dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zoomone

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    7

    Domyślnie jak zerwac kafelki? a pozniej polyzc panele

    Witam

    Zaczynam remont i zapewne bede potrzebowal pare rad. Moj pierwszy post dotyczy wlasnie zmiany podlogi.

    Mianowicie mieszkam w bloku i zamierzam wymienic dotychczasowe kafelki na panele. Nie wiem jednak jak skuc dotychczasowa warste. Czy latwo jest oderwac kafelki? i w jaki sposob to zrobic.. Problem jest w tym ze mam pod nimi ogrzewanie podlogowe i nie chce go uszkodzic.

    Nastpena sprawa dotyczy polozenia paneli. Czy da sie tak oderwac kafelki aby powieszchnia byla wystarczajaca rowna? jesli nie to czy konieczna bedzie wylewka czy moze jakas inna metoda? chce miec jednolita wysokosc podlog we wszystkich pomieszczeniach i dlatego prosze o rady.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    Niestety nie wiem jak i czym kafelki były mocowane. Po prostu nie czuję jak mocno sie trzymaja.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar jabko
    Zarejestrowany
    May 2003
    Posty
    5.428
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    201

    Domyślnie

    Zostaw te kafelki pod spodem
    Ogromnie lubię kobiety, zwłaszcza te piękne i uległe.
    Dzienik JABKA
    Komentarze

  4. #4

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak pisze jabko - zostaw kafelki i połóż na nie panele. Też mieszkam w bloku i zrobiłem tak w kuchni. Nie mam wprawdzie ogrzewania podłogowego, ale myślę, że nie powinno zbytnio się przez to osłabić jego działanie.

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    zoomone

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    no myslalem nad zostawieniem kafelkow.. ale wtedy ta podloga bedzie duzo wyzsza niz pozostale, juz w tej chwili jest nieco wyzej. dodanie kolejnej warstwy chyba nie wchodzi w gre. a jaka grubosc moga miec panele + gabka czy jakis tam podklad?

    co do tego jak kafle byly monotowane i jak gleboko zamontowane jest ogrzewanie podlogowe to ja tez nie wiem bo dostalem je w takim stanie jakie jest dzisiaj.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    retrofood

    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Posty
    17.508

    Domyślnie

    kafle powinny się rozbijać po lekkim uderaniu młotkiem, bez uszkodzeń wylewki. problemem będą tylko pewnie spoiny, ale to trzeba będzie ściąć majzlem. Nie sadzę, żeby były większe problemy, no chyba, że kafle kładzione na supercement.
    Wypijmy zatem, wypijmy do dna
    Za pokręconą nić DNA



    Tu była reklama...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony