dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1

    Domyślnie projket kuchni- wersja 2 -co wy na to?

    no więc tak... zabrałam się po raz pierwszy w życiu do projektowania kuchni. nie powiem, że łatwe to zadanie z kliku wersji wybraliśmy tą, która mniej więcej nam odpowiada. program prosty z ikea więc wiele rzeczy uproszczonych, głównie zależało nam na rozmieszczeniu sprzętu i mebli. kuchnia otwarta z lewej strony na salon, z prawej na bibliotekę i schody na poddasze. ściana przednia to przeszklenie z wejściem. w słupku mikrofala, piekarnik, ekspres do kawy(?) i lodówka. blat dołączony do wyspy będzie oddzielnym blatem nałożonym na wyspę. mam nadzieję, że udało mi się choć trochę naszkicować obraz.
    a teraz najważniejsze pytanie: i co?








  2. #2

    Domyślnie

    a to węższe przejście do salonu po prawej musi tak być? bo mnie trochę niepokoi nagromadzenie najważniejszych sprzętów w jednym kącie (kuchnia, piekarnik etc...) i brak w bezpośredniej bliskości kawałka blatu do odstawienia brytfanki, garów... nie licząc oczywiście tego na zabudowie kuchenki.
    takie jest moje odczucie.

  3. #3

    Domyślnie

    jak dla mnie sprzety: plyta, lodowka i zlew sa zbyt daleko od siebie. Strasznie sie nabiegasz gotujac obiadek.

  4. #4

    Domyślnie

    aha - i boli mnie jeszcze komunikacja pomiędzy lodówką, a blatem roboczym


    po jakimś czasie będziesz marzyć o wielkiej pile łańcuchowej, aby ściąć ten narożnik

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Wyspa jest tak duza, ze zmiesci sie na niej rowniez plyta.
    Jesli lodowke i piekarnik przestawisz tam gdzie teraz plyta to sie okaze ze glowne czynnosci i funkcje kuchni zmiescisz w tej przestrzeni i calosc stanie ergonomiczna .
    Ten kat gdzie wyrzucilas lodowke stanie sie albo zbedny albo dodatkowym miejscem na cos np na blat pomocniczy, "spizarnie-przechowalnie" etc.
    Ale wiem ze jak sie cos raz ustawilo to czasem trudno sie od tego uwolnic a i czasem namiar miejsca nie jest szczesciem

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał 2112wojtek
    ... jak sie cos raz ustawilo to czasem trudno sie od tego uwolnic a i czasem namiar miejsca nie jest szczesciem
    mówiąc krótko - zresetuj się
    i zacznij od początku (wiemy, wiemy - te rury, kable, kanały wentylacyjne - damy radę )



    albo poczekaj na milion dwieście wklejanek od ... pewnej inspiratorki

  7. #7

    Domyślnie

    Zgadzam się z przedmówcami - kuchnia w takim ukladzie będzie niefunkcjonalna.

    To poziome nad wyspa to jest okno ?
    Jaka jest szerokośc kuchni w miejscu, gdzie stoi wyspa ??
    Czy konieczne jes to przejscie do salonu między kuchenką a zabudową z lodówką ?

  8. #8

    Domyślnie

    Mi w tym układzie najbardziej brakuje blatu roboczego koło kuchenki, no i tego ze kuchenka jest roździelona ze zlewem- ja już widzę w wyobraźni, jak moje dziecko wbiega mi pod nogi jak ja będę szła z gorącym garnkiem do zlewu żeby odcedzić makaron.

  9. #9

    Domyślnie

    zgadzam się z przedmówcami do bólu
    Moze jeszcze takie rozwiązanie?
    Jaką masz przestrzen pomiedzy wyspą a oknem? Jesli pod oknem na całej jego długosci zmiesci sie blat roboczy to tam mozesz umiescic w prawym rogu słupek z lodówką, w blacie kran, a na wyspie płyta (pod warunkiem ze zostanie Ci przestrzen na swobodne poruszanie sie (jakies 115 cm). Tam gdzie teraz jest plyta wstawic słupek z piecykiem, mikrofalą, moze jakaś szafka typu cargo, a wneka gdzie w tej chwili masz słupki pomiesci mała szafko-spizarke.
    Nie znamy wymiarów wiec moze powyzsze pomysły są bez sensu, wybacz

    W kazdym razie trójkącik lodówka-kran-płyta no i oczywiscie blacik , naprawde musi być wygodne w użytkowaniu. Ja w tej chwili kazde z tych rzeczy mam na innej scianie , nie polączone zadnym blatem, a kuchnia ma ponad 20m. Katastrofa, bieganina straszna, ale cóz to jest do 300-letni, kto sie wtedy zastanawiał nad ergonomią kuchni

  10. #10

    Domyślnie

    dzięki serdeczne za opinie!
    w wolnej chwili przerobie zadanie ponownie niektóre z waszych rozwiązań zawierały moje inne projkety ale wydawały mi się takie typowe. głównie drażniło mnie to, że pomieszczenie jest duże a meble na jednej kupie to drugie przejście do salonu też mnie zastanawia chociaż wolałabym je chyba zostawić . no dobrze przemyśle temat i zwrócę się o pomoc jeszcze raz. liczę na was ponownie!!!

  11. #11

    Domyślnie

    czekamy z niecierpliwością
    Ta kuchnia może być naprawde super, ale wymaga pokombinowania.
    A to tym lepiej bo napewno będzie wyjątkowa.
    Co tu zresztą gadać, w tak już wyjątkowym domku nie może być inaczej.
    Pozdrawiam

  12. #12

    Domyślnie

    w jakim programie wykonałas ten projekt?

  13. #13

    Domyślnie Re: projket kuchni-co wy na to?

    odpowiem za edittę , bo akurat jestem zalogowany

    Cytat Napisał editta
    ... program prosty z ikea więc wiele rzeczy uproszczonych...
    Przyjrzałem się projektowi, w zeszłym roku przechodziliśmy przez to samo
    Mam podobne odczucia, jak poprzednicy, editta - do dzieła
    Ja w końcu używałem PRO100 demo, robiłem zrzuty ekranu i do Painta...
    Nie obyło się bez pomocy fachowej projektantki. Miła pani wykonała wstępny projekt w swojej, profesjonalnej wersji programu, a ja mogłem otwierać pliki właśnie w wersji Demo.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał malmuc
    czekamy z niecierpliwością
    Ta kuchnia może być naprawde super, ale wymaga pokombinowania.
    A to tym lepiej bo napewno będzie wyjątkowa.
    Co tu zresztą gadać, w tak już wyjątkowym domku nie może być inaczej.
    Pozdrawiam
    dzięki serdeczne za miłe słowa

  15. #15

    Domyślnie

    no dobrze... wersja nr 2. nie spędziłam nad nią zbyt dużo czasu ale wiem, że mi pomożecie. najpierw jednak zdjęcia z widokiem na kuchnię (powinnam zrobić to już na samym początku) może chociaż trochę naświetlę sytuację z jaką się borykam. na zdjęciu;
    1. ściana 1,20m to komin (po drugiej stronie pojawi się kominek)
    2. wnęka w kuchni nie jest na planie kwadratu jak na projekcie (lewy bok jest krótszy od prawego)
    3. wejście z wiatrołapu prowadzi prosto na kuchnię dlatego zależy mi aby kuchnia była prosta, bez nadmiaru mebli a najbardziej zależałoby mi aby wielkie szafki (zabudowa lodówki czy piekarnika) nie pojawiały się na pierwszym planie (stąd na pierwszym projekcie ich miejsce we wnęce)

    część kuchni i widok na salon

    widok z salonu na kuchnię

    wnęka

    a teraz projekt nr 2
    1. we wnęce lodówka side by side (gdyby miała tam stanąć to na pewno w jakiejś obudowie-drewno czy cóś)
    2. pod ścianą szafki -30-80-30-60(piekarnik)-60(ekspres do kawy)
    3. wyspa od lewej -80-60(zmywarka)-80





    i jak???
    bo ja chyba nadal skłaniam się za wersją pierwszą. a może obrócić wyspę jak w projekcie 2 i byłoby lepiej??

  16. #16

    Domyślnie

    upewniam się, czy kuchnia to płyta elektryczna, a nie gazowa, bo inaczej:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=87006

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Trurl
    upewniam się, czy kuchnia to płyta elektryczna, a nie gazowa, bo inaczej:
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=87006
    płyta będzie ceramiczna. mogę przesunąć ją w lewo, okap też przypadkowy, a szafka pod płytą ma 80cm, mogę zastąpić 60-tką więc jakieś pole manewru pozostaje. poza tym okno jest wysoko zawieszone.

  18. #18

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał editta
    albo płytę przenieść na miejsce zlewu
    O!

  20. #20

    Domyślnie

    Czyli poniekąd moja propozycja byłaby sensowana

    Cytat Napisał malmuc
    Jaką masz przestrzen pomiedzy wyspą a oknem? Jesli pod oknem na całej jego długosci zmiesci sie blat roboczy to tam mozesz umiescic w prawym rogu słupek z lodówką, w blacie kran, a na wyspie płyta (pod warunkiem ze zostanie Ci przestrzen na swobodne poruszanie sie (jakies 115 cm).
    O!
    Taki układ mieć będę ja,
    a to chyba oznacza ze będę mieć fajną kuchnię
    już się cieszę

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony