Cytat Napisał Liquee Zobacz post
Wnęka tarasowa myślę, że mi się przyda, jest pod daszkiem, na jakieś klapki tarasowe, bo jak w tym samych butach będę wędrował z salonu na dwór to mi się czarno w domu zrobi Żona jednak upiera się na ten dolny pokój, bo chce tam mieć miejsce na suszenie prania, ale myślimy nad opcją, aby przesunąć ściankę w salonie do filara a drzwi wąskie zrobić między schodami a filarem i by wchodziło się pod schodami do tego pokoju. Tylko pytanie jak mocno one są nachylone schodząc z góry.. Ty Beti masz piwnicę, a to dodatkowe miejsce, co rozładowuje mały metraż domku i załatwia wiele spraw.. Ostatnio nawet myślałem, że poświęce pieniądze wydane na projekt i projektanta i zakupie raz jeszcze z101 i adaptacja od nowa.. to byłaby moja pierwsza nieudana inwestycja, a pewnie wielu się rzeczy żałuje jeszcze podczas budowania domu. Ale OSTATECZNIE ZOSTAJE PRZY Z71 Jest tani i śliczny I myślałem o wiacie na auto, ale w takiej sytuacji bez garażu się nie obejdzie, zrobię troszkę większy, albo z dodatkowym pomieszczeniem, tam będą narzędzia, rowery, jakieś ogrodowe węże. A garaż zrobiony w stylu domku z71 będzie się fajnie z domkiem komponował
Kurcze jak ja bym chciał już działać Przed zimą chciałbym choć fundamenty wylać, ale raczej nie zdążę
W każdym razie czekam fotki i pozdrawiam Wszystkich Budujących Z71
Liquee,
Betina dobrze Ci radzi ze zlikwidowaniem wnęki, to dodatkowe prawie 3 m2, a uwierz nam, że w przypadku tak małego domku jest o co walczyć. Przed domem i tak dobrze zaplanować taras wyłożony np. kostką brukową lub drewniany. W naszym projekcie planujemu od strony tarasu wybudować drewniany balkon, który jednocześnie bedzie częściowo zadaszał taras. Jeżeli dopiero planujecie budowę i możecie dokonać zmian zastanówcie się nad:
1. Dorzućcie dwa kanały wentylacyjne do tych zawartych w projekcie (łącznie będzie 6). Unikajcie rur spiro prowadzonych do dachu. Raz, że mają iść przez pomieszczenia na poddaszu (najdelikatniej mówiąc dziwny pomysł), dwa - niepotrzebne otwory w połaci dachowej - to miejsca potencjalnych nieszczelności. Podpowiem, jak my rozwiązaliśmy problem wentylacji pomieszczeń. Z okapu w kuchni rurą spiro wzdłuż podciągu do kanału wentylacyjnego w pom. gosp. - wyciąg spokojnie poradzi sobie. Osobna kratka w kuchni z elektrycznym wentylatorem + rura spiro do kanału. Łazienka na parterze - wyciąg elektryczny w kratce podłączony rurą spiro do kanału wentylacyjnego w pom. gosp. Przechodzi przez sień, ale my robimy sufit podwieszany z oświetleniem, więc i tak jest miejsce na przeprowadzenie rury. Wentylację salonu zostawiamy ze względu na kominek. Nie polecam przeznaczenia małego pokoju jako suszarni - bez wentylacji wilgoć murowana - głównie zimą, gdy otworzenie okna nie będzie dobrym pomysłem. Łazienka na poddaszu - wykorzsytany kolejny kanał. Zostaje jeden wolny, który my wykorzystamy na wentylację dużej sypialni na poddaszu (z dwóch małych pokoi)
2. Porozmawiaj z projektantem - u nas zlikwidował słup - zdecydowaliśmy się na strop wylewany i w miejscu słupa zostało dołożone zbrojenie.
3. Porozmawiaj z kimś, kto zajmuje się schodami. My zmniejszyliśmy otwór klatki schodowej do 160x200, ale wiemy, że będziemy mieli wykonawcę, który nam zrobi schody dopasowane do otworu. Po tych schodach, nawet oryginanych z projektu i tak nic większego na poddasze nie da się wnieść - jak to rozwiązaliśmy, to za chwilę.
4. Co do poddasza połączyliśmy dwa małe pokoje w jeden większy i zaopatrzyliśmy w okno o wymiarach takich jak tarasowe na parterze, będzie wyjście na balkon i umożliwi dostarczenie większych elementów wyposażenia poddasza.
Jeżeli pojawią się jeszcze jakieś pytania - postaram się pomóc.

Pozdrawiam,
Artur