dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Czym doczyścić ciemny marmur przy kominku?

    Witam serdecznie,

    Dzisiaj zauważyłem, że ekipa sprzątająca dom użyła jakiejś chemii do wyczyszczenia marmuru przy portalu kominka - i powstał dziwny osad / nalot / ciężko określić co to jest tak naprawdę. Wygląda jakby matowa substancja rozlała się lub wlazła w powłokę kamienia.

    Czy da radę to doczyścić jakimś specjalnym środkiem, polerką? Co z tym zrobić?

    Zdjęcia zniszczenia poniżej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2172.jpg
Wyświetleń:	57
Rozmiar:	84,8 KB
ID:	401147

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Jeżeli wlazło w kamień to dupa blada. Jeżeli jest na wierzchu spróbuj czyściwa z waty stalowej.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kominki Piotr Batura
    Zarejestrowany
    Jan 2011
    Skąd
    Łaziska 29 k. Wągrowca
    Kod pocztowy
    62-100
    Posty
    10.409
    Kominki i piece kominkowe z których ciepło nie ucieka kominem. Prowadzimy Szkołę Kominkową Instalacje piecokominków dobrej jakości na terenie całego kraju www.kominki-batura.pl Lokalizacja: POLSKA, Tel. 502 607 546

    Domyślnie

    Kiedyś zużyłem 3 litry rozpuszczalnika nitro by tłustą plamę zneutralizować....Szmata w rozpuszczalnik i jazda...Kilka godzin. Tylko to było na zewnątrz budynku.

  4. #4
    Pracownia zduńska - ponad 30 lat doświadczenia. Hurtownia kominków i materiałów zduńskich Budujemy: piece, kominki i kuchnie kaflowe. Sprzedajemy hurtowo i detalicznie : wkłady kominkowe, kafle, piecyki wolnostojące , materiały zduńskie i kominy systemowe www.kafle-kominki.pl Żabia Wola k. Warszawy

    Domyślnie

    Ciekawe czy marmur był impregnowany ?
    Darek B

  5. #5

    Domyślnie

    Miałem kiedyś krótką zawodową randkę z kamieniarstwem. Montażyści do mycia kamienia po pracy używali płynu do szyb, ew. wody z octem, a do zabrudzeń mechanicznych właśnie czyściwa stalowego. Przestrzegali przed impregnatami do kamienia - ponoć można nim go trwale załatwić.

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za podpowiedzi.

    Nie wiem czy był imprernowany, chociaż cena wykonania by na to wskazywała

    Jeśli chodzi o 'plamy' na kamieniu - mają charakter raczej powierzchowny. Po przetarciu wodą na chwilę jakby znikają, po wysuszeniu powrót do stanu pierwotnego ze zdjęcia w pierwszym poście.

    Podjade dzisiaj po to czyściwo z waty stalowej - zobaczymy.

  7. #7

    Domyślnie

    Właśnie doczytałem, że to marmur. Wypróbuj najpierw w mało widocznym miejscu. Marmur jest miękkim kamieniem i w ogóle upierdliwym do utrzymania.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony