Ja też. aleksik narzeka na suchość a ciekawym, czy zmierzył ile tam faktycznie jest?

W domu gdzie obecnie mieszkam przy went grawitacyjnej wilgotność oscyluje w okolicach 40%. Dla niektorych to może być już za mało.

Myślę, że jeszcze prostszą i lepszą metodą jest obniżenie temperatury w domu. Przy podłogówce powinno spokonie wystarczyć 19st. Plusów jest kilka - wilgotniej, taniej, zdrowiej...

Co do tego, czy reku jest do oszczędzania, czy do komfortu, to myli się odaro że niby "ustalono", że dla komfortu, a nie dla oszczędności. Fakty są takie, że dla otrzymania komfortu w domu z went grawitacyjną trzeba po prostu otwierać okna. Ja inaczej nie mogę spać, bo się dusze. Wszystkie wyliczenia wtedy biorą w łeb. Nam rachunek za gaz w zeszły miesiącu przyszedł na 3500 zł. Fakt, że dom jest wielki (chyba 360 m2) i nie nowy, ale jednak.

Oszczędności nie będzie, jeśli ktoś ma niewielkie potrzeby jeśli chodzi o świerze powietrze. Jeśli jednak chcesz prawdziwego komfortu, to przy grawitacji wydasz fortunę, a przy reku nie. I to moim zdaniem jest prawidłowe postawienie sprawy.