dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Temat: wiatrołap

  1. #1

    Domyślnie wiatrołap

    Witam jestem posiadaczem połowy blizniaka, jako ze wiekiem jestem dośc młody nie znam sie jeszcze na tych wszystkich sprawach prawa budowlanego i załatwiania papierków mam pytanka, ale do rzeczy,
    jak pisałem mam pół blizniaka , chciałbym wybudowac przy wejsciu murowany ganek (wiatrołap), niestety w miejscu przyszłej sciany jest skrzynka z zabezpieczeniem przedlicznikowym (w dośc kiepskim stanie, stary budynek instalacja aluminiowa)i teraz pytanka:
    - czy na taka "budowe" (wiatrołapa) potrzebuje jakiegos projektu pozwolenia itp.
    - czy moge sam przeniesc skrzynkę z zabezpieczeniem
    - do kogo nalezy wymiana instalacji od słupka na dachu(przyłącze napowietrzne) do licznika
    - ewentualnie jakie papiery i pozwolenia sa do tego potrzebne
    - i najwazniejsze dla mnie - orientacyjne koszty (narazie gryze sie z kazdym groszem- jestem w trakcie remontu)

  2. #2

    Domyślnie Re: wiatroap

    Budowa ganku - byc moze wystarczy zgloszenie ale upewnij sie w starostwie (zwlaszcza jak masz "zyczliwych" sasiadow).
    Granice eksploatacji przylacza napowietrznego ustala sie zazwyczaj na izolatorach na budynku (przy przewodach golych). Tak wiec cala pozoatala czesc instalacji jest Twoja i tylko Ty ponosisz koszty jej remontu, modernizacji itp. Skrzynki z licznikiem i zabezpieczeniami nie przeniesiesz samodzielnie bo sa oplombowane a za zerwanie plomb grozi kara. Tak wiec musisz sie w tej sprawie skontaktowac ze swoim zakladem energ. Nie ma teraz ogolnopolskich cenikow wiec dopiero po kontakcie z ZE bedziesz wiedzial na ile Cie za taka usluge skasuja.
    PZDR.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony