dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 70
  1. #1

    Domyślnie Pająki i kolor

    Czy ktoś słyszal coś na temat lubienia bądź nielubienia przez pająki jakichś kolorów?
    Właściwie to nie wiem, czy ten wątek powinien być tu czy w dziale porad zyciowych, ale ponieważ nie lubię no kurczę, boję się pająków (nie jestem wyjątkiem, wiem o tym), ale małe pająki w blokowych mieszkaniach nie przyprawiały mnie o palpitację serca. Takich smoków jakie pojawiają się w domu nigdy wcześniej nie widziałam. I teraz tak - jako, że trzy czwarte domu czeka na malowanie, to może jest jakiś kolor, którego unikają pająki. Mój mąż twierdzi, że nie lubią różowego Rzecz w tym, po pierwsze to jest również kolor, którego ja nie trawię, a po drugie - pewnie mój szanowny małż kpi sobie z mojej arachnofobii i testuje, czy jestem w stanie pomalować pół chałupy na różowo.
    No, powiedzcie, czy jest kolor, który może przynajmniej trochę odstraszyć pająki?

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Mam wrazenie, ze pajaki nie rozrozniaja kolorow... Podobno szczesliwy ten dom, w ktorym pajaki sa. Radze zalozyc moskitiery na okna a poki co wysprejowac wszystkie katy sprejem na pajaki.

  3. #3

    Domyślnie

    Jedno jest pewne ...na pewno nie lubią czystości
    Jak się często sprząta i omiata pajęczyny to się wynoszą
    a kolor ...no cóż muślę ,że każdy ma swój gust

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    jak sa koty w domu to pająków nie ma. Więc może kotek?

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    NIE WIEM CZY PAJAKI ROZROZNIAJA KOLORY ALE nie slyszalam o zadnych wiesciach typu "nie lubia niebieskiego" (jak podobno muchy)
    ale moze wlasnie niebieski?
    nie bedzie much = nie bedzie pajakow

  6. #6

    Domyślnie

    O kotku myslimy. Pewnie wkrótce sie pojawi.
    Moskitiery pewnie tez.
    Much póki co nie ma, a pająki są.
    Jedno jest pozytywne w tym wszystkim - nie muszę malować domu na różowo.

  7. #7

    Domyślnie

    Może odstraszacz pająków pomoże http://www.mediasklep.pl/catalog/pro...oducts_id/1752
    Pająki lubią wszystkie kolory, u nas jest ich bardzo dużo, ale ja akurat bardzo je lubię. Mam nawet swoje ulubione , takie wielkie czarne i włochate. Mieszkają sobie grzecznie a i z muchami w razie czego sobie radzą. Najpiękniejsze mam w drewutni. Znajomi mają odstraszacze i mówią , że działają. Do na nie przychodzą, koleżanka panicznie boi się pająków, ropuch i jaszczurek. U nas jest wszystko i to w dużych ilościach , chciałabym jeszcze zaskrońca, ale nie wiem jak go zwabić

  8. #8

    Domyślnie

    No, mokka ja tez do ciebie nie przyjdę.
    Trochę mam obiekcje przed tymi odstraszaczami, bo niewątpliwie mają też wpływ na ludzi rozmaite wibracje i dźwięki.
    Moja pajęcza obsesja niestety oplata mnie jak pajęczyna. Na pietrze mam sosnową podlogę i czasem siedząc przy komputerze katem oka widzę strasznego pająka. Okazuje się, na szczęście, że to duży sęk. Ale chwilami to wcale nie jest śmieszne.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anisia3
    O kotku myslimy. Pewnie wkrótce sie pojawi.
    Widzialam, ze masz slicznego piesia. Jak troche podrosnie na pewno sobie z pajakami da rade. A tymczasem moskitiery powinny dac rade.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Last Rico
    Zarejestrowany
    Jan 2006
    Posty
    2.036

    Domyślnie

    Nie wiem jakie masz pająki, ale na takie to może... jakiś kij by się nadał.

    http://www.youtube.com/watch?v=eMXTtj1qrCg
    beton wiąże ludzi...

  11. #11

    Domyślnie

    Pająki są ogromne. I czarne. A czasem z czymś białym na grzbiecie. Brr. Już mi się słabo robi. Zabijam je rzucając w nie kapciem.
    A psinka na razie jest taka mała. Ze dwa dni temu, to nie wiem, czy pająk go nie wygonił z legowiska. Siedzial sobie na ścianie tuż nad jego legowiskiem, a ten biedak siedzial metr dalej.

  12. #12
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anisia3
    A psinka na razie jest taka mała. Ze dwa dni temu, to nie wiem, czy pająk go nie wygonił z legowiska. Siedzial sobie na ścianie tuż nad jego legowiskiem, a ten biedak siedzial metr dalej.
    Biedaczek! Kup sprej na pajaki, bo Ci pieska zagryza Ale dorosnie i bedzie przeganial okropne robale!

  13. #13
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar bobiczek
    Zarejestrowany
    Oct 2001
    Posty
    5.014

    Domyślnie

    mietła
    mietłą go, i laciem

  14. #14

    Domyślnie

    Potraktowałam go kapciem. Dwa razy musiałam rzucać, bo cholernik uciekał. A ja przecież rzucam z bezpiecznej odległości.

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar EZS
    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Skąd
    Łódź-Bałuty
    Posty
    14.190
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    157

    Domyślnie

    Też nie przepadam więc
    - we wszystkich przewodach wentylacyjnych mamy kratki z siatką
    - drzewo na rozpałke trzymamy przed domem, wnosimy tyle, co do kozy
    Pająki nadal są. Bywaja.
    Mój pies ich nie je, raczej próbuje się bawić
    Słyszałam, ze nie lubią świeżej farby (kolor obojetny, byle smierdziała). Faktycznie, jak wymalowałam sławojkę budowlaną, to pająki ją omijały... póki smierdziała. A kupowałam najgorszą i najmniej ekologiczną farbę w markecie. Wystarczała na ok miesiąc. Ale w domu tego patentu nie da się zastosować. No, można malować ściany co 2 tygodnie

  16. #16

  17. #17

    Domyślnie

    To wygląda całkiem przekonująco. Czy rzeczywiście nieszkodliwe dla ludzkosci? Nie sądzę, ale przecież potraktuje się sprayem tylko najbardziej zagrożone miejsca.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) SPECBETON LADY Avatar malgos2
    Zarejestrowany
    Apr 2007
    Skąd
    KRK
    Posty
    39.718
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    163

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anisia3
    To wygląda całkiem przekonująco. Czy rzeczywiście nieszkodliwe dla ludzkosci? Nie sądzę, ale przecież potraktuje się sprayem tylko najbardziej zagrożone miejsca.
    No chyba nie bedziesz lizala scian ?

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał zaba_gonia
    jak sa koty w domu to pająków nie ma. Więc może kotek?
    To wygląda na to ze mam leniwego kotka Pająki przenoszone z drzewem wielkosci tarantuli (przynajmniej mnie się takie wydają ) biegają sobie po podłodze w najlepsze. Czasem tylko pies je dopadnie i schrupie a kot tylko na to patrzy

  20. #20
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar zaba_gonia
    Zarejestrowany
    May 2005
    Posty
    7.546
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    281

    Domyślnie

    Cytat Napisał verunia
    Cytat Napisał zaba_gonia
    jak sa koty w domu to pająków nie ma. Więc może kotek?
    To wygląda na to ze mam leniwego kotka Pająki przenoszone z drzewem wielkosci tarantuli (przynajmniej mnie się takie wydają ) biegają sobie po podłodze w najlepsze. Czasem tylko pies je dopadnie i schrupie a kot tylko na to patrzy
    bo kota widocznie przekarniłas!

Strona 1 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony