dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Co zrobić z popiołem z pieca CO na węgiel?

    Jw.

    Gdy spytałem się firmy wywożącej śmieci na mojej wiosce, to popatrzyli na mnie jak na ET. Wniosek: nikt w okolicy tego nie zleca.
    Zakopują? Rozsypują? Zużywają do czegoś?
    Ilość to ok. 100 l/miesiąc.
    Jakieś sugestie?

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Żużel z pieca c.o. możesz wykorzystać do utwardzenia podjazdu ścieżki ogrodowej itd. Zależy to od twojego poczucia estetyki i rzeczywistych potrzeb.
    Co do pozostałych śmieci to jest to rzeczywiście problem. Odpady nadające się do recyklingu możesz np. "dowozić" do kontenera w jakimś pobliskim mieście. Wiem, że to kłopotliwe ale nie zachęcam do zakopywania czy też wyrzucania do lasu.

    Pozostaje jeszcze pytanie w gminie o to jak legalnie można pozbyć się odpadów bytowych.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Popiół z pieca to jest właściwie w 98% ( ) pył. + pojedyncze "żużelki" ok. 1 cm.
    Śmieci to nie jest problem - tutaj wywóz jest zorganizowany.
    Chodzi wyłącznie o popiół ze spalania. Teoretycznie mógłbym dosypywać do kontenera na odpadki ale wtedy wzrośnie mi ich całkowita objętość o ok. 50% co nijak ma się do systemu wywozu i stosowanych pojemników. A płaci się oczywiście "za sztukę" o określonej pjemności.
    Pomijam fakt, że oczywiście na kuble jest napis "nie wsypywać popiołu"

  4. #4

    Domyślnie

    U mnie połowa ludzi we wsi pali paliwem stalym.
    Popiół i żużel wynoszą na gruntową drogę i zasypują dziury.
    Pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Ja wyrzucam własnie do kubła na odpadki. Płacę za taki kubeł ( jak do normalnych śmieci tzw. komunalnych) 17 zł/ m-c. W lecie miałam jeden, a na zimę domówiłam drugi, na wiosnę zrezygnuję itd.
    Tyle ze na moich kubłach jest napis "nie wrzucać gorącego popiołu" Zimny można, pytałam podczas podpisywania umowy na wywóz śmieci.

  6. #6

    Domyślnie

    popiołem można ,trzeba palić. zalać go wodą i do pieca . gdy przyjdą mrozy zawsze go brakuje.po takim paleniu zostaje tylko trochę żużlu.pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie palenie popiołem?

    Przyznam, że nie rozumiem.

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    To proszę, wytłumaczcie mi jak tym popiołem z co ( ja mam węglowe) palić.

  10. #10

    Domyślnie

    dokładnie tak jak z miałem w pojemnik zalać wodą i do pieca .... robią sie potem z tego ładne kawałki żużlu i jak masz małe drzwiczki to moze byc mało przyjemne wyciąganie tego z pieca.

  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Ja też nie rozumiem - po co te manewry z "paleniem" popiołu??
    Ktoś próbował z i bez - jakie są różnice??

  12. #12

    Domyślnie

    z jest troche taniej - dopalasz te małe węgielki które zostały w popiele a poza tym utrzymujesz dłużej ogień w piecu. Analogicznie jak zasypanie miałem. Wracając do tematu ja wrzucam do kubłów na śmieci i nikt nie protestuje. Uzgodnione z wywożącymi. Teraz bede miał popiół z kominka - drewno i planuję nawozić tym działkę - czy to dobry pomysł?

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    skalin - popiół z drewna? Toż to stary (i skuteczny) środek przeciwko mszycom.

  14. #14

    Domyślnie

    OK a le po zimie to podejrzewam że będę go maił aż nadto no chyba że będzie potworna epidemia mszyc - 12m3 drewna - mam nadzieje ze nie spale wszystkiego. Cy można reszte na działke?

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Jasne, że tak. Nasi praszczurowie pogorzeliska lasów uważali za najżyźniesze gleby.

  16. #16

    Domyślnie

    znaczy ze dobrze to sobie wymyśliłem!

  17. #17

    Domyślnie co do odpadów ze spalania węgla/miału

    sądzę że dobry sposów to włąśnie utwardzanie dróg lub alejek...
    kiedy spalam drewno to dodaję takze drobne frakcje do kompostownika...
    a reszta ziu do kosza na śmieci...
    ...gust jest kwestią ... gustu??

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony