dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Budowa i remont - Mocne podstawy Murator grudzień 2008

    "Jeśli ściany są murowane, na ich górnej powierzchni można wykonać żelbetowy wieniec albo ułożyć warstwę cegieł, które zapewnią równomierny rozkład obciążeń na całej długości ścian, bez działania punktowego, co mogłoby doprowadzić do powstania pęknięć"
    Z całym szacunkiem ale Pani pisząca ten tekst zaskoczyła mnie bardzo. Z tego opisu (bo jest również na drugiej stronie zdjecie) wynika, że należałoby zrobić wieniec by budynek nie rysował się ale najlepszy teks to "które zapewnią równomierny rozkład obciążeń".
    Szanowna Pani redaktor z tego co się orientuję to do równomiernego rozkładu obciążeń budynku na grunt( odnoszę się do domków jednorodzinnych) służy ława betonowa czy żelbetowa. Nic nie dadzą te cegły i wieniec bo w miejscach drzwi już nie mamy obciążenia czyli nie rozkładają się one równomiernie.
    Pisanie takich informacji w tak popularnym miesięczniku dla inwestorów powoduje tylko spięcia pomiędzy kierownikiem budowy a inwestorem. Ludziom nie znającym się na branży budowlanej ciężko jest przekonać, że wieniec lub cegła nie są potrzebne a tylko podnoszą koszt budowy.
    Jeśli się mylę to proszę o poprawienie mnie.
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  2. #2

    Domyślnie Re: Budowa i remont - Mocne podstawy Murator grudzień 2008

    Cytat Napisał Pawel78
    " powoduje tylko spięcia pomiędzy kierownikiem budowy a inwestorem. Ludziom nie znającym się na branży budowlanej ciężko jest przekonać, że wieniec lub cegła nie są potrzebne a tylko podnoszą koszt budowy.
    Jeśli się mylę to proszę o poprawienie mnie.
    U mnie:
    1. ława schodkowa, na to bloczki betonowe zakończone wieńcem- nakazał kierbud
    2. strop monolit na ścianach z suporka. Ściana zakończona warstwą cegły pełnej - zalecenie kierbuda. Miałem wybór wieniec opuszczony albo obmurowanie cegłą

    Podobne zdanie mieli murarze z 30-letnim doświadczeniem

    Wszystko po to, aby rozłożyć równomiernie obciążenie.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o punkt 1 to można się ewentualnie zgodzic może były bardzo skomplikowane ławy. Ale jeśli chodzi o punkt 2 nie ma żadnego logicznego wytłumaczenia. Jeśli się mylę poprawcie mnie.[/code]
    Teraz budując zacznę od dymu z komina

  4. #4

    Domyślnie

    Czy wykonuje sie wieńce opuszczone?
    Ja miałem do wyboru:
    wieniec opuszczony albo wykorzystać darmową cegłę.

    Nie kwestionuję zaleceń kierbuda, który nie jest tylko na papierze.

    Na marginesie: kierbud to mój dobry kolega i jak na razie dobrze doradza.
    Sprytna osoba rozwiązuje problem. Mądra ich unika.
    Einstein

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    an-bud

    Zarejestrowany
    Mar 2007
    Skąd
    kuj.pom.
    Posty
    5.734

    Domyślnie

    jest to "poduszka" daje się ją w przypadku "słabszego" muru, może być też betonowa
    an-bud ...... Przyznaję że Polska mi zbrzydła za dużo święconej wody za mało zwykłego mydła (Tadeusz Boy Żeleński)
    Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.(Stanisław Lem)

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA OD ENERGOOSZCZĘDZANIAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar coulignon
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    6.268
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Firma Stropex ma bardzo fajne kształtki (jest parę fotek w dzienniku) które pozwalaja na wykonanie wieńca opuszczanego a jedoczesnie nie trzeba szalować wieńca.
    Nasz Dziennik

    "Z logiką jest tak, że gdy ktoś jej nie rozumie, to zwykle też nie rozumie że jej nie rozumie"

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony