dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 132
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stefek

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    3

    Domyślnie instalacja elektryczna

    ile daliście za pełną instalację elektryczną z przyłączeniem do ZK, oraz ewentualnie za instalację antenową, alarm i instalację sieci komputerowej.
    Dzięki

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Ja dałem X, mój sąsiad Y. Kolego takie informacje nic nie dają !
    Policz pkt elektryczne ( gniazdka oraz włączniki z oświetleniem )
    pomnóż to przez stawki w okolicy ( 30 - 40 pln !? ), za alarm, tel., komp.
    policz po 40-50 pln dodaj za kabel do domu po 40-50 pln/mb. I mniej więcej masz kwotę. Oczywiście stawki za pkt. są różne w Polsce.
    Pozdro
    J

  3. #3
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stefek

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    3

    Domyślnie

    Wielkie dzięki! Nigdy bym nie wpadł aby pomnożyć liczbę punktów przez ceną,rewelacja!
    Chyba ten dział nazywa sie lista płac, więc o to pytałem. Mam kilka ofer i chciałem porównać ceny za punk oczywiście, ale jak nie chcecie się chwalić to nie......

  4. #4

    Domyślnie

    Cena z punkt "elektryczny" -15-20 zł (u mnie 18, ale mam gwarancję). Alarm ( dziękuję _zbych_ za Twoje posty !!!), anteny, telefon i sieć komputerową zrobiłem sam.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Stefek

    Ale Ty zapytałeś nie o cenę za pkt. tylko za całość. Jeśli chodzi o pkt. to ja dałem po 30,- pln, za inne po 40,- pln, a za kabel do domu po 35,- pln. Myslę że teraz jest ok?
    Pozdro
    J
    I oby Twój elektryk był sprawnym i tanim fachowcem !

  6. #6

    Domyślnie

    Nasz elektryk (sprawdzony zresztą) podał nam cenę za całość (3tys. złotych z kablem) i możemy sobie wymyślić tyle punktów, ile nam się podoba, łącznie z gniazdkami internetowymi, domofonem, oświetleniem ogrodu, itp. Alarm płatny odzdzielnie: 200 zł. Domek parter z poddaszem, 140m2 z garażem. Wydaje mi się, że to przyzwoita cena? Co myślicie?

  7. #7
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    stefek

    Zarejestrowany
    Aug 2004
    Posty
    3

    Domyślnie

    dzięki za informacje

  8. #8
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar joannaj75
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    749
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    60

    Domyślnie

    Ile teraz bierze elektryk za punkt ? i czy dochodza jeszcze jakieś koszty przy samymy podłączeniu skrzynki do domu?
    od 1 Maja na swoim

  9. #9

    Domyślnie

    Dom 160m,pod Szczecinem, ok. 130 punktów (w tym RTV , sieć komputerowa LAN, przewody pod alarm, telefon, videofon, oraz pod głośniki), robocizna po 30 zł za punkt.
    W sumie dogadałem się tak, że ma wyjść nie więcej niż 13 000 za całość - robocizna plus materiały.
    Instalacja bardzo porządna, ok. 20 bezpieczników (obwodów) z zabezp. różnicowoprądowymi, nadmiarowoprądowymi itp.
    Być może da się taniej, ale nie będę ryzkował przysłowiowego "pana Czesia" ...
    Wydaje mi się, ze nie ma co oszczędzać na instalacjach, bo w ogólnych kosztach budowy domu to są małe kwoty, a zła/dobra instalacja bardzo wpływa na komfort użytkowania.

  10. #10
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    btx

    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Posty
    394
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    124

    Domyślnie

    u mnie właśnie elektrycy zaczęli kłaść instalację: 25zł/pkt, oczywiście bez białego montazu - to zrobię sam. okolice Gorzowa Wlkp / lubuskie
    Materiały będę kupował sam, bo nie wierzę że znajdą taniej (np.allegro). Niektórzy mówią że to firma to ma większe rabaty - GÓWNO PRAWDA!!!
    Może mają duże rabaty ale w najdroższych hurtowniach i po przeliczeniu i tak ja znajduję taniej. Tak przynajmniej było do aktualnego stanu budowy myślę tak będzie dalej

  11. #11

    Domyślnie

    Te ceny 25- 35 zł/ punkt to, jak rozumiem, bez materiału? Pozdrawiam
    Pozdrawiam Marzena

  12. #12
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar agateczka1987
    Zarejestrowany
    Feb 2007
    Posty
    129
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    20 zł za punkt za robociznę, wyszło 180 pkt, a za materiał zapłaciłam 2400 zł

  13. #13

    Domyślnie

    Witam
    Dom 180m plus pawilon handlowy 85m calosc 12000zl

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    eldorado

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    167
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Dobra wiadomość: ceny spadają.
    Obdzwoniłem dzisiaj trochę po ogłoszeniach i po polecanych przez znajomych elektryków i jest tendencja spadkowa kosztów robocizny.
    Dla przykładu: Niektórzy dalej śpiewają 30 zł za 1 punkt. Większość śpiewa po 25 zł, ale część z nich mówi, że są w stanie opuścić jakieś 10% od całości.
    Ale sa i tacy, którzy z powodu braku zleceń i sporej konkurencji na rynku żądają 20 zł za punkt plus 300 zł za rozdzienię.
    Już u siebie...

  15. #15

    Domyślnie ile za elektyka i hydraulika...cena?

    Mam pytanie do Was wiem ze ceny sa zroznicowane ale mam taka propozycje od Pana ktory sie tym zajmuje polecony przez moja budujaca ekipe i widzialem efekty jego pracy w 2 domach - a wiec : za cena 12.000 ma mi zrobic kompletna instalacje elektryczna i hydrauliczna - podam tylko ze w domu bede mial piec na ekogroszek lub pellety + kominek z rozprowadzeniem ciepla + podlogowna na całym dole + 2 lazienki na gorze + grzejniki na gorze + solary ....oczywiscie punkty elektryczne ponad 80 do konca niewiaem ile , na gorze 2 łazienki na dole jedna ubikacja i prosze tylko o Was rade czy to duzo czy nie wiem ze to mozna wsz policzyc za punkt itd ale jestem dogadany ze on robi wsz w calym domu i jak bedzie nie 80 a 100punktoe np elektrycznych to robi to gratis poniewaz roni calosc i cala kotlownie podlacza i poza domem takze kable prowadzi i na ogrod czyli generalnie wsz no pewnie prawie bo alarmow nierobi powiedzcie czy to duzo mi sie wydaje nie ale podajcie przykladowe ceny ale nie firm tylko osob takich prywatnych , wiem takze ze roznie liczas sobie za punkty zimna ciepla woda i inne przy np montarzu kotlowni , pozatym cena takze obejmuje montaz gebelitu itd pozdrawiam i czeka mna odpowiedz

  16. #16

  17. #17
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    eldorado

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    167
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie Re: ile za elektyka i hydraulika...cena?

    Cytat Napisał benik
    .oczywiscie punkty elektryczne ponad 80 do konca nie wiem ile
    Lepiej policz punkty dokładnie, bo 80 punktów to bardzo mały domek ma.
    Cena robocizny teoretycznie jest niska, a materiały w czyjej gestii ?
    Już u siebie...

  18. #18

    Domyślnie Witam

    Dziekuje za odpowiedz ale te 80pkt to tak napisalem to absolutne minimum moj domek bedzie mial 156 + 42 garaz czyli jakies 200m wiec napewno punktow bedzie wiecej a taj jak pisalem czy bedzie 120-150pkt cena sie niezmieni a materialy ja ponosze koszty kupna - wiem ze ten elektryk ma dojscie to tanszych grzejnikow 40% upustu a reszta materialow normalnie kupuje z nim razem w/g listy zrobionej przez niego , pozdrawiam

  19. #19

    Domyślnie

    a ile za biały montaż?

    czy 10 zł za punkt - bez względu czy gniazdko; włącznik, czy też antena to mało, dużo czy w sam raz?

  20. #20

    Domyślnie

    Witam


    Ma może ktoś z Was do polecenia dobrego i niedrogiego elektryka w okolicach Wrocławia (długołęka)

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony