początku dużo informacji Odwaliłeś kawał dobrej roboty.

    1. Zakładam że dobrze czytam plan i zabudowa duża wypada po prawej stronie od wnęki na salon. I tutaj muszę zgodzić się z Elfir, że korzystniejsze byłoby ustawienie zabudowy wysokiej na ścianie naprzeciwko wnęki na salon. Po prostu cały bałagan na wierzchu ładnie by się schował.

    2. Aktualnie jak dla mnie wygrywa projekt nr 3.

    Z powodu lodówki w świetle wnęki na salon odrzuciłabym projekty nr 1 i 4 oraz projekt nr 5, gdzie zamiast lodówki jest szafka, co mi się jeszcze mniej podoba.
    Takie rozstrzelenie zabudowy
    a) nie pasuje do uporządkowanej przestrzeni kuchni nowoczesnych - a w tym kierunku podążasz planując białe lakierowane fronty oraz szkło i inox
    b) zabiera - IMHO niepotrzebnie światło okna.
    Jeśli potrzebujesz miejsca do przechowywania to po prostu możesz wysoką zabudowę pociągnac do sufitu.

    Jedyny minus projektu nr 3 to stosunkowa niewielka ilość blatu roboczego...

    Projekt nr 2 to bardziej klasyczne ustawienie sprzętów, zyskujesz odrobinę blatu. Zakładam, że z powodu ograniczeń programu płyta i zlew są tak blisko komina, na pewno trzeba by je trochę odsunąć, żeby się dobrze pracowało..
    Tylko, że tutaj, zwłaszcza przy otwartym salonie i niezabudowanej lodówce optycznie układ wypada kiepsko. Tutaj można by spróbować trochę zabudowę odwrócić, tzn. na ścianie widocznej z salonu dać cargo, piekarnik i płytę, a na ścianie po lewej stronie lodówkę i zlew plus wszędzie górne szafki.

    Wyglądałoby to mniej więcej tak:
    Szafki dolne oczywiście ustawione mniej więcej (zgodnie z mozliwościami mojego programu), zmywarka 60cm, panel odkryty, żeby było widać, gdzie jest, lodówkę miałam w swoim programie tylko zabudowaną, w tej opcji najlepiej byłoby obudować komin i zrobić go 60x60cm.



    Widok z salonu:



    Spróbuj sobie ustawić podobnie w Twoim ikeowskim projekcie, pamiętając o powiększeniu komina do 60x60cm. Kuchnia robi zupełnie inne wrażenie optyczne niż kuchnia z wysoką zabudową. Nie ma wysokich szafek, ale za to masz miejsce do przechowywania w szafkach górnych i na pewno więcej blatu roboczego.

    Teraz pytanie do Ciebie co jest dla Ciebie ważne i wygodne w kuchni. Ja na przykład lubię przestrzeń wokół siebie i wygodne użytkowanie zlewu oraz płyty są ważniejsze niż nowoczesna optyka. Dlatego pewnie wybrałabym projekt z większą ilością blatów, choć ma wygląd mniej nowocześnie atrakcyjny.
    Ale jak możesz się przekonać czytając wątek, nie wszyscy potrzebują tyle miejsca co ja i wolą np. płytę czy zlew gdzieś tam ściśniętą po to, żeby mieć podwieszany piekarnik i więcej wysokich słupków.
    Tutaj decyzję ostateczną zawsze musi podjąć użytkownik, bo tylko on wie, jak mu będzie najwygodniej

    Na koniec jeszcze dwa słowa o blacie - drewniany kolor ociepla, szary lub ciemny wychładza i nadaje elegancji. A najlepiej poogląaj zdjęć kuchni w wątku pochwalcie się swoimi kuchniami. Myślę, że jeśli tam nie znajdziesz inspiracji to nie wiem gdzie Plusy i minusy różnych materiałów - też zachęcam do poszperania na forum.

    Na wyspę w Twojej kuchni ja miejsca nie widzę.

    Cóż, mam nadzieję, że trochę dostarczyłam materiału do przegryzienia intelektualnego.

  11. #4931

    Domyślnie

    kingvince wg mnie okap jak najbardziej potrzebny- ogranicza rozprzestrzenianie się tłustych osadów - okap nie musi byc wypasiony
    aksamitkowy dom
    komentarze

    Laim*PL Domowa Hodowla Kotów Rasowych Ragdoll

  12. #4932

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    witam

    to nasz 1 posty w tym wątku
    prośba o komentarz - opinie i sugestie do naszego projektu kuchni



    z pewnością jeszcze musimy popracować nad oświetleniem ....
    2 rzecz która jest nasza bolączką to zlewozmywak ... pierwotnie nie chcieliśmy by był "na wierzchu"
    niestety okazuje się że chyba nie ma innego wyjścia jak umieszczenie go pod oknem
    odpływ kanalizacji mamy w prawym narożniku kuchni - musi on pogodzić zmywarkę jak i zlewozmywak oraz dolna zabudowę narożnika ...

    pod zlewem kosz na śmieci z serwo drive i obok zmywarka

    drzwi na prawej ścianie są do spiżarki która będzie pod schodami

    co Wy o tym sądzicie??

    pozdrawiamy
    Renata i Konrad
    Kuchnia ładna, faktycznie fajne kolory. Zlew jak dacie w ciemnym konglomeracie, to wam się "schowa" ale trzeba będzie pilnować ładu, bo jest faktycznie na centralnym widoku.
    O blat bym się nie martwiła, bo stół jest zlokalizowany na tyle fajnie, że można z niego korzystać jak z półwyspu.

    Ja bym pokwękała na lokalizację płyty - mało miejsca i wydaje się być blisko lodówki, ale nie wiem, jak by to można było rozwiązać. Przesunąć/zmniejszyć drzwiczki do spiżarni i odsunąć lodówkę? Mniejsza lodówka? Pewnie tak będzie musiało zostać... Dajcie później najwyżej znać, jakie są plusy i minusy takiej lokalizacji płyty.

    Jeśli zrobicie okap nad płytą, to również rozważyłabym rezygnację z szafki po prawej stronie okna.

  13. #4933
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    okapu nie będzie - rozważaliśmy ewentualny pod szafkowy ale kolega stwierdził że szafka byłaby i tak nieużytkowa

    zastanawiamy sie jeszcze nad 3 opcjami
    1. przesuniecie płyty w kierunku narożnika (moze bedzie szerwsza a nie kwadratowa , bo jeszcze nie wybrana)
    2. ewentualne przesuniecie zlewu w strone prawego naroznika i odwrocenie strony z suszarką lub rezygnacji z niej - wtedy szafka wiszaca bylaby z osuszaczem
    3. zamiana miejsc zlewu i płyty - okno bedzie ok 40 cm w glab - wiec odległość całkiem bezpieczna ze względu na gotujące się rzeczy na płycie i pryskający tłuszcz

    okno bedzie UR - ale to nie problem - mycie będzie z zewnatrz - bo parter

    Renia

  14. #4934
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post
    okapu nie będzie - rozważaliśmy ewentualny pod szafkowy ale kolega stwierdził że szafka byłaby i tak nieużytkowa

    zastanawiamy sie jeszcze nad 3 opcjami
    1. przesuniecie płyty w kierunku narożnika (moze bedzie szerwsza a nie kwadratowa , bo jeszcze nie wybrana)
    2. ewentualne przesuniecie zlewu w strone prawego naroznika i odwrocenie strony z suszarką lub rezygnacji z niej - wtedy szafka wiszaca bylaby z osuszaczem
    3. zamiana miejsc zlewu i płyty - okno bedzie ok 40 cm w glab - wiec odległość całkiem bezpieczna ze względu na gotujące się rzeczy na płycie i pryskający tłuszcz

    okno bedzie UR - ale to nie problem - mycie będzie z zewnatrz - bo parter

    Renia
    Wasza wizualizacja jest tak piękna, że szkoda w niej mieszać , ale warto mieć świadomość, że wybierając taki układ - wrażenia estetyczne przedkładamy ponad funkcjonalność i ergonomię.
    Skorzystałabym z tych sugestii:
    Cytat Napisał Aantenka Zobacz post
    Przesunąć/zmniejszyć drzwiczki do spiżarni i odsunąć lodówkę? Mniejsza lodówka?
    .
    Płyta ergonomicznie najlepiej pasowałaby na ścianie obok stołu.
    Natomiast płyta przy oknie nie jest dobrym rozwiązaniem - para, tłuszcz i widok garnków w oknie. Zaskoczył mnie też pomysł na brak okapu. Gdzie i jaką macie wentylację? Chcecie wykorzystywać do tego okno?
    Ostatnio edytowane przez julianna16 ; 27-01-2012 o 13:59

  15. #4935
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał Aantenka Zobacz post
    Jeszcze raz brawo za wyczerpujący i szczegółowy post - ja na przykład bardzo lubię mieć na początku dużo informacji Odwaliłeś kawał dobrej roboty.
    Kingvince
    ja też chwalę i doceniam . Dzięki temu jest mniej wątpliwości i konieczności kilkukrotnego poprawiania propozycji, bo zabrakło ważnych informacji. Oszczędza się czas i energię

    Cytat Napisał Aantenka Zobacz post


    Widok z salonu:

    Dla mnie super - nic dodać nic ująć . Zgadzam się, że lodówka / szafka osobno na ścianie z oknem bardzo źle wygląda i zaburza spójność. Szkoda, że zakupy już poczynione, bo zabudowane sprzęty lepiej się prezentują tym bardziej w otwartej kuchni.

  16. #4936
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    R&K - jeśli chodzi o wygląd - piękna. No, może poza tą szafką koło okna, przy płycie.

    Ale ja osobiście wole kuchnie mniej piękne a bardziej praktyczne w utrzymaniu w czystości.
    Stąd dostrzegam takie rzeczy jak:
    - czarny blat
    - przestrzeń między szafkami wiszącymi a pół-wysoką zabudową z piekarnikiem - idealne miejsce na kurzenie się.
    - półeczki nad stołem - co tam postawicie?

    Ja, i to jest moja prywatna opinia, związana z moim trybem życia, nie robiłabym stołu powiązanego tak ściśle z kuchnią. Większa impreza, wigilia i stół warto wystawić na środek pokoju, a najlepiej jeszcze rozłożyć, by weszło więcej ludzi.


    Acha - wydaje mi się, że zmieniając okno, można było dać je jeszcze bliżej wejścia do domu - wówczas z salonu byłaby widoczna głównie wysoka zabudowa, a zlewozmywak i płyta schowałby się za tą ścianką przy spiżarce. Ale to już po ptakach.

  17. #4937
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    dziekuję za uznanie wczoraj do późna nad wizualizacją pracowaliśmy ...

    Cytat Napisał julianna16 Zobacz post
    Wasza wizualizacja jest tak piękna, że szkoda w niej mieszać , ale warto mieć świadomość, że wybierając taki układ - wrażenia estetyczne przedkładamy ponad funkcjonalność i ergonomię.
    Skorzystałabym z tych sugestii:

    Płyta ergonomicznie najlepiej pasowałaby na ścianie obok stołu.
    Natomiast płyta przy oknie nie jest dobrym rozwiązaniem - para, tłuszcz i widok w oknie - tym bardziej jeśli mieszkacie na parterze. Zaskoczył mnie też pomysł na brak okapu. Gdzie i jaką macie wentylację? Chcecie wykorzystywać do tego okno?
    wiemy i chcemy by kuchnia miała to coś - obok kuchni mamy spiżarkę w której sporo sprzętów kuchennych jak i zapasów i gotowych produktów znajdzie swoje miejsce, wiec o brak miejsca w szafkach nie martwimy się

    chcemy by kuchnia przy takim wyglądzie zachowałą maksymalną właśnie funkcjonalność i ergonomię

    tak jak pisaliśmy okno będzie ok 40 cm w głąb (montaz w warstwie ocieplenia) dlatego sam tłuszcz i para od gotowania nie przeszkadzały by aż tak
    płyta na ścianie lewej (obok piekarnika) nie bardzo może być - mało miejsca - blat krótszy niż po 2 stronie ...

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    R&K - jeśli chodzi o wygląd - piękna. No, może poza tą szafką koło okna, przy płycie.

    Ale ja osobiście wole kuchnie mniej piękne a bardziej praktyczne w utrzymaniu w czystości.
    Stąd dostrzegam takie rzeczy jak:
    - czarny blat
    - przestrzeń między szafkami wiszącymi a pół-wysoką zabudową z piekarnikiem - idealne miejsce na kurzenie się.
    - półeczki nad stołem - co tam postawicie?

