Witam Wszystkich Forumowiczów


W dniu dzisiejszym po informacji od Anulki6 dotarłem do małej miejscowości położonej wśród łąk i zagajników. Widok był zatrważający małe domki z charakterystycznymi śladami po ustępującej wodzie miejscami sięgającej aż do pierwszego piętra budynków, wśród nich domek a na nim napis Przedszkole Filialne w Orliskach.


Było to jedyne przedszkole w promieniu 10 km, do którego uczęszczało 18 dzieci w wieku od 3 do 6 lat.


Mieszkańcy tej miejscowości remontowali budynek i wyposażali go własnym sumptem, ze zdjęć przekazanych mi przez Panią Dyrektor wynikało, że przedszkole przed zalaniem tętniło życiem i było naprawdę wspaniale wyposażone.


Powódź zabrała wszystko, jednak mieszkańcy równo dotknięci kataklizmem, od razu zakasali rękawy i zabrali się do roboty, poskuwali tynki i osuszają pomieszczenia – niestety Orliska są miejscem zapomnianym przez media i wszelka pomoc, jeżeli dociera to w szczątkowych ilościach. O przedszkolu zapomnieli wszyscy …



Dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc – pomóżmy tym dzieciom i ich rodzinom odbudować przedszkole a wraz z tym wiarę w drugiego człowieka.
Po konsultacjach z Panią Dyrektor ustaliliśmy listę najpotrzebniejszych rzeczy, w zasadzie jest to wszystko ….
- kąciki zabaw ( zabawki, maskotki, samochodziki, puzle)
- pomoce dydaktyczne np. kredki, flamastry, tablica korkowa, książeczki, segregatory, bloki rysunkowe, farbki układanki
- sprzęt AV (DVD, telewizor, radioodtwarzacz)
- Meble ( meblościanka, krzesełka, stoliki, szatnia przedszkolna)
- płytki ceramiczne
- Piec ( gazowy) C.O. , Terma
- gniazdka, włączniki, oprawy świetlówkowe
- farby, masy tynkowe ( wewnątrz)
- Okna
- Kostka brukowa
- plac zabaw ( huśtawki, piaskownica, zjeżdżalnia)
- Ogródek ( ziemia trawa kwiaty)
Kubatura budynku jest bardzo mała przedszkole zajmuje 3 małe pomieszczenia, a plac zabaw to ok. 3 ary – myślę, że sprostamy zadaniu.