Cytat Napisał tigermoth
Święta racja. Właśnie wczoraj byłem składać wyjasnienia do złożonego już po raz drugi wniosku.
Problem pierwszy dotyczył opraw oświetleniowych - musiałem dopisać PKWiU (żyrandole, kinkiety) - wchodzą tylko jeśli jest to budowa.
Stary post ale mnie zainteresował
Jakie PKWiU wpisałeś? 31.50.25-11?? Pytam bo oczywiście u mnie na fakturze nie ma wpisanego.

Dlaczego lampy/żyrandole wchodzą tylko przy budowie?

Tak się zastanawiam bo w zestawieniu napisane jest: "Oprawy oświetleniowe (z wyjątkiem reflektorów) mieszkaniowe do żarówek - z wyłączeniem zabezpieczonych przed wnikaniem wody"
To nie jest napisane, że musza być przymocowane na stałe. To dlaczego stojącej lampki nie można odliczyć? Czy chodzi o to że budowa/remont to nie wykańczanie wnętrz? No ale wtedy to np. panele by tez nie wchodziły. Jak to jest?

I jeszcze pytanko z innej beczki Mam Tatę z orzeczonym znacznym stopniem inwalidztwa (dawna I grupa). I w związku z tym może on sobie odliczyć od dochodów wydatki związane na np. przystosowanie łazienki do jego potrzeb (wywalenie wanny i wstawenie brodzika).
I teraz moje pytanko: Jak to zrobić? Czy może On najpierw odliczyc VAT a potem odliczyć zaniżoną fakturę (o ten zwrócony Vat) wpisac do zeznania rocznego?