Cytat Napisał ewa&mariusz Zobacz post
Witam. Mam pytanie dotyczące rozpoczęcia odliczania Vat-u. W przyszłym roku zaczynamy budowę domu, a pozwolenie będziemy mieli pradopodobnie jeszcze w tym roku. Czytałam gdzieś, że jeśli rozpocznie się odliczanie Vat-u w tym roku to w następnych latach budowania domu będę mogła odliczać na starych zasadach, co lepiej się opłaca. Czy zakupić jakiś materiał i odliczyć Vat w tym roku, czy jest sens? Mylśę, że w miarę sensownie to opisałam.
Pozdrawiam
Chyba sensownie, chociaż co masz na myśli pisząc "na nowych zasadach" nie wiem.... VZM możesz złożyć mając pozwolenie, a jak złożysz wniosek w tym roku, to następny możesz złożyć w przyszłym.... bo jak w tym roku nie złożysz, to złożysz tylko w przyszłym, więc czekasz dłużej na zwrot z FV, które już posiadasz (co byś już odzyskała wcześniej składając teraz, mając oczywiście pozwolenie)... nowe zasady, to FV od 2011, z których to zwrot nadal będzie różnicy z 7%, na 22%, chociaż zapłacimy 23%... czyli zmniejszą % zwrotu do tych FV (bo ten nadpłacony 1 % zostaje w budżecie), ale zwrot z FV do 2010 będzie taki jak jest, więc czy ktoś wykaże FV wystawione do 2010 teraz, czy w 2011, to nadal zwrot z nich jest 68,18 (z VZM-1/A oczywiście)....