dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 94 z 122
Pokaż wyniki od 1.861 do 1.880 z 2439
  1. #1861

    Domyślnie

    Cytat Napisał Catti Zobacz post
    Lui, a ten kredens musi stać na tej ścianie?
    Catti, mam jeszcze jeden pomysł, jak się obrobię z robotą, z której żyję, to pokombinuję jeszcze

    Cytat Napisał Venus_m Zobacz post
    Priorytetowo jednak drzwi i listwy
    Uwaga! będzie gorąco!

    Cytat Napisał AnnaMM Zobacz post
    Witaj Iw, pomysł z biało niebieską porcelaną oryginalny, gratuluję!
    Podrzucam, co znalazłam przy okazji moich poszukiwań, może się przyda
    Dziękuję za pochwały i inspiracje - tych nigdzie nie spotkałam grzebiąc w internecie

    Cytat Napisał diana_teresa Zobacz post
    Iw pamiętam jak było ze stolikami i ileż było nerwów ale z drugiej strony kto cię zrozumie lepiej niż szalony stolarz artysta?
    Cytat Napisał Doriko Zobacz post
    Myślę że skoro wiesz na co się piszesz to nie będzie tyle nerwów. Załóż dłuuuuuuugi termin realizacji i ze stoickim spokojem przypominaj się co róż. A może cię pozytywnie zaskoczy.
    Cytat Napisał aniaklasyka Zobacz post
    z tym stolarzem to ryzyk fizykchociaż często mówię,żę kto nie ryzykuję ten szampana nie pije
    Ok, nerwy i czekanie zostawiam na coś innego. Koniec pitu pitu... Zamawiam... DRZWI. Mam lekkiego stracha... no ale cóż... nie mogę patrzeć na te okropne dziady, które mam.
    Rzucam Wam wstępny szkic (przy okazji wyjaśniam, że skorzystałam z bazy, którą znalazłam u Kordelii). Bezwzględnie i absolutnie mają być dzielone na 15 pól. Takie będą do pokoju dziennego i do kuchni, reszta pełna (łazienkowe, do wiatrołapu i do pomieszczenia-pierdolnika). Wiem, że muszę poszerzyć dolny pas. Jakieś jeszcze sugestie?
    (rzucam kości, wpłacam zaliczkę i mogę zapaść w sen zimowy, bo realizacja w styczniu, co oznacza, że może będę je miała na Wielkanoc )

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi pelne 2 opaska wieniec moje.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	24,5 KB
ID:	281320Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	drzwi przeszklenie 2 opaska wieniec moje.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	44,6 KB
ID:	281321

  2. #1862

    Domyślnie

    I jeszcze inspiracje:

    KORONA




    A może zamiast korony dać opaskę - ramę?


  3. #1863

    Domyślnie

    Mam dwie wyceny. Różnica wynosi 30%. Oba kontakty to firmy, które wykonywały drzwi pokazywane tutaj na forum. Tańszy oferent proponuje mi drzwi sosnowe obłożone cienką warstwą mdf-u (jako zabezpieczenie prze żółknięciem), droższy chce zrobić skrzydła z sosny fornirowanej olchą. 30% piechotą nie chodzi, ale nie mam zupełnie przekonania do mdf-u (wystarczy, że mam z tego meble w kuchni). Jak sądzicie? Skoro już robić rewolucję, to chyba nie ma sensu iść na takie kompromisy, co?
    Tańszy wykonawca zrobił u jednej z nas drzwi nieterminowo i z drobnymi fuszerkami, droższy zrobił bardzo nieterminowo, ale bez zastrzeżeń jakościowych.

    Za to tańszy chce drzwi szklane zrobić w taki sposób, że każda szybka będzie montowana osobno, co mi bardzo odpowiada, bo droższy chce dać jedną taflę i na to nałożyć ramkę, ale to mi się nie podoba.

  4. #1864

    Domyślnie

    Luiza a robi Ci to duża różnicę? widać co jest mdf a co olcha? Projekty cudne - zazdroszczę i myślę po kiedy ja te swoje malowałam Tylko, ze u mnie drzwi strasznie dużo.

  5. #1865
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar diana_teresa
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    3.346
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Projekty rewelacja naprawde cudowne.
    Doradzić mi trudno bo z jednej strony tak z drugiej tak i kurcze sama nie wiem, no ale te szybki to bym chyba jednak oddzielnie montowała

  6. #1866

    Domyślnie

    a cóż to masz ochotę zlecić stolarzowi- artyście??
    bo chyba nie drzwi?
    ten pan po przejściach sprzed pół roku, zrobi ci wszystko przed terminem

    na płytach, mdf-ach, sosnach ani olchach nie znam się nic a nic
    podobają mi się na twoich projektach i takie z koroną i takie z opaską, ale u ciebie chyba bardziej widzę z opaską
    (te koronowane narzucają już pewien styl, potrzebują przestrzeni.... a opaska idzie w kierunku i nowoczesnym i klasycznym.... ale to tylko moje zdanie.... myślę, że dobrze to wszystko skomponujesz )

    przynoszę pomysł na stolik i pufę "w jednym" znaczy w komplecie (do przedpokoju)


    http://sprzedajemy.pl/akant-konsola-...2?source=right

    nie wiem ile masz tam miejsca, ale w ten sposób można by było pogodzić chęć posiadania stołka na staroś nie radoś z małą ilością miejsca na tenże
    ale cena nie jest za bardzo zachęcająca....:

    ale znalazłam coś jeszcze!!
    cena świetna
    wysyłam ci namiar na priv

    daj znać, czy bierzesz coś takiego w ogóle pod uwagę
    Ostatnio edytowane przez Catti ; 23-09-2014 o 20:09

  7. #1867

    Domyślnie

    Catti, bardzo Ci dziękuję za poszukiwania! Wszystkie pomysły mile widziane. Faktycznie, też myślałam o stołeczku wsuwanym pod konsolkę. Ta biała jest jednak zbyt "ludwikowata". Takie nogi są zupełnie nie w moim guście.

    DRZWI
    Zaczynam skłaniać się ku ofercie korzystniejszej cenowo, tym bardziej, że w tym przypadku miałabym 15 pojedynczych szybek w drzwiach przeszklonych. A takie szybki fazowane dodałyby dodatkowo bardzo dużo uroku.
    Wykonawca przy tej opcji namawia mnie na wykończenie drzwi sosnowych cieniutką warstwą mdf-u, która miałaby mnie uchronić przed żółknięciem białej farby. Kordelia zwróciła mi dzisiaj uwagę na to, że w przeciwieństwie do forniru, w takiej sytuacji miałabym gładko wykończoną powierzchnię drzwi (ponieważ drzwi będą białe, zachowanie rysunku słojów w fakturze nie stanowi dla mnie żadnego atutu).

    Jjana, nie żartuj, gdyby moje drzwi były dobrą bazą (drewno), też bym wybrała opcję przemalowania. Zrobiliście kawał dobrej roboty z fantastycznym efektem estetycznym!

  8. #1868

    Domyślnie

    Lui, wzór drzwi przepiękny! Gdybym teraz robiła u siebie, to chyba też zrobiłabym szybki od góry do dołu (teraz mam 3x4 plus na dole płycina). Oferta tańszego stolarza wygląda ciekawie, zwłaszcza te osobne szybki, które można fazować. Nie wiem, jak chcesz je wykańczać, ale jeśli myślisz o fazowanych (cudo!), to broń Boże nie rób matowych środków, tylko zostaw przezroczyste. Matowy środek z przezroczystą (fazowaną) obwódką wygląda - moim zdaniem - dość słabo. Zerknij:



    Albo całe matowe (wtedy bez fazy), albo całe przezroczyste.

    Jeśli chodzi o obłóg z mdf, to chyba nie ma się czego bać. Też mam drewno w warstewką mdfu i nic się z tym nie dzieje. Obwódka zamiast korony - super. Wygląda lżej i jakoś tak bardziej stylkowo.

  9. #1869

    Domyślnie

    Nie, nie, spokojnie, żadnych przydymionych szybek Tylko przezroczyste, no i z fazką to byłoby spełnienie moich marzeń

    W sprawie korony: mam wrażenie, że jeśli dam koronę, drzwi zrobią się optycznie wyższe, co powinno być korzystne w moim domu, gdzie pomieszczenia są niskie. Dobrze rozumuję czy popełniam błąd?
    Nie mam tylko przekonania do żłobkowania w listwach bocznych, wolałabym raczej, żeby były po prostu jakoś fazowane, ale nie z potrójnymi kanelurami. Sęk w tym, że nie mogę znaleźć jakiegoś fajnego wzoru. Może coś podrzucicie?

  10. #1870

    Domyślnie

    Myślę o prostej, nieprzeładowanej koronie, niezbyt wysokiej, prostych listwach bocznych postawionych na niezbyt bogatych pilastrach.

    Korona mogłaby być taka:



    Bardziej pasuje mi ten przekrój położony poziomo, ponieważ nie chcę nad drzwiami zbyt szerokiej półki (ani to ładne, ani praktyczne - kurz tam się tylko zbiera)





    Tutaj jest ok, ale korona za mocno wystaje poza obrys listew pionowych, wg mnie powinna mieć minimalnie mniejszą szerokość.


  11. #1871
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    aniaklasyka

    Zarejestrowany
    Oct 2012
    Skąd
    Mieronice
    Kod pocztowy
    28-366
    Posty
    262

    Domyślnie

    Iw piękne będą te drzwi,hmm rozmarzyłam sięinspirację masz cudnę,miejmy tylko nadzieję,żę fachowcy sobie poradzą,fazowane szybki moje marzenie,
    mi ludwikowskie nóżki się podobają ale w sztuk 1 i w połączeniu z czymś nie ludwikowskim,a takie kompleciki jakoś do mnie nie przemawiają

  12. #1872

    Domyślnie

    Powoli dopracowuję szczegóły zamówienia u tańszego dostawcy (oby to nie oznaczało gorszego! :O )

    Zawalona robotą po uszy grzebię w internecie (też tak macie?)
    Chciałam się z Wami podzielić czymś,co mnie zaintrygowało ostatnio:

    LIŚCIE PALMY

    Mogą być klasyczne, pierzaste:



    Ogromne:


    Albo mniejsze:


    Też bardzo ładne, liście bananowca:


    I elegancka monstera:



  13. #1873

    Domyślnie

    Luiza, mam dokładnie tak samo! Piszę w biegu, bo za pół godz. lecę na koferencję.

    Liście super, ale tu są żywe. A ja wymyśliłam granatowe zasłony do gabinetu. Z żółtą biblioteczką chyba dadzą radę. Tylko gdzie je znajdę...? Dzisiaj muszę w końcu dogadać ten stół

  14. #1874

  15. #1875

    Domyślnie

    O nie! masz zapchaną skrzynkę, a ja mam coś dla Ciebie!

    Co do żywości liści nie byłabym taka pewna

  16. #1876

    Domyślnie

    Cytat Napisał **lw** Zobacz post
    Co do żywości liści nie byłabym taka pewna
    a ja też myślę jak Jjana, że one są żywe
    zresztą nieżywe często wyglądają jak nieżywe, tym bardziej że chodzi ci o duże....
    ale to żaden problem... zamawiasz w małej kwiaciarni taki liść, a on spokojnie wytrzymuje 3-4 tygodnie...
    albo kupujesz na giełdzie kwiatowej...
    ale najlepiej w kwiaciarni blisko domu... kwiaciarnie przywożą paczkami do bukietów i palm...

    na czym stanęło z konsolką/stolikiem?
    ludwikowe nogi odpadają...
    tamten za szeroki i za niski
    chyba najlepiej zrobić na zamówienie.....
    i rozumiem, że koronujesz te drzwi....
    fajnie...

  17. #1877

    Domyślnie

    To prawda Catti, biorąc pod uwagę obecne zaopatrzenie kwiaciarni, spokojnie można szaleć z żywymi liśćmi Chyba któregoś dnia spróbuję, tym bardziej, że ładnie wyglądają z biało-niebieską ceramiką:





    Przy okazji, grzebiąc w nieskończonych głębinach pinterestu trafiłam na wnętrze mojej jakiejś bliźniaczej duszy Biało-niebeska ceramika nad białą porcelaną Nie jestem sama!




    na czym stanęło z konsolką/stolikiem?
    Jeszcze nie stanęło Rozgryzam temat. Mam jż pełno "notatek" w postaci zdjęć, ale na razie nie będę niczego zamawiać, bo chyba najpierw drzwi (jak sugerowała Venus), tylko coś stolarz (ten od drzwi) zamilkł. Ale nie martw się, pokażę też moje typy stolików i stołeczków.

  18. #1878

    Domyślnie

    Właśnie kupiłam dywanik na Weście. Nie jestem pewna, czy będzie pasował do przedpokoju. Zobaczę, jak przyjdzie...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DE-PR044WWAGKOIDE-1.jpg
Wyświetleń:	1133
Rozmiar:	82,3 KB
ID:	282245

  19. #1879

    Domyślnie

    Właśnie kupiłam dywanik na Weście. Nie jestem pewna, czy będzie pasował do przedpokoju. Zobaczę, jak przyjdzie...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DE-PR044WWAGKOIDE-1.jpg
Wyświetleń:	1133
Rozmiar:	82,3 KB
ID:	282245



    Drzwi
    Dzisiaj facet miał przyjechać na pomiary. Milczy. Zaczyna się przeprawa?

  20. #1880

    Domyślnie

    Luiza zazdroszczę strasznie. Codziennie wchodziłam na west w poszukiwaniu tych dywanów. Dzisiaj weszłam późno i wykupione a też potrzebuję na korytarz. Dywan super!

Strona 94 z 122

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony