Cytat Napisał partner
Cytat Napisał kamikazeeeee
Mam pytanie do wielkorządcy tego formu. Od czego zależy to czy należy spuszczać wodę z instalacji CO. niektórzy mówią, ze nie spuszczają inni znowu co roku zlewają wodę z CO. Ja w domu instalację CO odpaliłem dosłownie na 5 dni tej zimy bo paliłem kominkiem i zastanawiam się czy spuszczać wodę czy nie?

A drugie pytanie dotyczy hydroforu. Mam Hydrofor firmy HYDRO-VACUM z Grudziądza. Zauważyłem ostatnio, że bardzo często zaczęł mi się włączać pompa w studni, wyadje mi się że dlatego, że cisnienie w hydroforze szybko spadało. Bo na wskaźniku ciśnienia, wskazówka bardzo szybko "kursowała" między 0,2 a 0,4 i spowrotem. Dlatego też spuściłem wodę z Hydroforu, bo myślałem że to wina tego, że jest za mało powietrza w nim. Taką operację po raz pierwszy zrobiłem ok 2 miesiące temu. Ale ostatnio to się powtórzyło. Dlaczego tak się dzieje. Moze być nieszczelność na zaworach u góry hydroforu. Co mam robić? Porozkręcać i po wymieniać włosy??
Proszę o pomoc w obu przypadkach.

możliwe że masz "dziórkę" w membranie w zbiorniku. musiałbyś wyjąć balon ze zbiornika i sprawdzić

Czy to oznacza, że raz wtłoczone powietrze do zbiornika powinno być tam na zawsze.

ja operację napełnienia zbiornika powietrzem wykonuję co 2-3 miesiące - może to sytuacja nienormalna ?