    Ja, i to jest moja prywatna opinia, związana z moim trybem życia, nie robiłabym stołu powiązanego tak ściśle z kuchnią. Większa impreza, wigilia i stół warto wystawić na środek pokoju, a najlepiej jeszcze rozłożyć, by weszło więcej ludzi.
    Elfir co do kolorystyki jeszcze decyzja nie podjęta - taką wstępnie przyjeliśmy , choć zastanawiamy się właśnie nad odwórceniem kolorów - wtedy blat byłby jasny
    ta wąska przestrzeń jest również idealnym miejscem np na wypieki świateczne czy inne rzeczy - o kurz sie nie obawiamy
    a półeczki mają charakter czysto dekoracyjny - zastanawiamy sie tylko czy drewniane jak na projekcie czy szklane i LEDem RGB (na tle czarnego te 3 kolory pięknie by się prezentowały)

    co do stołu - ten jest tylko i wyłacznie do uzytku codziennego - dla 5-6 osób lub małych kameralnych spotkań - jak wiadomo imprezy rozpoczynaja się czesto w kuchni i w kuchni sie kończą ... do wiekszych uroczystości mamy piękny stół (teraz uzywamy go w bolku) 2m ktory rozsuwa się do 3,5m i miesci przy sobie do 16-18 osób

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Acha - wydaje mi się, że zmieniając okno, można było dać je jeszcze bliżej wejścia do domu - wówczas z salonu byłaby widoczna głównie wysoka zabudowa, a zlewozmywak i płyta schowałby się za tą ścianką przy spiżarce. Ale to już po ptakach.
    tego nie kumamy , wytłumacz prosze bardziej precyzyjnie o co chodzi z tym oknem i wysoką zabudową ?

    półkę w prawym rogu jakoś zmienimy - jeszcze nie wiem jak ... zależy gdzie finalnie wyląduje zlew a gdzie płyta - nie chcemy osuszacza na wierzchu - wiemy ze powinien byc schowany - takie wnioski z obecnej kuchni gdzie również jest zmywarka a mimo to sporo sie myje recznie i wszystko widac gdy osuszacz jest na blacie

    lodowka - jeśli nie bedzie innego wyjscia bedzie zwykła 60 - ale bardzo podoba nam sie tak ... "70"



    drzwi do spiżarki można o 10 cm zmiejszyć ... ale czy to coś zmieni ??

    Renata i Konrad
    Ostatnio edytowane przez R&K ; 27-01-2012 o 14:12

  18. #4938
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar julianna16
    Zarejestrowany
    Sep 2010
    Posty
    4.705

    Domyślnie

    Cytat Napisał R&K Zobacz post

    drzwi do spiżarki można o 10 cm zmiejszyć ... ale czy to coś zmieni ??
    Lodówka pierwsza klasa .
    Te 10 cm wydaje się niewiele, ale Aantence chodziło o to (jak sądzę), że dzięki temu zyskacie więcej blatu między płytą a lodówką właśnie. Te dwa sprzęty blisko siebie powodują większe straty energii, poza tym gotując i stojąc przy płycie będzie ciaśniej z prawej strony - tutaj te 10 cm może zmniejszyć ryzyko uderzania łokciem o lodówkę podczas mieszania w garnku stojącym głębiej . Zaleca się by za płytą było minimum 40 cm dla wygody i np. do odstawiania garnków - ile jest u Was?
    To tylko nasze propozycje, którymi staramy się pomóc .

  19. #4939
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.176
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    R&K

    Chodziło mi o takie rozwiązania (głównie to drugie, chowające zlew):



    Wówczas zlew nie jest w świetle okna, ale blat roboczy jest doświetlony.

  20. #4940
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar R&K
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Posty
    5.062
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    okna juz nie przestawimy - niestety tak to juz jest jak sie nie zrobi projektu kuchni jeszcze przed wymurowaniem ścian ...

    pytal ktos jeszcze o brak opaku
    wentylacja bedzie mechaniczna a płyta indukcyjna a nie gazowa tak wiec rozważaliśmy co najwyżej pochłaniacz ale nie mamy dla niego miejsca i jakoś nas nie ciśnie

    ja jeszcze Elfir zastanawiam sie nad odwrotna wersją - ciezka zabudowa po calości od spiżarki do samego rogu + blat roboczy pod oknem
    brak zabudowy po lewej stronie , w zamian rownoległy pas w formie wyspy/ stołu z płyta do gotowania
    wtedy zlew móglby pojc do lewego naroznika pod okno - tyle kanalizacje i wode da sie zrobic

Strona 247 z 613

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony