dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1

    Question Jak wyłączyć grzejnik z obiegu

    Grzejnik ma głowicę termostatyczną od góry, natomiast na dole zawór powrotu. Element znajduje się w ogólnodostępnym miejscu, gdzie ciągle ktoś manipuluje termostatem.

    Dlatego też chciałbym:
    1. odciąć grzejnik z obiegu
    2. lub ustawić grzejnik na jedną pozycję (połowę termostatu)

    a przy czym uniemożliwić osobom postronnym manipulowanie jego parametrami.

    Czy mogę prosić o podpowiedź jak się ma ta kwestia w praktyce?
    Ostatnio edytowane przez d24 ; 22-10-2019 o 16:06

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.413

    Domyślnie

    zakręć zawór powrotu
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Wspominam przecież, że zaworem ktoś ciągle reguluje. Tzn ja zamykam a za jakiś czas i tak jest odkręcony. Chyba, że mówisz o zaworze na dole grzejnika regulowanym imbusem (powrót)?

  4. #4

    Domyślnie

    A tego plastikowego pokrętła nie da się zdjąć z zaworu? Ustaw jak chcesz i zdejmij pokrętło.

  5. #5

    Domyślnie

    Hmmm nie bardzo wiem jak to zrobić, a druga sprawa nawet jak by się to udało to czy zdemontowanie gałki nie będzie równoznaczne z odkręceniem zaworu na maxa? Z ciekawości - co się stanie jak zakręcę "powrót"?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał d24 Zobacz post
    Z ciekawości - co się stanie jak zakręcę "powrót"?
    Woda przestanie płynąć przez grzejnik = grzejnik przestanie grzać.
    http://pl.kan-therm.com/

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał KAN-therm Zobacz post
    Woda przestanie płynąć przez grzejnik = grzejnik przestanie grzać.
    Z ciekawości - czy nie będzie to miało negatywnego wpływu np na pompę obiegową? Zakładam, że lepiej odciąć grzejnik na zasilaniu, ale gdyby to zrobić na powrocie to czy jest to jakimś błędem?

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    boorys

    Zarejestrowany
    Oct 2019
    Skąd
    Kety
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    346

    Domyślnie

    Chyba to nie ma większego znaczenia. W końcu grzejniki można kryzować po obu stronach.

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar cuuube
    Zarejestrowany
    Dec 2010
    Skąd
    Pyrlandia
    Kod pocztowy
    62-051
    Posty
    2.446

    Domyślnie

    Wpływ na pompę może mieć zamknięcie głowic termostatycznych gdy pompa będzie kręcić.
    "Ciągle mam prąd za darmo w taniej strefie,ten darmowy powinien mi się skończyć ponad rok temu.I co to zmienia, jak nie płacę podatku?" kaizen

    "od 15 miesięcy masz darmowy prąd w taniej(na skutek permanentnej pomyłki sprzedawcy),to, że TY nie płacisz podatku (optymalizacja?), że widzisz tylko najdroższe oferty na PV nie oznacza, że innym sie się to nie opłaca" fotohobby

    Opłacalność G12 bez wyrzeczeń
    "patent na prasowanie. NIE prasuję" gawel
    "Moja prasuje w wekendy albo po 21" kulibob

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał d24 Zobacz post
    Z ciekawości - czy nie będzie to miało negatywnego wpływu np na pompę obiegową? Zakładam, że lepiej odciąć grzejnik na zasilaniu, ale gdyby to zrobić na powrocie to czy jest to jakimś błędem?
    Zawór powroty zamknięty na max. całkowicie odetnie przepływ i grzejnik przestanie grzać - nie będzie to miało wpływu na pracę pompy, zapewne w instalacji są jeszcze inne odbiorniki ciepła (grzejniki) w które pompa obiegowa będzie pchała wodę.

    Opcja druga to całkowite zamknięcie zaworu powrotnego a następnie jego minimalne otwarcie np. 1/2 lub 3/4 obrotu, spowoduje to że przepływ przez grzejnik zostanie zmniejszony i grzejnik będzie grzać ale znacznie mniej - taką metodą prób i błędów można ustawić położenie zaworu w takiej pozycji aby grzejnik grzał z wymaganą przez nas mocą. Oczywiście głowicę termostatyczną można zdjąć całkowicie wówczas nikt nie będzie ingerował w jej ustawienia. Po drugie grzejnik mocno przykręcony na zaworze powrotnym i tak będzie grzał na tyle na ile pozwala zawór powrotny - to on ograniczy wpływ ciepłej wody do grzejnika z kotła.
    http://pl.kan-therm.com/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony