dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał mbz
    Tak, w niektorych gminach w Warszawie tez juz stoja piekne kolorowe pojemniki na szklo, makulature, plastik itp. I co z tego? Sama widzialam, jak podjechal woz do oproznienia tychze i wszystko razem wrzucil do jednego kontenera!!!
    Nie kieruj rozmowy na boczny tor. Tu już mówisz o innym problemie. Na razie u Ciebie tych pojemników nie ma. Prawda? Nie jesteś jasnowidzem i nie wiesz, że u Ciebie też tak będzie. To po pierwsze . A po drugie nie wiesz co się dzieje dalej z tymi mixem. Może jest wywożony do automatycznej segregarni. Przed moim blokiem do jednego pojemnika można wrzucać metal i plastiki.
    Pierwszy krok - niech gospodarz terenu postawi pojemniki.

  2. #22
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    mbz - Nam dostarczono (bezpłatnie) plastikowe worki: jeden na butelki PET a drugi na puszki po piwie i konserwach. Raz w miesiącu wystawia się je przed bramę, podjeżdża samochód ciężarowy i pracownicy ładują te worki na skrzynię. Gdy kiedyś zabrakło mi miejsca w worku na butelki Pet i poprosiłem o dodatkowy worek to odpowiedziano mi, że mogę ładować te odpady do tych samych worków gdyż potem i tak wszystko jest przeglądane i segregowane.
    Jest to logiczne. Nigdy nie można mieć pewności, że w danym pojemniku nie ma innych śmieci a widocznie taniej jest "puścić" w trasę jeden samochód zbierający wszystkie odpady i potem je segregować, niż po każdy z odpadów organizować osobny transport.
    Np. Ciekawe ile baterii wyjmuje się z pojemnika każdego miesiąca.

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Halo, halo, prosze o odrobine uwagi przy czytaniu, bo to nie ja powinnam byc adresatem waszych uwag. Ja napisalam tylko komentarz do posta:

    Cytat Napisał Anonymous
    Dla przeciwwagi - podpisałam z Retmannem umowę o wywóz śmieci i zapytałam o możliwość ustawienia pojemników na segregowane śmieci. W odpowiedzi usłyszałam, że jak chcę segregować, to muszę to sobie załatwić przez Urząd Miasta (!!!), bo to oni ustawiają takie pojemniki. Retmann się w to nie bawi. No i nie segreguję, mimo że bym chciała.
    tylko ze pozniej ktos zacytowal moja odpowiedz z taka wlasna odpowiedzia:

    mbz napisał:
    Anonymous napisał:
    Anonymous napisał:
    Dla przeciwwagi - podpisałam z Retmannem umowę o wywóz śmieci i zapytałam o możliwość ustawienia pojemników na segregowane śmieci. W odpowiedzi usłyszałam, że jak chcę segregować, to muszę to sobie załatwić przez Urząd Miasta (!!!), bo to oni ustawiają takie pojemniki. Retmann się w to nie bawi. No i nie segreguję, mimo że bym chciała.


    To bardzo źle robisz.



    A niby co innego moze zrobic? Przecież nawet jesli posegreguje smieci, to oni to potem i tak wrzuca do jednego kontenera.


    Na pytanie co możesz zrobić musisz sobie sama odpowiedzieć. Najpierw czy bardzo chcesz wogóle coś zrobić? Ja bym na początek zadzwonił do UM i się zorientował czy Urząd w swoich zadaniach ma określone powinności do spełnienia w w sprawie segregacji odpadów. (Ustawa odpadach). O ile mi wiadomo Urzędy także starają się , podobnie jak firmy o jakieś ISO Nr... Kwestie związane z odpadami i ochroną środowiska są istotnymi uzyskania certyfikatów... a za tym często stoją duże pieniądze, których władzom lokalnym zawsze brakuje.
    A tak wogóle Urząd może nie wiedzieć, że na twoim terenie porzebne już są osobne pojemniki na makulaturę, plastiki, szkło itd.
    U mnie pod blokiem takowe stoją, na wsi gdzie zbudowałem dom też.
    Dzwoń!!!



    i chyba stad wynikly te wszystkie uwagi pod moim adresem, ze ten ktos nie zauwazyl, ze ja sie nie pomylilam, tylko naprawde napisalam: A niby co innego moze zrobic?

  4. #24

    Domyślnie

    No fakt, zapętliło się, poszło na twoje konto. Uczestniczyłem w tej pętli więc sorry.

  5. #25
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Utylizacja segregowanych śmieci to nie tylko zadanie Gminy.

    Ustawa o ochronie środowiska nakłada na producentów towarów pakowanych w opakowania z matriałów nie podlegających biodegradacji obowiązek ich zebrania i poddaniu utylizacji. Każdy producent ma wyznaczony "limit" odzysku takich opakowań. Może to być np 20% wyprodukowanych opakowań. Jeśli producent nie wykaże, że taką ilość zebrał i zutylizował to nakładane są na niego wysokie kary. Dlatego też powstały liczne firmy które zbierają te opakowania (jak pisałem u mnie dotyczy to puszek po piwie, konserw i butelek PET), utylizują je a następnie odsprzedają producentom zaświadczenia o zutylizowaniu konkretnych wagowo mas opakowań.

    mbz - w swoim poście zarzuciłaś to, że pomimo wstępnej segregacji i tak wszystko ładowane jest na jeden samochód. Dlatego w swoim poprzednim poście odpowiedziałem co się z tym dalej dzieje.
    Przypomnę, jest to ponownie segregowane i utylizowane.
    Pozdrawiam

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    mbz

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    5.509

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    mbz - w swoim poście zarzuciłaś to, że pomimo wstępnej segregacji i tak wszystko ładowane jest na jeden samochód. Dlatego w swoim poprzednim poście odpowiedziałem co się z tym dalej dzieje.
    Przypomnę, jest to ponownie segregowane i utylizowane.
    Pozdrawiam
    Oby tak bylo Wowka, oby

  7. #27
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Utylizacja segregowanych śmieci to nie tylko zadanie Gminy.

    Ustawa o ochronie środowiska nakłada na producentów towarów pakowanych w opakowania z matriałów nie podlegających biodegradacji obowiązek ich zebrania i poddaniu utylizacji. Każdy producent ma wyznaczony "limit" odzysku takich opakowań. Może to być np 20% wyprodukowanych opakowań. Jeśli producent nie wykaże, że taką ilość zebrał i zutylizował to nakładane są na niego wysokie kary. Dlatego też powstały liczne firmy które zbierają te opakowania (jak pisałem u mnie dotyczy to puszek po piwie, konserw i butelek PET), utylizują je a następnie odsprzedają producentom zaświadczenia o zutylizowaniu konkretnych wagowo mas opakowań.

    mbz - w swoim poście zarzuciłaś to, że pomimo wstępnej segregacji i tak wszystko ładowane jest na jeden samochód. Dlatego w swoim poprzednim poście odpowiedziałem co się z tym dalej dzieje.
    Przypomnę, jest to ponownie segregowane i utylizowane.
    Pozdrawiam
    To zupełnie inna sprawa - tzw. opłata produktowa.

  8. #28
    Guest

    Domyślnie

    Dokładnie:USTAWA z dnia 11 maja 2001 r. o obowiązkach przedsiębiorców w zakresie gospodarowania niektórymi odpadami oraz o opłacie produktowej i opłacie depozytowej.
    (Dz. U. Nr 63, poz. 639).

  9. #29
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Tak, prawdopodobnie pomyliłem akty prawne niemniej zgodzisz się, że zasadę limitów utylizacji zużytych opakowań opisałem prawidłowo.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Tak, prawdopodobnie pomyliłem akty prawne niemniej zgodzisz się, że zasadę limitów utylizacji zużytych opakowań opisałem prawidłowo.
    Z grubsza tak.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony