dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 139

Temat: Drzwi Cal

  1. #1

    Domyślnie Drzwi Cal

    Cześć
    Mam zamiar kupić drzwi zewnętrzne firmy call z Suwałk szukam ludzi którzy
    posiadają takie drzwi dębowe i czy jest sie do czego przyczepić po jakims czasie w ich użytkowaniu. Bo słyszałem że nie są takie najgorsze.
    Z góry dzięki za podpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Mam zakupione drzwi z tej firmy, dębowe, wzór 251, na temat firmy słyszałam dobre opinie, poza tym mają bardzo fajne wzornictwo i duży wybór, jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne. Mam nadzieję, że w użytkowaniu sprawdzą się w 100%, jeszcze nie mam zamontowanych... Przeprowadzka dopiero w sierpniu!
    Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego.

  3. #3

    Domyślnie

    my mamy

    nie pamietam jaki numer ale są solidne i jesteśmy bardzo zadowoleni

  4. #4

    Domyślnie

    Zdecydowanie polecam. To jedne z najlepszych drzwi z jakimi miałem do czynienia.

  5. #5

    Domyślnie

    Mam i ja
    Takie to oto jak na foto poniżej model SUMOWO (ale bez tej kołatki) , zamontowane niecałe 4 lata temu. Fajne , dobre, nic sie z nimi nie dzieje niedobrego, polecam.

    Życie to ciągła walka ! Do obiadu z głodem, po obiedzie ze snem.

  6. #6

    Domyślnie cal

    Cześć Pirat
    Mam pytanko czy wiesz że te drzwi nie są w całości dębowe czy to w czymś przeszkadza bo tu w sumie kilka jest modeli z dolnej półki jak się dowiedziałem w środku podobno szkielet drewniany i styropian bądz też wata?
    i jak są wykonane czy starannie?

  7. #7

    Domyślnie Re: cal

    Cytat Napisał pepe28
    Cześć Pirat
    Mam pytanko czy wiesz że te drzwi nie są w całości dębowe czy to w czymś przeszkadza bo tu w sumie kilka jest modeli z dolnej półki jak się dowiedziałem w środku podobno szkielet drewniany i styropian bądz też wata?
    i jak są wykonane czy starannie?


    Wybierając, któryś z modeli Cala polecam te, które w nazwie mają cyfrę, a nie tzw. jeziorne (ich nazwy pochodzą od jezior: Długie, Garbaś, Okragłe, Roś, Sumowo, Zelwa. Sa po prostu inaczej skonstruowane. Aha, nie kupujcie w marketach, bo dla nich są trochę inaczej robione.
    W Calu jest tez możliwe wprowadzanie pewnych modyfikacji wzorów, ale o to pytajcie w salonach.

    Pozdr
    sprzedawca

  8. #8

    Domyślnie

    Mamy drzwi CALa, drugi sezon, nic sie nie dzieje, drzwi wyglądają jak nowe. Opinie jakoby wersje robione dla marketów były gorsze to bzdura - chyba że mówimy o dedykowanych wzorach robionych tylko dla marketów. W 2006 roku uśmiałem się do rozpuku na Bartyckiej, gdzie najkrótszy termin oczekiwania na drzwi był w granicach 9 tygodni - standardowe drzwi bez naświetli, żadnen wymysł. Pojechałem do Praktikera na Okęciu i od ręki kupiłem ten sam model CALa bez żadnych histerii terminowych. Tam też drzwi trzeba zamawiać, ale mają kilka sztuk na stanie i jeśli pasują to można od razu zabrać. Są to te same modele co w pozostałych punktach sprzedaży.
    Reasumując, polecam drzwi CAL.
    H.

  9. #9
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    garnek3

    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    1

    Domyślnie

    Drzwi CAL to tragedia. Niedość że każdy element drzwi w innym odcieniu ( tak to jest kiedy zamawia się produkt widząc tylko wzór a potem przywożą 2 gatunek ) to na dodatek strasznie przemarzają - zamróz między futryną a skrzydłem do 1/4 wysokości drzwi. Dodatkowo dopłaciłem za zamki lockpol i to też był błąd , wkładka popsuła się po 2 dniach. Do sprzedawcy dzwoniłem kilkakrotnie i nic - zero interwencji. Nie wierzcie w coś takiego jak gwarancja firmy CAL. Nie wiem jak się wkleja zdjęcie bo bym pokazał jak wyglądają drzwi za prawie 4000zł

  10. #10

    Domyślnie

    a ja mam własnie model sumowo i jest ok

  11. #11

    Domyślnie

    Odnośnie modyfikacji to my zamówiliśmy takie:

    http://www.drzwi-cal.pl/drzwi_zewnetrzne/cal_402.html

    bez tej choinki i nalkejki ozdobnej (zostanie tylko wgłębienie) i kolor RAL 7016.

    Jak już przyjadą to wkleję fotkę, ale to za miesiąc pewnie.

  12. #12
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lemur6666

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    Niestety my drzwi z firmy Cal otrzymaliśmy z nabłyszczeniami lakieru - jak stwierdzono przy oględzinach są to "odparzenia" folii - i (sic!) "takie rzeczy się zdarzają". Jednak firma CAL odmówiła wymiany oferując naprawę. Ponadto w oficjalnej odpowiedzi sugeruje, że ślady te mogły również powstać w wyniku nadmiernego działania promieni słonecznych na zapakowane drzwi przy braku wentylacji...
    Ostatnio edytowane przez lemur6666 ; 30-04-2010 o 14:44

  13. #13
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Wito2008

    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    mam drzwi dębowe drugi albo trzeci sezon i jest ok i gdyby nie to że jakaś ekipa po zapaćkaniu farbą próbowała wyczyścić rozpuszczalnikiem to byłoby ok

  14. #14
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    bazal

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-016
    Dzielnica
    Cisowa
    Posty
    3

    Domyślnie

    Drzwi zewnętrzne "Cal" cieszyły się dobrą opinjią, do czasu nabycia drzwi zewnętrznych "Cal - 261".
    Po rozpakowaniu kartonu stwierdziłem brak na jednym z boków skrzydła uszczelki, wkładka górnego zamka wystaje ok, 4mm posa obrys skrzydła do wewnątrz, automatycznie strona zewnętrzna pokazuję "wpadnięcie wkładki" do środka.
    Montażysta autoryzowanego sklepu sprzedaży wykonywał podstawowe błędy montażu ramy, odbiegając od pionu. Po połączeniu ramy z naświetlem wkrętami, pozostawił "dziury" w ramie, które miały schować łeb tej śruby.
    Kiedy uszczelkę dostarczono w kopercie drogą pocztową, była na tyle zdeformowana, ze nie nożna ją było prawidłowo zamontować.
    Kiedy zgłosiłem moje niezadowolenie w firmie "Cal", otrzymałem odpowiedz; "że takie są standardy produkcyjne".(:

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.132

    Domyślnie

    Sprawa wystającej /wpadniętej/ wkładki to kwestia techniczna.

    Te drzwi mają taką konstrukcję i nie da się tego inaczej zrobić. Górny zamek jest klasy C i by spełniał oczekiwania anywłąmaniowości jest "cofnięty" głębiej niż zamek podklamkowy. Stąd różnica w wystawaniu wkładek (wiem, bo sam miałem z tym ostatnio przejścia z Klientem )
    Technicznie rzecz biorąc nie jest to wada. Wizualnie - kwestia gustu. Sprawa może wygląda gorzej, kiedy jest zastosowana tania klamka "wewnątrzna" która nie trzyma "za krótkiej" wkładki.

  16. #16
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    lemur6666

    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Posty
    9

    Domyślnie

    A ja nie polecam Firmy CAL. W lutym zamówione - jeszcze nie mamy. Oto dlaczego:

    Przyszły w końcu marca. Po zamontowaniu okazało się, że są przebarwienia.
    Jak się później okazało to odparzenia folii, w którą zapakowane były drzwi.
    Widoczne pod kątem po przekątnej skrzydła. Podobno "tak się zdarza".
    Skoro "tak się zdarza" dlaczego producent temu nie zapobiega ?

    Najpierw czekaliśmy 3 tyg na wizję lokalną potem kolejne 3 tygodnie na odbiór i
    montaż skrzydła tymczasowego. Obecnie czekamy 2 tygodnie na naprawione drzwi.

    Ekipa dzwoni w sam dzień przyjazdu
    (nie umawiają się wcześniej -inwestor musi rzucić wszystko bo CAL przyjeżdża)

    Trudno przewidzieć jak to się skończy i kiedy.

  17. #17
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Charlie
    Zarejestrowany
    May 2004
    Skąd
    Łódź
    Kod pocztowy
    94-234
    Posty
    4.621

    Domyślnie

    ach te markety
    Tu była reklama - Regulamin Forum pkt. 2.4 b/c w.g mnie to tu był KONTAKT do mnie

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.132

    Domyślnie

    Myślisz Charlie że to były drzwi z marketu? Nie brałem tej możliwości pod uwagę..

  19. #19

    Domyślnie

    Proszę o opinie o drzwiach CAL. Jak się Wam spisują po latach?

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.132

    Domyślnie

    Brak informacji jest na forach dobrą wiadomością.
    Gdyby się spisywały bardzo źle, to internet byłby pełny negatywnych opinii. Ale spokojnie - poczekajmy na głosy użytkowników. Z tym, że mam prośbę - niech piszą wszyscy (nawet Ci co nie zauważają, że mają drzwi) a nie tylko użytkownicy z problemami (bo o to zawsze najłatwiej)

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony